Nasz sprzęt

Postęp technologiczny w stomatologii jest wyjątkowo dynamiczny. Lekarze w naszym gabinecie mają do dyspozycji wiele urządzeń i instrumentów najnowszej generacji, które pozwalają osiągać im najlepsze rezultaty leczenia przy zachowaniu bezpieczeństwa pacjentów. Poniżej znajdą Państwo kilka przykładów takich urządzeń

System Sirona Cerec Cad/Cam

W gabinecie FachowyDentysta protetyka stomatologiczna wkroczyła w 21 w. dzięki systemowi Sirona Cerec CAD/CAM. Poprzez użycie skanera wewnątrzustnego obraz z jamy ustnej w kilka sekund zostaje zwizualizowany na monitorze skanera, co pomaga naszym lekarzom na lepszą komunikację z pacjentem dzięki naocznemu pokazaniu sytuacji w jamie ustnej. Wizyty protetyczne z wykonywaniem nieprzyjemnych wycisków odeszły w zapomnienie. System CAD/CAM pozwala naszemu zespołowi na zaprojektowanie nowych uzupełnień takich jak: korony, mosty  lub endo-korony. W przeciągu kilku minut następuje frezowanie danego uzupełnienia oraz osadzenie w jamie ustnej pacjenta. Zastosowanie protetyki cyfrowej pozwala nam na dokładniejsze stawianie diagnozy stomatologicznej, wykonywanie prac protetycznych w dogodnym dla pacjenta czasie bez konieczności pobierania nieprzyjemnych wycisków.

Tomograf stomatologiczny Carestream

 Zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne oraz tomografię stożkową CBCT w naszym gabinecie wykonujemy przy pomocy tomografu Carestream – jednego z wiodących rozwiązań diagnostycznych. Zapewnia on perfekcyjną jakość obrazowania i precyzję ustawień w technologii jednorazowego naświetlania „one shot” przy minimalnej dawce promieniowania dla pacjenta.  Dzięki szybkiej ekspozycji poddawany badaniu obszar natychmiastowo widoczny jest na monitorze lekarza, dzięki czemu pacjent otrzymuje w krótkim czasie precyzyjnie postawioną diagnozę. Dodatkowo aparat ten umożliwia natychmiastową analizę ortodontyczną

 

Mikroskopy stomatologiczne Carl Zeiss

mikroskop

Dzięki mikroskopom, stomatolog może dostrzec i leczyć to, czego nie widać gołym okiem. Umożliwiają one bezkonkurencyjną dokładność i jakość w diagnostyce, zabiegach leczenia kanałowego oraz innych gałęziach stomatologii. W każdym z naszych gabinetów znajdą Państwo mikroskop stomatologiczny.

Mectron Piezosurgery® – specjalistyczny aparat do piezoelektrycznej chirurgii kości

Urządzenie do piezochirurgii

Urządzenie Mectron Piezosurgery dostępne w gabinecie FachowyDentysta.pl pozwala naszym lekarzom oferować większy zakres zabiegów chirurgicznych i implantologicznych. Jest to najbardziej wydajny na rynku aparat wykorzystujący opatentowaną technologię drgań ultradźwiękowych. Dzięki urządzeniu Piezosurgery nasi lekarze mogą wykonywać zabiegi z wyjątkową precyzją i przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa – jest to przewaga nad tradycyjnymi narzędziami do cięcia kości. Aparat Piezosurgery wyposażony jest w specjalistyczne końcówki operacyjne, sterowane precyzyjnie przez dedykowane oprogramowanie komputerowe. Stosując to specjalistyczne narzędzie możemy uniknąć nadmiernej ilości ciepła wytwarzanego podczas cięcia kości i zapobiec martwicy kości.
Istotną zaletą Mectron Piezosurgery jest znaczące obniżenie ryzyka uszkodzeń tkanki miękkiej podczas cięcia kości.

Aparat RTG Kodak

rtg zeba bemowo

Każdy gabinet lekarski w klinice FachowyDentysta.pl ma na wyposażeniu nowoczesny aparat rentgenowski Kodak 2200 do precyzyjnej diagnostyki obrazowej jamy ustnej pacjentów (np. rtg zęba). Dzięki generatorowi wysokiej częstotliwości możemy wykonywać zdjęcia rentgenowskie przy różnych wartościach napięcia (60-70kV), co daje nam najwyższą precyzję badania.

Radiowizjografia (RVG)

Aparat do RTG

Radiowizjografia to typ badania rentgenowskiego, które pozwala obniżyć dawkę promieniowania nawet o 90% – jest ono bezpieczne dla pacjenta. Dodatkowo, zdjęcie (wynik badania) jest dostępne od razu na monitorze i może być wielokrotnie powiększone w celu dokładnej oceny i diagnozy. Dzięki badaniu RVG w klinice FachowyDentysta.pl pacjenci oszczędzają czas i szybko, w bezpieczny sposób, uzyskują precyzyjną diagnozę lekarską.

