null

Sławomir Kwieciński

null

Stanislava Kaydanovich

null

Michał Portas

null

Kamila Wesołowska

null

Monika Librach

Co to jest leczenie kanałowe i czy boli?

Leczenie kanałowe to różne działania stomatologiczne skupiające się wokół terapii nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Jeśli chodzi o ból, nasi stomatolodzy minimalizują nieprzyjemne doznania podczas zabiegu – leczenie endodontyczne zawsze poprzedza aplikacja pacjentowi znieczulenia miejscowego.

Dlaczego leczenie kanałowe boli?

W czasie leczenia endodontycznego lekarz usuwa zmienioną chorobowo miazgę zęba – a ta jest bogato unerwiona. Stąd ewentualny ból, który w naszej klinice jest redukowany, a w większości przypadków – całkowicie eliminowany za pomocą znieczulenia miejscowego.

Które zęby mogą być leczone kanałowo?

Leczeniu kanałowemu może być poddany każdy ząb bez względu na umiejscowienie w jamie ustnej. Kryterium kwalifikującym, czy istnieje możliwość leczenia endodontycznego, jest stopień degradacji zęba oraz ewentualne dodatkowe poważne choroby, na które cierpi pacjent.

Leczenie kanałowe – z mikroskopem czy bez?

Użycie mikroskopu znacznie poprawia dokładność, z jaką stomatolog może przeprowadzić zabieg. Wskutek tego leczenie kanałowe staje się nie tylko efektywniejsze, ale także bezpieczniejsze.

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Przebieg leczenia endodontycznego zależy od rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Nie ma jednak jednej procedury w tym zakresie. bowiem leczenie kanałowe obejmuje takie czynności jak:

Kiedy leczenie kanałowe jest nieskuteczne?

Jest wiele czynników decydujących o niepowodzeniu leczenia kanałowego – niekompetencja lekarza, niestandardowa budowa anatomiczna uzębienia, komplikacje w postaci pozostawienia w zębie odłamka narzędzia czy niedokładne zaleczenie zmian (np. wskutek obecności niewykrytego przez lekarza, dodatkowego kanału).

Kiedy konieczne jest powtórne leczenie kanałowe?

Powtórne leczenie kanałowe wykonuje się w przypadku komplikacji lub powikłań, w wyniku których po zakończonej terapii u pacjenta utrzymują się lub odnawiają przykre dolegliwości. Przyczyn powtórnego leczenia endodontycznego jest kilka – wąskie i zakrzywione kanały zębowe, pęknięcie korony połączone z nadkażeniem zęba, próchnica wywołująca stan zapalny.

Potrzebujesz porady z zakresu leczenia endodontycznego?

Umów się na wizytę konsultacyjną. Napisz do nas lub zadzwoń

Jak wygląda leczenie kanałowe martwego zęba?

Procedura w tym przypadku nie różni się niczym od standardowego leczenia kanałowego. Ząb martwy jest pozbawiony nerwu, dlatego jego leczenie wywołuje znacznie mniejsze dolegliwości bólowe niż zabieg przeprowadzany na nieleczonym wcześniej zębie.

Leczenie kanałowe – czy warto?

Zdecydowanie! Nawet najlepsze implanty i protezy nie dorównają funkcjonalnością naturalnym zębom. Warto starać się zachować uzębienie tak długo, jak to tylko możliwe.

Leczenie kanałowe – czy jest bezpieczne?

Każdy zabieg medyczny wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem komplikacji, jednak leczenie kanałowe przeprowadzone przez doświadczonego fachowca i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu minimalizuje ryzyko jakiegokolwiek niepowodzenia zabiegu.

Leczenie kanałowe – ile nie można jeść?

Po zabiegu należy odczekać około 1-2 godzin, podczas których powinno się powstrzymać zarówno od jedzenia, jak i picia.

Co po leczeniu kanałowym?

Ząb leczony kanałowo może pacjentowi służyć przez długie lata. Po przeprowadzeniu zabiegu konieczna jest szczególna dbałość o higienę jamy ustnej, okresowe wizyty kontrolne, a w razie potrzeby – podstawowe działania z zakresu stomatologii zachowawczej, np. uzupełnianie ubytków za pomocą plomb.

Ile wytrzyma ząb leczony kanałowo?

Ząb leczony kanałowo z powodzeniem może służyć pacjentowi do końca życia. Zdarzają się sytuacje, w których ząb zaczyna boleć już po kilku miesiącach od zabiegu, zazwyczaj jednak wiążą się one z powikłaniami lub nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem.

Co bardziej boli – leczenie kanałowe czy wyrwanie zęba?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy z nas ma inną odporność na ból, budowę anatomiczną zębów, a dodatkowo – poszczególne zabiegi wymagają innego postępowania i różnią się ze względu na indywidualną charakterystykę problemu, z którym zgłasza się pacjent. Nasi stomatolodzy dokładają jednak wszelkich starań, aby za pomocą znieczulenia i innych dostępnych metod zminimalizować dyskomfort i ból u pacjenta.

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<