Wybielanie zębów Warszawa Bemowo

Strona głównaLeczenieWybielanie zębów Warszawa Bemowo

Najpopularniejszym zabiegiem w stomatologii estetycznej jest profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie zębów w gabinecie jest zawsze wykonywane przez stomatologa przy użyciu środków o wyższym stężeniu czynnika aktywnego niż w przypadku wybielania nakładkowego w domu.

Szukasz informacji na temat tego, ile kosztuje skorzystanie z profesjonalnego wybielania zębów w klinice stomatologicznej? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem wybielania zębów.

Czym jest zabieg wybielania zębów?

Wybielanie zębów przeprowadzane jest w celu usunięcia przebarwień z zewnętrznej warstwy zęba, a także spod powierzchni szkliwa. Bezpieczne wybielanie zębów w naszym gabinecie stomatologicznym wykonuje się przy użyciu nadtlenku wodoru oraz źródła światła w celu przyspieszenia reakcji. Dzięki wybielaniu zębów możemy nie tylko wybielić zęby o kilka tonów, ale również zapobiec powstawaniu nowych przebarwień.

Zadbaj o biel swoich zębów

Zgłoś się do naszej kliniki na specjalistyczne wybielanie zębów. Napisz lub zadzwoń

Co powoduje powstawanie przebarwień na zębach?

Zdaniem eksperta

lek. Sławomir Kwieciński

Barwa stałych zębów może mieć barwę od szaroniebieskiej po żółtobrunatną, co w dużej mierze uzależnione jest od stopnia i rodzaju uwapnienia szkliwa. Wraz z wiekiem zęby stają się ciemniejsze, co jest spowodowane odkładaniem się zębiny i wzrostem jej gęstości. Przebarwienia zębów mogą mieć wiele przyczyn. Barwa zębów oraz tendencja do powstawania przebarwień w dużej mierze zależy od naturalnych predyspozycji. Oprócz naturalnych predyspozycji za proces powstawania przebarwień mogą odpowiadać również czynniki endogenne (choroby ogólne, przyjmowanie niektórych leków, urazy zębów, leczenie endodontyczne, próchnica, przedawkowanie fluoru – fluoroza) oraz egzogenne (przebarwienia spowodowane przez używki – kawa herbata, tytoń, niektóre barwniki z pożywienia).

Wybielanie zębów za pomocą lampy BEYOND

Wybielanie zębów metodą BEYOND to zabieg, podczas którego lekarz stomatolog nakłada na zęby specjalny preparat w żelu i wzbudza proces wybielania światłem lampy.

Żel wybielający stosowany do wybielania metodą BEYOND zawiera nadtlenek wodoru jako czynnik aktywny oraz dodatkowe substancje, które zapobiegają zbyt dużej nadwrażliwości w trakcie wybielania. Stomatolog nakłada na zęby specjalną strzykawką z dwiema komorami (na żel wybielający i żel-katalizator) mieszaninę z nadtlenkiem wodoru, a następnie promieniami światła lampy aktywuje proces wchłaniania przez szkliwo substancji czynnej.

Lampa (akcelerator) wysyła promienie światła, które sprawiają, nadtlenek wodoru utlenia się i wydziela wolne rodniki w większej częstotliwości. Sprawia to, że wybielanie zębów postępuje znacznie szybciej. Wolne rodniki reagują ze związkami cyklicznymi, z których zbudowane są przebarwienia, i rozbijają je na bezbarwne związki łańcuchowe. Rezultatem tych reakcji chemicznych są widocznie wybielone, lśniące zęby, jaśniejsze od 5 do 14 stopni w skali Vita Classic Shade Guide. O bezpieczeństwie wybielania metodą BEYOND świadczą wyniki badań naukowych prowadzonych od dziesięcioleci. W ponad stu krajach na całym świecie setki osób codziennie decydują się na wybielanie zębów tą sprawdzoną metodą.

Sprawdź także: laserowe wybielanie zębów.

Wskazania do przeprowadzenia profesjonalnego wybielania zębów

Zabieg wybielania zębów lampą wskazany jest osobom, które chcą uzyskać rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów w sposób szybki i bezinwazyjny.

