Nasz sprzęt

Postęp technologiczny w stomatologii jest wyjątkowo dynamiczny. Lekarze w naszym gabinecie mają do dyspozycji wiele urządzeń i instrumentów najnowszej generacji, które pozwalają osiągać im najlepsze rezultaty leczenia przy zachowaniu bezpieczeństwa pacjentów. Poniżej znajdą Państwo kilka przykładów takich urządzeń

Kodak 9000C (Pantomogram i Cefalometria)

Zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne w naszym gabinecie wykonujemy przy pomocy systemu Kodak 9000C – jednego z wiodących rozwiązań diagnostycznych. Zapewnia on perfekcyjną jakość obrazowania i precyzję ustawień w technologii jednorazowego naświetlania „one shot” przy minimalnej dawce promieniowania dla pacjenta.
Dodatkowo aparat ten umożliwia natychmiastową analizę ortodontyczną

Aparat do diagnostyki RTG

Mikroskop stomatologiczny Carl Zeiss i Seiler

Mikroskop do leczenia kanałowego
Mikroskop dentystyczny

Dzięki mikroskopom, stomatolog może dostrzec i leczyć to, czego nie widać gołym okiem.
Umożliwiają one bezkonkurencyjną dokładność i jakość w diagnostyce, zabiegach leczenia kanałowego oraz innych gałęziach stomatologii. W każdym z naszych gabinetów znajdą Państwo mikroskop stomatologiczny.

Mectron Piezosurgery® – specjalistyczny aparat do piezoelektrycznej chirurgii kości

Urządzenie do piezochirurgii

Urządzenie Mectron Piezosurgery dostępne w gabinecie FachowyDentysta.pl pozwala naszym lekarzom oferować większy zakres zabiegów chirurgicznych i implantologicznych. Jest to najbardziej wydajny na rynku aparat wykorzystujący opatentowaną technologię drgań ultradźwiękowych. Dzięki urządzeniu Piezosurgery nasi lekarze mogą wykonywać zabiegi z wyjątkową precyzją i przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa – jest to przewaga nad tradycyjnymi narzędziami do cięcia kości. Aparat Piezosurgery wyposażony jest w specjalistyczne końcówki operacyjne, sterowane precyzyjnie przez dedykowane oprogramowanie komputerowe. Stosując to specjalistyczne narzędzie możemy uniknąć nadmiernej ilości ciepła wytwarzanego podczas cięcia kości i zapobiec martwicy kości.
Istotną zaletą Mectron Piezosurgery jest znaczące obniżenie ryzyka uszkodzeń tkanki miękkiej podczas cięcia kości.

Aparat RTG Kodak 2200

Aparat RTG do diagnostyki stomatologicznej

Każdy gabinet lekarski w klinice FachowyDentysta.pl ma na wyposażeniu nowoczesny aparat rentgenowski Kodak 2200 do precyzyjnej diagnostyki obrazowej jamy ustnej pacjentów (np. rtg zęba). Dzięki generatorowi wysokiej częstotliwości możemy wykonywać zdjęcia rentgenowskie przy różnych wartościach napięcia (60-70kV), co daje nam najwyższą precyzję badania.

Radiowizjografia (RVG)

Aparat do RTG

Radiowizjografia to typ badania rentgenowskiego, które pozwala obniżyć dawkę promieniowania nawet o 90% – jest ono bezpieczne dla pacjenta. Dodatkowo, zdjęcie (wynik badania) jest dostępne od razu na monitorze i może być wielokrotnie powiększone w celu dokładnej oceny i diagnozy. Dzięki badaniu RVG w klinice FachowyDentysta.pl pacjenci oszczędzają czas i szybko, w bezpieczny sposób, uzyskują precyzyjną diagnozę lekarską.

Piaskarka

Urządzenie do piaskowania zębów
Piaskarka wykorzystywana jest w stomatologii do usuwania osadu nazębnego w sposób skuteczny i bezbolesny dla pacjenta. Stosowana jest również do usuwania kamienia oraz przygotowania zębów do zabiegu wybielania czy fluoryzacji.

Skaler

Urządzenie do usuwania kamienia
Przy pomocy skalera usuwany jest szkodliwy kamień nazębny. Jest to skuteczne urządzenie wykorzystujące ultradźwięki.

Morita Tri Auto ZX

Przyrząd dentystyczny Morita

Do zabiegów endodontycznych w naszej lecznicy wykorzystywane jest urządzenie Morita Tri Auto ZX, które przygotowuje,opracowując korzeń zęba w sposób precyzyjny i bezpieczny. Dzięki wbudowanemu endometrowi urządzenie lokalizuje wierzchołki korzeni i pozwala z dokładnością wyznaczyć długość kanału korzeniowego.

Lampa do wybielania zębów Beyond

Lampa do wybielania zębów

Technologia Beyond to metoda skutecznego i bezpiecznego wybielania zębów poprzez wiązkę niebieskiego światła o wysokiej częstotliwości. Lampa Beyond wykorzystuje 12 tysięcy mikroskopijnych światłowodów oraz nie wytwarza szkodliwych promieni podczerwieni i UV. Zabiegi wybielania przy pomocy lampy Beyond nie powodują żadnych powikłań i przynoszą wspaniały efekt bieli zębów.

System B, Obtura i DENTSPLY Maillerfer Calamus Dual

Urządzenie do leczenia kanałowego
Urządzenie do leczenia kanałowego

Na wyposażeniu gabinetów kliniki FachowyDentysta.pl są urządzenia System B, Obtura i DENTSPLY Maillerfer Calamus Dual pozwalające na szczelne zamknięcie kanałów korzeniowych płynną gutaperką.Technologia ta umożliwia skuteczne wypełnienie wszystkich odgałęzień i bocznych kanałów.

Koferdam

Ząb lub grupa zębów w polu zabiegowym podczas leczenia stomatologicznego muszą być bezpiecznie odizolowane. Służy do tego koferdam – urządzenie składające się z klamer i gumy oddzielającej pole zabiegowe od otoczenia. Koferdam działa jako materiał izolujący przed śliną i bakteriami. Poprawia on bezpieczeństwo i komfort leczenia.

Obdura system

Warto przeczytać

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<