Wybielanie zębów

Strona głównaLeczenieWybielanie zębów

Najpopularniejszym zabiegiem w stomatologii estetycznej jest profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie zębów w gabinecie jest zawsze wykonywane przez stomatologa przy użyciu środków o wyższym stężeniu czynnika aktywnego niż w przypadku wybielania nakładkowego w domu.

Czym jest zabieg wybielania zębów?

Wybielanie zębów przeprowadzane jest w celu usunięcia przebarwień z zewnętrznej warstwy zęba, a także spod powierzchni szkliwa. Profesjonalne wybielanie zębów w naszym gabinecie stomatologicznym wykonuje się przy użyciu nadtlenku wodoru oraz źródła światła w celu przyspieszenia reakcji. Dzięki wybielaniu zębów możemy nie tylko wybielić zęby o kilka tonów, ale również zapobiec powstawaniu nowych przebarwień.

Zadbaj o biel swoich zębów

Zgłoś się do naszej kliniki na profesjonalne wybielanie zębów. Napisz lub zadzwoń

Co powoduje powstawanie przebarwień na zębach?

Zdaniem eksperta

lek. Przemysław Juzala

Barwa stałych zębów może mieć barwę od szaroniebieskiej po żółtobrunatną, co w dużej mierze uzależnione jest od stopnia i rodzaju uwapnienia szkliwa. Wraz z wiekiem zęby stają się ciemniejsze, co jest spowodowane odkładaniem się zębiny i wzrostem jej gęstości. Przebarwienia zębów mogą mieć wiele przyczyn. Barwa zębów oraz tendencja do powstawania przebarwień w dużej mierze zależy od naturalnych predyspozycji. Oprócz naturalnych predyspozycji za proces powstawania przebarwień mogą odpowiadać również czynniki endogenne (choroby ogólne, przyjmowanie niektórych leków, urazy zębów, leczenie endodontyczne, próchnica, przedawkowanie fluoru – fluoroza) oraz egzogenne (używki – kawa herbata, tytoń, niektóre barwniki z pożywienia).

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Wybielanie zębów metodą BEYOND to zabieg, podczas którego lekarz stomatolog nakłada na zęby specjalny preparat w żelu i wzbudza proces wybielania światłem lampy.

Żel stosowany do wybielania metodą BEYOND zawiera nadtlenek wodoru jako czynnik aktywny oraz dodatkowe substancje, które zapobiegają zbyt dużej nadwrażliwości w trakcie wybielania. Stomatolog nakłada na zęby specjalną strzykawką z dwiema komorami (na żel wybielający i żel-katalizator) mieszaninę z nadtlenkiem wodoru, a następnie promieniami światła lampy aktywuje proces wchłaniania przez szkliwo substancji czynnej.

Lampa (akcelerator) wysyła promienie światła, które sprawiają, nadtlenek wodoru utlenia się i wydziela wolne rodniki w większej częstotliwości. Sprawia to, że wybielanie zębów postępuje znacznie szybciej. Wolne rodniki reagują ze związkami cyklicznymi, z których zbudowane są przebarwienia, i rozbijają je na bezbarwne związki łańcuchowe. Rezultatem tych reakcji chemicznych są widocznie wybielone, lśniące zęby, jaśniejsze od 5 do 14 stopni w skali Vita Classic Shade Guide. O bezpieczeństwie wybielania metodą BEYOND świadczą wyniki badań naukowych prowadzonych od dziesięcioleci. W ponad stu krajach na całym świecie setki osób codziennie decydują się na wybielanie zębów tą sprawdzoną metodą.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów

Zabieg wybielania zębów lampą wskazany jest osobom, które chcą mieć jaśniejsze zęby nawet o kilka tonów w sposób szybki i bezinwazyjny.

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Z wybielania zębów w gabinecie nie powinny korzystać:

 • pacjenci cierpiący na nadwrażliwość zębów lub dziąseł. W takich przypadkach polecamy Państwu wybielanie metodą nakładkową w warunkach domowych i przy użyciu mniejszej ilości słabszego nadtlenku karbamidu oraz używanie produktów działających kojąco na nadwrażliwe zęby.
 • pacjenci, którzy mają duże ubytki wymagające leczenia. Mogą one być powodem uciążliwej nadwrażliwości po wybielaniu.
 • pacjenci z uporczywymi przebarwieniami głębokimi, których nie można usunąć podczas szybkiego wybielania u stomatologa. Jako odpowiednie rozwiązanie w takich sytuacjach polecamy częste, intensywne i kontrolowane przez lekarza wybielanie nakładkowe w domu. Dodatkowo, można stosować inne zabiegi i rozwiązania takie jak licówki, korony pełnoceramiczne, czy bonding.

Ponadto zabieg wybielania zębów nie jest wskazany w przypadku:

 • kobiet w ciąży i karmiących piersią;
 • osób uczulonych na nadtlenek wodoru;
 • chorych na epilepsję lub chorobę Parkinsona;
 • osób z chorobami dziąseł i przyzębia;
 • osób poniżej 16 roku życia.