Kiedy nie można wybielać zębów? Przeciwwskazania

Z wybielania zębów w gabinecie nie powinny korzystać:

 • pacjenci cierpiący na nadwrażliwość zębów lub dziąseł. W takich przypadkach polecamy Państwu zastosowanie specjalnej nakładki wybielającej w warunkach domowych (słabszy nadtlenek karbamidu użyty w mniejszej ilości) oraz używanie produktów działających kojąco na nadwrażliwe zęby.
 • pacjenci z dużymi ubytkami, których leczenie jest niezbędne. Mogą one być powodem uciążliwej nadwrażliwości po wybielaniu.
 • pacjenci z uporczywymi przebarwieniami głębokimi, których nie można usunąć podczas szybkiego wybielania u stomatologa. Jako odpowiednie rozwiązanie w takich sytuacjach polecamy częste, intensywne i kontrolowane przez lekarza wybielanie nakładkowe w domu. Dodatkowo, można stosować inne zabiegi i rozwiązania takie jak licówki, korony pełnoceramiczne, czy bonding.

Ponadto zabieg wybielania zębów nie jest wskazany w przypadku:

 • kobiet w ciąży i karmiących piersią;
 • osób uczulonych na nadtlenek wodoru;
 • chorych na epilepsję lub chorobę Parkinsona;
 • osób z chorobami dziąseł i przyzębia;
 • osób poniżej 16 roku życia.

Jak się przygotować do wybielania?

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów należy zgłosić się do stomatologa, który oceni stan jamy ustnej. Obowiązkowo należy wyleczyć wszystkie stany zapalne, próchnicę, oraz pozbyc się kamienia nazębnego. Przed zabiegiem zaleca się również wykonać piaskowanie i skaling. Wszystkie te czynności można wykonać w naszym gabinecie stomatologicznym w ramach profilaktyki oraz stomatologii zachowawczej.

Jak przebiega wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy BEYOND?

 1. Na początku lekarz stomatolog określa obecny kolor zębów i ustala oczekiwane efekty.

 1. Następnie stomatolog lub higienistka zakłada specjalne okulary ochronne.

 1. Za pomocą specjalnego rozwieraka rozchylane są usta pacjenta.

 1. Na usta i dziąsła nakładany jest płynny koferdam, który pełni funkcję ochronną.

 1. Płynny koferdam zostaje utwardzony przy pomocy lampy do polimeryzacji. W tym momencie pacjent może odczuwać delikatne ciepło w rejonie dziąseł.

 1. Właściwy proces wybielania rozpoczyna się w momencie, gdy stomatolog lub higienistka nałoży warstwę aktywnego żelu na powierzchnię zębów, która ma zostać wybielona.

 1. W momencie, gdy żel nałożony jest na zęby uruchamiana jest lampa BEYOND. Długość naświetlania lampą wynosi od 10 do 15 minut. Po upływie tego czasu światło lampy automatycznie gaśnie.

 1. Gdy cykl naświetlenia się skończy, stomatolog lub higienistka usuwa z zębów nadmiar żelu. Cały proces jednak należy powtórzyć jeszcze dwukrotnie.

 1. Po odbyciu  trzech cyklów naświetlenia lampą BEYOND, wykonuje się kolejne porównanie odcienia zębów (odcień zębów przed i po zabiegu).

Efekty zabiegu wybielania

Po wybielaniu kolor zębów zmienia się o 2–7 odcieni. Efekt wybielania zębów zależy od przyczyny i rodzaju przebarwienia oraz naturalnych predyspozycji. W przypadku niektórych pacjentów konieczne jest wykonanie powtórnego wybielania zębów, które przeprowadza się na kolejnej wizycie.

Chcesz się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem?

Skorzystaj z naszej promocyjnej oferty na wybielanie zębów. Serdecznie zapraszamy. Napisz do nas lub zadzwoń

Wybielanie zębów lampą BEYOND – Warszawa

Zgodnie z cennikiem, wybielanie zębów podczas jednej wizyty w naszym gabinecie w Warszawie kosztuje 1149 zł. Jest to najskuteczniejszy i jednocześnie maksymalnie bezpieczny sposób na uzyskanie białego uśmiechu jaśniejszego nawet o 2-7 odcieni.

