Spis Treści
Tutaj zebraliśmy najważniejsze pytania, które zadają pacjenci, decydujący się na leczenie implantologiczne. Na wszystkie pytania odpowiadają nasi specjaliści w zakresie implantologii:
Spis Treści
Tutaj zebraliśmy najważniejsze pytania, które zadają pacjenci, decydujący się na leczenie implantologiczne. Na wszystkie pytania odpowiadają nasi specjaliści w zakresie implantologii:
Implanty można wszczepić wyłącznie osobom dorosłym, które mają w pełni ukształtowaną szczękę (nie wcześniej niż przed ukończeniem 16. roku życia). Rozwój implantologii sprawił, że praktycznie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w przypadku osób dorosłych, a zabieg wszczepienia implantów zębowych może zostać przeprowadzony nawet u pacjentów po chorobach nowotworowych. Natomiast osoby z chorobami przyzębia najpierw powinni podjąć leczenie periodontologiczne.
Im dłuższy czas od usunięcia zęba, tym większy zanik kości szczęki, a to właśnie od jej gęstości i rozmiarów uzależniony jest czas niezbędny do odtworzenia zębów. Z tego względu nie powinno czekać się latami na uzupełnienie ubytków zębowych. Nie oznacza to jednak, że wszczepia implantów nie da się wykonać po upływie dłuższego okresu czasu. Dynamiczny rozwój implantologii sprawił, że możliwe jest wszczepienie implantu nawet po upływie kilku lat od utraty zęba. W przypadku pacjentów, u których nastąpił całkowity zanik kości, wykonuje się sterowaną regenerację tkanek za pomocą specjalnego granulatu.
Nie. Pomimo że implanty zębowe wykonane są z tytanu, nie wywołują one efektu magnetycznego, co oznacza, że nie są wykrywalne przez detektor.
Oprócz ogólnego stanu zdrowia wpływ na powodzenie leczenia implantologicznego ma przede wszystkim stosowanie się do zaleceń dotyczących dbania o higienę zębów. Niedostateczna higiena jamy ustnej i zębów zwiększa ryzyko powikłań w leczeniu implantologicznym. Ważne jest również regularne przestrzeganie wizyt kontrolnych.
To zagadnienie zostało szczegółowo opisane w sekcji “Etapy leczenia implantologicznego”.
Tak. Nawet protezy wyjmowane są ściśle przymocowane do implantów po to, aby zapobiec ich ruchomości podczas spożywania posiłków. Jednocześnie – dzięki takiemu rozwiązaniu – protezy można bez problemu zdejmować do czyszczenia po posiłku.
Dzięki implantom stomatologicznym możliwe jest w sposób jak najbardziej naturalny odbudować utracone z różnych przyczyn zęby. Wówczas implanty stają się integralną częścią uzębienia, a ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i bezpieczne. Dzięki implantom rozwiązujemy również problemy z klasyczną protetyką, ponieważ implanty to doskonała alternatywa dla tradycyjnych mostów oraz ruchomych protez.
Dzięki rozwoju technologii w zdecydowanej większości przypadków implanty zębowe są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów. Jak pokazują statystyki, od 91 do 96% implantów nie ulega odrzuceniu od momentu ich wszczepienia, a prawidłowo wszczepiony implant może służyć pacjentowi nawet dożywotnio.
W takich przypadkach ze względu na problem z obciążeniem konieczne będzie usunięcie implantu. Miejsce po usunięciu pozostawia się do wygojenia, a następnie podejmuje kolejną próbę wprowadzenia implantu, która zazwyczaj kończy się już powodzeniem.
To, czy konieczne będzie wykonanie przeszczepu kości ocenia lekarz implantolog. W przypadku, gdy w szczęce przez długi czas nie ma zębów, kość ulega stopniowemu zanikowi. Do zaniku kości może przyczynić się również paradontoza.
Badania wykazują, że palenie tytoniu wpływa na gorsze rokowaniu w leczeniu implantologicznym oraz na wolniejsze gojenie się ran po wszczepieniu implantu.
[do_widget id=yarpp_widget-2]