Przygotowanie do zabiegu wybielania zębów

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów należy zgłosić się do stomatologa, który oceni stan jamy ustnej. Obowiązkowo należy wyleczyć wszystkie stany zapalne, próchnicę, oraz usunąć kamień nazębny. Przed zabiegiem zaleca się również wykonać piaskowanie i skaling. Wszystkie te czynności można wykonać w naszym gabinecie stomatologicznym w ramach profilaktyki oraz stomatologii zachowawczej.

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND?

 1. Na początku lekarz stomatolog określa obecny kolor zębów i ustala oczekiwane efekty.

 1. Następnie stomatolog lub higienistka zakłada specjalne okulary ochronne.

 1. Za pomocą specjalnego rozwieraka rozchylane są usta pacjenta.

 1. Na usta i dziąsła nakładany jest płynny koferdam, który pełni funkcję ochronną.

 1. Płynny koferdam zostaje utwardzony przy pomocy lampy do polimeryzacji. W tym momencie pacjent może odczuwać delikatne ciepło w rejonie dziąseł.

 1. Właściwy proces wybielania rozpoczyna się w momencie, gdy stomatolog lub higienistka nałoży warstwę aktywnego żelu na powierzchnię zębów, która ma zostać wybielona.

 1. W momencie, gdy żel nałożony jest na zęby uruchamiana jest lampa BEYOND. Długość naświetlania lampą wynosi od 10 do 15 minut. Po upływie tego czasu światło lampy automatycznie gaśnie.

 1. Gdy cykl naświetlenia się skończy, stomatolog lub higienistka usuwa z zębów nadmiar żelu. Cały proces jednak należy powtórzyć jeszcze dwukrotnie.

 1. Po odbyciu  trzech cyklów naświetlenia lampą BEYOND, wykonuje się kolejne porównanie odcienia zębów (odcień zębów przed i po zabiegu).

Efekty zabiegu wybielania

Po wybielaniu kolor zębów zmienia się o 2–7 odcieni. Efekt wybielania zębów zależy od przyczyny i rodzaju przebarwienia oraz naturalnych predyspozycji. W przypadku niektórych pacjentów konieczne jest wykonanie powtórnego wybielania zębów, które przeprowadza się na kolejnej wizycie.

Chcesz się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem?

Skorzystaj z naszej promocyjnej oferty na wybielanie zębów. Napisz do nas lub zadzwoń

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów

Aby zabieg wybielania zębów utrzymywał się jak najdłużej, wymagane jest stosowanie tzw. białej diety. Przez pierwsze dwie godziny po zabiegu nie należy nic jeść ani pić poza wodą mineralną, natomiast przez kolejne 48 godzin po zabiegu nie należy spożywać pokarmów barwiących, ponieważ szkliwo po wybielaniu zębów jest częściowo odwodnione i bardziej niż zawsze narażone na wchłanianie barwiących substancji. Należy unikać picia kawy, herbaty, czerwonego wina, ciemnych soków, sosów, zup. Nie należy również palić, ponieważ dym tytoniowy może negatywnie wpłynąć na kolor szkliwa. Dla podtrzymania efektu można stosować pasty wybielające.

Dowiedz się więcej o zaleceniach po zabiegu wybielania zębów.

Zalety wybielania lampą Beyond

 • Jest to najskuteczniejsza i najszybsza metoda wybielania.
 • Jest o wiele bezpieczniejsze niż wybielanie nakładkowe.
 • Pozwala zmniejszyć ryzyko podrażnień dziąseł i nadwrażliwości zębów do minimum dzięki właściwościom mieszanki BEYOND II zawierającej chlorek potasu.

Wady zabiegu wybielania w gabinecie

 • Specjalistyczny zabieg wybielania wykonywany przez stomatologa jest rozwiązaniem droższym niż samodzielne wybielanie nakładkowe.
 • Wybielanie w gabinecie lampą BEYOND nie przynosi wiecznych efektów – zęby w naturalny sposób zmieniają kolor pod wpływem stylu życia i barwników z pokarmów.

FAQ – najpopularniejsze pytania dotyczące wybielania zębów

lek. Przemysław Juzala

Barwa stałych zębów może mieć barwę od szaroniebieskiej po żółtobrunatną, co w dużej mierze uzależnione jest od stopnia i rodzaju uwapnienia szkliwa. Wraz z wiekiem zęby stają się ciemniejsze, co jest spowodowane odkładaniem się zębiny i wzrostem jej gęstości. Przebarwienia zębów mogą mieć wiele przyczyn. Barwa zębów oraz tendencja do powstawania przebarwień w dużej mierze zależy od naturalnych predyspozycji. Oprócz naturalnych predyspozycji za proces powstawania przebarwień mogą odpowiadać również czynniki endogenne (choroby ogólne, przyjmowanie niektórych leków, urazy zębów, leczenie endodontyczne, próchnica, przedawkowanie fluoru – fluoroza) oraz egzogenne (używki – kawa herbata, tytoń, niektóre barwniki z pożywienia).