Czego nie wolno po wybielaniu zębów? Zalecenia

Aby zabieg wybielania zębów utrzymywał się jak najdłużej, wymagane jest stosowanie tzw. białej diety. Przez pierwsze dwie godziny po zabiegu nie należy nic jeść ani pić poza wodą mineralną, natomiast przez kolejne 48 godzin niezalecane jest spożywanie pokarmów barwiących, ponieważ szkliwo po wybielaniu zębów jest częściowo odwodnione i bardziej niż zawsze narażone na wchłanianie barwiących substancji. Należy unikać picia kawy, herbaty, czerwonego wina, ciemnych soków, sosów, zup. Nie należy również palić, ponieważ dym tytoniowy może negatywnie wpłynąć na kolor szkliwa. Dla podtrzymania efektu białego uśmiechu można stosować pasty wybielające.

Jak długo trwa biała dieta po wybielaniu zębów?

Utrzymanie białego uśmiechu jest dla pacjentów ważną kwestią. Chcąc jak najdłużej mieć białe zęby po profesjonalnym wybielaniu, utrzymanie białej diety jest kluczowe. Dzięki zmianie nawyków żywieniowych możemy znacznie dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem. Po zabiegu lampą BEYOND zalecamy stosowanie białej diety przez tydzień, aby maksymalnie utrwalić efekt. W przypadku metody nakładkowej, biała dieta pacjenta powinna być przestrzegana między poszczególnymi sesjami wybielania, a także przez 72 godziny po wykonaniu ostatniej sesji.

Dowiedz się więcej o zaleceniach po zabiegu wybielania zębów.

Zalety wybielania lampą Beyond

 • Jest to najszybsza metoda wybielania.
 • Najwyższa skuteczność wybielania.
 • Jest o wiele bezpieczniejsze niż wybielanie nakładkowe.
 • Pozwala zmniejszyć ryzyko podrażnień dziąseł i nadwrażliwości zębów do minimum dzięki właściwościom mieszanki BEYOND II zawierającej chlorek potasu.

Wybielanie gabinetowe – wady

 • Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać lekką nadwrażliwość zębów na zimno.
 • Specjalistyczny zabieg wybielania wykonywany przez stomatologa jest rozwiązaniem droższym niż samodzielne wybielanie nakładkowe.
 • Wybielanie gabinetowe lampą BEYOND nie przynosi wiecznych efektów – zęby w naturalny sposób zmieniają kolor pod wpływem stylu życia i barwników z pokarmów. Dla niektórych pacjentów przestrzeganie białej diety może być nieco problematyczne.

FAQ – najpopularniejsze pytania dotyczące zabiegu wybielania zębów

lek. Sławomir Kwieciński

Barwa stałych zębów może mieć barwę od szaroniebieskiej po żółtobrunatną, co w dużej mierze uzależnione jest od stopnia i rodzaju uwapnienia szkliwa. Wraz z wiekiem zęby stają się ciemniejsze, co jest spowodowane odkładaniem się zębiny i wzrostem jej gęstości. Przebarwienia zębów mogą mieć wiele przyczyn. Barwa zębów oraz tendencja do powstawania przebarwień w dużej mierze zależy od naturalnych predyspozycji. Oprócz naturalnych predyspozycji za proces powstawania przebarwień mogą odpowiadać również czynniki endogenne (choroby ogólne, przyjmowanie niektórych leków, urazy zębów, próchnica, przedawkowanie fluoru – fluoroza. Również po leczeniu kanałowym ząb może zyskać ciemniejszą barwę) oraz egzogenne (używki – kawa herbata, tytoń, niektóre barwniki z pożywienia).

Wybielanie zębów w naszym gabinecie objęte jest promocją i można wykonać je już za 850 zł (pakiet podstawowy). Istnieje możliwość rozbudowy pakietu o usługi dodatkowe. Więcej informacji na temat pakietów promocyjnych na wybielanie zębów znaleźć można w sekcji “Cennik wybielania zębów”.

Zdaniem eksperta

lek. Monika A. Kubacka

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym nie jest skuteczne w usuwaniu przebarwień wywołanych lekami, takimi jak tetracyklina podawana w okresie rozwoju zębów oraz tych powstałych na skutek urazów zębów czy przedawkowania fluoru.

Tak, z tym, że do wybielania zębów martwych stosuje się metodę wewnątrzkoronową. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w sekcji “Wybielanie zębów martwych”.

Widoczny efekt wybielania standardowo trwa od roku do dwóch lat. Utrzymanie efektu wybielania zależy od tego, czy pacjent przestrzega wszystkich zaleceń, które otrzymał od lekarza po wykonaniu zabiegu. Wpływ na efekty ma również stopień porowatości zębów. W przypadku wysokiego stopnia porowatości zębów efekt wybielonych zębów może być krótszy.