Piaskarka

Urządzenie do piaskowania zębów
Piaskarka wykorzystywana jest w stomatologii do usuwania osadu nazębnego w sposób skuteczny i bezbolesny dla pacjenta. Stosowana jest również do usuwania kamienia oraz przygotowania zębów do zabiegu wybielania czy fluoryzacji.

Skaler

Urządzenie do usuwania kamienia
Przy pomocy skalera usuwany jest szkodliwy kamień nazębny. Jest to skuteczne urządzenie wykorzystujące ultradźwięki.

Kątnica endodontyczna Morita

Przyrząd dentystyczny Morita

Do zabiegów endodontycznych w naszej lecznicy wykorzystywane jest urządzenie Morita, które przygotowuje, opracowując korzeń zęba w sposób precyzyjny i bezpieczny. Dzięki wbudowanemu endometrowi urządzenie lokalizuje wierzchołki korzeni i pozwala z dokładnością wyznaczyć długość kanału korzeniowego.

Lampa do wybielania zębów Beyond Polus

wybielanie lampą

Technologia Beyond to metoda skutecznego i bezpiecznego wybielania zębów poprzez wiązkę niebieskiego światła o wysokiej częstotliwości. Lampa Beyond wykorzystuje 12 tysięcy mikroskopijnych światłowodów oraz nie wytwarza szkodliwych promieni podczerwieni i UV. Zabiegi wybielania przy pomocy lampy Beyond nie powodują żadnych powikłań i przynoszą wspaniały efekt bieli zębów.

BeeFill 2 in 1

Na wyposażeniu gabinetów kliniki FachowyDentysta.pl są urządzenia 4 urządzenia BeeFill 2 in 1 przeznaczone do szczelnego zamykania kanałów korzeniowych płynną gutaperką. Technologia ta umożliwia skuteczne wypełnienie wszystkich odgałęzień kanałów korzeniowych w szybki oraz aseptyczny sposób. Zaletami urządzenia BeeFill używanego w gabinecie FachowyDentysta.pl jest ograniczone do minimum ryzyko pęknięcia korzenia podczas leczenia oraz możliwość odbudowy materiałami adhezyjnymi leczonego zęba podczas jednej wizyty.

Wypełnienie kanałówKoferdam

Ząb lub grupa zębów w polu zabiegowym podczas leczenia stomatologicznego muszą być bezpiecznie odizolowane. Służy do tego koferdam – urządzenie składające się z klamer i gumy oddzielającej pole zabiegowe od otoczenia. Koferdam działa jako materiał izolujący przed śliną i bakteriami. Poprawia on bezpieczeństwo i komfort leczenia.Koferdam

Laser stomatologiczny diodowy

W klinice Fachowy Dentysta posiadamy również laser stomatologiczny diodowy, wykorzystujący wiązki fali 980 oraz 640 nm. Jest to innowacyjne urządzenie stosowane w wielu procedurach. Lista zabiegów, które można przeprowadzić przy zastosowaniu laseroterapii, jest długa. To nowoczesne rozwiązanie medyczne jest przeznaczone do wykonywania kontrolowanej koagulacji i odparowania tkanki. Wykorzystuje się je do zabiegów chirurgicznych, w tym wycięcia dziąsła oraz usuwania patologicznych zmian. Laser diodowy znajduje zastosowanie również przy zabiegach z zakresu terapii światłem, wspomagając przy tym proces gojenia się tkanek oraz redukując stany zapalne. W porównaniu do innych laserów stomatologicznych laser diodowy jest niezwykle ergonomiczny i ekonomiczny w swojej pracy. Wyróżnia go niewielki rozmiar i łatwość w stosowaniu.

Do głównych zalet wynikających z wykorzystania laserów diodowych w stomatologii jest wszechstronne zastosowanie (m.in. w chirurgii stomatologicznejleczeniu zachowawczym, edodontycznym, periodontologiiimplantologiii, w stomatologii estetycznej do laserowego wybielania zębów) oraz precyzja działania, która pozwala minimalizować uszkodzenia otaczających tkanek. Przewagą laserów diodowych jest większy komfort pacjenta, dzięki zredukowaniu krwawienia i dolegliwości bólowych, a także szybsze gojenie się ran. W leczeniu endodontycznym użycie lasera pozwala usunąć, aż do 99,9% bakterii, co przekłada się na większą skuteczność terapii.

Przy użyciu tego lasera wiele zabiegów stomatologicznych można wykonać nie tylko bezpiecznie, ale również z minimalną inwazyjnością. Stosowanie go skraca czas przeprowadzanych zabiegów oraz obniża ryzyko powikłań do minimum.

Laser stomatologiczny H1

Laser stomatologiczny H1


Laser stomatologiczny PIOON H1

Laser stomatologiczny PIOON H1

 

Warto przeczytać

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<