Wybielanie zębów w naszym gabinecie objęte jest promocją i można wykonać je już za 850 zł (pakiet podstawowy). Istnieje możliwość rozbudowy pakietu o usługi dodatkowe. Więcej informacji na temat pakietów promocyjnych na wybielanie zębów znaleźć można w sekcji “Cennik wybielania zębów”.

Zdaniem eksperta

lek. Monika A. Kubacka

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym nie jest skuteczne w usuwaniu przebarwień wywołanych lekami, takimi jak tetracyklina podawana w okresie rozwoju zębów oraz tych powstałych na skutek urazów zębów czy przedawkowania fluoru.

Tak, z tym, że do wybielania zębów martwych stosuje się metodę wewnątrzkoronową. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w sekcji “Wybielanie zębów martwych”.

Efekt wybielania zębów standardowo utrzymuje się od roku do dwóch lat. Wszystko zależy od tego, czy pacjent przestrzega wszystkich zaleceń, które otrzymał od lekarza po wykonaniu zabiegu. Wpływ na efekty ma również stopień porowatości zębów. W przypadku wysokiego stopnia porowatości zębów efekt wybielonych zębów może być krótszy.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie lampą Beyond jest całkowicie bezpieczne. System Beyond posiada zaawansowany system filtracji światła, dzięki któremu całkowicie zlikwidowane jest wydzielanie ciepła i promieniowanie UV.

Sam zabieg wybielanie zębów trwa łącznie około 30-40 minut. Żel nakłada się trzy razy i poddaje działaniu lampy na 10 minut za każdym razem.

Masz więcej pytań dotyczących wybielania zębów? Zobacz, o co najczęściej pytają pacjenci, zanim zdecydują się na wybielanie zębów.

Kto wykonuje zabieg?

null

Przemysław Juzala

null

Monika A. Kubacka

null

Urszula Dobrowolska

Cennik – wybielanie zębów

UsługaCena
Wybielanie w gabinecie lampą BEYOND + wybielająca pasta Beyond Pearl White1049 zł
Dodatkowe 15-minutowe wybielanie lampą BEYOND + wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White500 zł
Wybielanie BlancOne® CLICK lampą (1 set)349 zł
Wybielanie BlancOne® CLICK lampą (1 set + higienizacja)649 zł 549 zł
3x wybielanie BlancOne® CLICK lampą (+ higienizacja)1346 zł 1149 zł
Wybielanie nakładkowe preparatem NITE WHITE (szyny + 3 strzykawki) + wybielająca pasta Beyond Pearl White1049 zł
Wybielanie nakładkowe preparatem OPALESCENCE (szyny + 4 strzykawki) + wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White1049 zł
Szyny do wybielania (1 łuk)399 zł
Preparat wybielający Nite White (1 strzykawka)150 zł
Preparat wybielający Opalescence (1 strzykawka)75 zł
Preparat usuwający nadwrażliwość zębową Ultra EZ (1 strzykawka)50 zł
Wybielanie martwego zęba (pierwsza wizyta)150 zł
Wybielanie martwego zęba (kolejne wizyty)50 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Solo (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White1049 zł
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Plus (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White)1149 zł (zyskujesz 180 zł)
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet VIP (najlepszy i najskuteczniejszy sposób wybielania. Łączy natychmiastowy efekt profesjonalnego wybielania w gabinecie oraz możliwość utrwalenia a często polepszenia efektu poprzez stosowania wybielania nakładkowego. Cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, profesjonalnie wykonane szyny wybielające dopasowane do twoich zębów, 4 strzykawki preparatu wybielającego Opalescence, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White)1849 zł (zyskujesz 398 zł)
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Student (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White)1049 zł (zyskujesz 280 zł)
Wybielanie zębów – Pakiet Freedom (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, profesjonalnie wykonane szyny wybielające dopasowane do twoich zębów, 4 strzykawki preparatu wybielającego Opalescence, wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White)1049 zł (zyskujesz 49 zł)
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Freedom Plus (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), profesjonalnie wykonane szyny wybielające dopasowane do twoich zębów, 4 strzykawki preparatu wybielającego Opalescence wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White)1149 zł (zyskujesz 248 zł)
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Duo (profesjonalne wybielanie zębów lampą BEYOND dla dwóch osób wykonane w tym samym dniu. Cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa, natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, 2 wybielające pasty do zębów Beyond Pearl White)1900 zł
(zyskujecie 149 zł)
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Duo Plus (profesjonalne wybielanie zębów lampą BEYOND oraz czyszczenie dla dwóch osób wykonane w tym samym dniu. Cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, 2 wybielające pasty do zębów Beyond Pearl White)2299 zł
(zyskujecie 359 zł)

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<