Profesjonalne wybielenie zębów w gabinecie lampą Beyond jest całkowicie bezpieczne. System Beyond posiada zaawansowany system filtracji światła, dzięki któremu całkowicie zlikwidowane jest wydzielanie ciepła i promieniowanie UV.

Sam zabieg trwa łącznie około 30-40 minut. Żel nakłada się trzy razy i poddaje działaniu lampy na 10 minut za każdym razem.

Masz więcej pytań dotyczących wybielania zębów? Zobacz, o co najczęściej pytają pacjenci, zanim zdecydują się na wybielanie zębów.

Kto wykonuje zabieg profesjonalnego wybielania zębów w naszym gabinecie w Warszawie na Bemowie?

null

Monika A. Kubacka

Wybielanie zębów Warszawa Bemowo – cena

UsługaCena
Wybielanie w gabinecie lampą BEYOND + pasta podtrzymująca rezultaty1149 zł
cena regularna: 1389 zł
[oszczędzasz 240 zł]
Dodatkowe 15-minutowe wybielanie lampą BEYOND + wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White549 zł
Wybielanie BlancOne® CLICK lampą (1 set)399 zł
Wybielanie BlancOne® CLICK lampą (1 set + higienizacja)979 zł 649 zł
3x wybielanie BlancOne® CLICK lampą (+ higienizacja)1777 zł 1249 zł
Wybielanie nakładkowe preparatem NITE WHITE (szyny + 3 strzykawki) + pasta podtrzymująca rezultaty1199 zł
Wybielanie nakładkowe preparatem OPALESCENCE (szyny + 4 strzykawki) + pasta podtrzymująca rezultaty1199 zł
Szyny do wybielania (1 łuk)400 zł
Preparat wybielający Nite White (1 strzykawka)170 zł
Preparat wybielający Opalescence (1 strzykawka)85 zł
Preparat usuwający nadwrażliwość zębową Ultra EZ (1 strzykawka)85 zł
Wybielanie martwego zęba (pierwsza wizyta)200 zł
Wybielanie martwego zęba (kolejne wizyty)100 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Solo (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, pasta podtrzymująca rezultaty1149 zł
cena regularna: 1389 zł
[oszczędzasz 240 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Plus (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, pasta podtrzymująca rezultaty1199 zł
cena regularna: 1799 zł
[oszczędzasz 600 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet VIP (najlepszy i najskuteczniejszy sposób wybielania. Łączy natychmiastowy efekt profesjonalnego wybielania w gabinecie oraz możliwość utrwalenia a często polepszenia efektu poprzez stosowania wybielania nakładkowego. Cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, profesjonalnie wykonane szyny wybielające dopasowane do twoich zębów, 4 strzykawki preparatu wybielającego Opalescence, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, pasta podtrzymująca rezultaty1949 zł
cena regularna: 2889 zł
[oszczędzasz 940 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Student (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, pasta podtrzymująca rezultaty.1149 zł
cena regularna : 1749 zł
[oszczędzasz 600 zł]
Wybielanie zębów – Pakiet Freedom (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, profesjonalnie wykonane szyny wybielające dopasowane do twoich zębów, 4 strzykawki preparatu wybielającego Opalescence, pasta podtrzymująca rezultaty1199 zł
cena regularna: 1240 zł
[oszczędzasz 41 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Freedom Plus (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), profesjonalnie wykonane szyny wybielające dopasowane do twoich zębów, 4 strzykawki preparatu wybielającego Opalescence, pasta podtrzymująca rezultaty. 1199 zł
cena regularna: 1720 zł
[oszczędzasz 471 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Duo (profesjonalne wybielanie zębów lampą BEYOND dla dwóch osób wykonane w tym samym dniu. Cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa, natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, 2 pasty podtrzymujące rezultaty2099 zł
cena regularna: 2778 zł
[oszczędzacie 679 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Duo Plus (profesjonalne wybielanie zębów lampą BEYOND oraz czyszczenie dla dwóch osób wykonane w tym samym dniu. Cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, 2 pasty podtrzymujące rezultaty2299 zł
cena regularna: 3498 zł
[oszczędzacie 1199 zł]

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<