null

Dorota Caruk

null

Monika A. Kubacka

null

Bartłomiej Stępień

Komu można założyć implanty?

Implanty można wszczepić wyłącznie osobom dorosłym, które mają w pełni ukształtowaną szczękę (nie wcześniej niż przed ukończeniem 16. roku życia). Rozwój implantologii sprawił, że praktycznie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w przypadku osób dorosłych, a zabieg wszczepienia implantów zębowych może zostać przeprowadzony nawet u pacjentów po chorobach nowotworowych. Natomiast osoby z chorobami przyzębia najpierw powinni podjąć leczenie periodontologiczne.

Czy możliwe jest założenie implantu, w przypadku gdy zęba straciłem/am już jakiś czas temu?

Im dłuższy czas od usunięcia zęba, tym większy zanik kości szczęki, a to właśnie od jej gęstości i rozmiarów uzależniony jest czas niezbędny do odtworzenia zębów. Z tego względu nie powinno czekać się latami na uzupełnienie ubytków zębowych. Nie oznacza to jednak, że wszczepia implantów nie da się wykonać po upływie dłuższego okresu czasu. Dynamiczny rozwój implantologii sprawił, że możliwe jest wszczepienie implantu nawet po upływie kilku lat od utraty zęba. W przypadku pacjentów, u których nastąpił całkowity zanik kości, wykonuje się sterowaną regenerację tkanek za pomocą specjalnego granulatu.

Czy wykrywacze metalu, np. na lotnisku są w stanie wykryć implant?

Nie. Pomimo że implanty zębowe wykonane są z tytanu, nie wywołują one efektu magnetycznego, co oznacza, że nie są wykrywalne przez detektor.

Co może mieć wpływ na przebieg leczenia implantologicznego?

Oprócz ogólnego stanu zdrowia wpływ na powodzenie leczenia implantologicznego ma przede wszystkim stosowanie się do zaleceń dotyczących dbania o higienę zębów. Niedostateczna higiena jamy ustnej i zębów zwiększa ryzyko powikłań w leczeniu implantologicznym. Ważne jest również regularne przestrzeganie wizyt kontrolnych.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

To zagadnienie zostało szczegółowo opisane w sekcji “Etapy leczenia implantologicznego”.

Czy można normalnie jeść, mając protezy na implantach?

Tak. Nawet protezy wyjmowane są ściśle przymocowane do implantów po to, aby zapobiec ich ruchomości podczas spożywania posiłków. Jednocześnie – dzięki takiemu rozwiązaniu – protezy można bez problemu zdejmować do czyszczenia po posiłku.

Jakie są korzyści wynikające ze wszczepienia implantów?

Dzięki implantom stomatologicznym możliwe jest w sposób jak najbardziej naturalny odbudować utracone z różnych przyczyn zęby. Wówczas implanty stają się integralną częścią uzębienia, a ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i bezpieczne. Dzięki implantom rozwiązujemy również problemy z klasyczną protetyką, ponieważ implanty to doskonała alternatywa dla tradycyjnych mostów oraz ruchomych protez.

Czy wszczepienie implantów jest bezpieczne?

Dzięki rozwoju technologii w zdecydowanej większości przypadków implanty zębowe są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów. Jak pokazują statystyki, od 91 do 96% implantów nie ulega odrzuceniu od momentu ich wszczepienia, a prawidłowo wszczepiony implant może służyć pacjentowi nawet dożywotnio.

Co w przypadku, gdy implant się nie przyjmie?

W takich przypadkach ze względu na problem z obciążeniem konieczne będzie usunięcie implantu. Miejsce po usunięciu pozostawia się do wygojenia, a następnie podejmuje kolejną próbę wprowadzenia implantu, która zazwyczaj kończy się już powodzeniem.

W jakich przypadkach należy wykonać przeszczep kości?

To, czy konieczne będzie wykonanie przeszczepu kości ocenia lekarz implantolog. W przypadku, gdy w szczęce przez długi czas nie ma zębów, kość ulega stopniowemu zanikowi. Do zaniku kości może przyczynić się również paradontoza.

Czy palenie tytoniu może wpływać na leczenie implantologiczne?

Badania wykazują, że palenie tytoniu wpływa na gorsze rokowaniu w leczeniu implantologicznym oraz na wolniejsze gojenie się ran po wszczepieniu implantu.

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<