Protetyka Warszawa Bemowo – protetyk

Strona głównaLeczenieProtetyka Warszawa Bemowo – protetyk

Lekarze zajmujący się leczeniem protetycznym w naszej klinice stomatologicznej w Warszawie oferują wiele rozwiązań z zakresu protetyki, aby móc spełniać indywidualne oczekiwania pacjentów. Nasi stomatolodzy mają do dyspozycji wiele rodzajów uzupełnień i materiałów, pozwalających na odbudowę oraz odtworzenie uszkodzonych zębów w sposób jednocześnie bezpieczny dla pacjenta i estetyczny.

Poszukujesz informacji odnośnie kosztów usług z obszaru protetyki zębów w naszej klinice? Zapoznaj się z cennikiem protetyki stomatologicznej.

Co to jest protetyka stomatologiczna?

Protetyka to dziedzina stomatologii, która wraz z implantologią skupia się na uzupełnianiu braków uzębienia i rekonstrukcji uszkodzonych zębów. Pomaga odtworzyć pierwotny stan po utracie zębów naturalnych. Do protetyki należą też zabiegi poprawiające kształt i pozycję zębów. Stomatolog protetyk zajmuje się również rozwiązywaniem problemu trudnych do usunięcia przebarwień.

Potrzebujesz porady stomatologa protetyka?

Umów się na wizytę konsultacyjną. Napisz lub zadzwoń

Kiedy stosuje się leczenie protetyczne?

Nowoczesna protetyka znajduje zastosowanie u pacjentów w każdym wieku. Mimo ogromnych postępów w stomatologii u pacjentów w dalszym ciągu pojawiają się brakujące zęby. Mogą one być wywołane przez próchnicę w zaawansowanym stadium, rozmaite choroby przyzębia lub powstać nas skutek urazów.

Kiedy do protetyka?

Zalecana jest wizyta u protetyka w sytuacji częściowej utraty uzębienia naturalnego. Wówczas lekarz podejmie odpowiednie działania mające na celu minimalizację negatywnych skutków tego stanu rzeczy. Zastosowane uzupełnienia protetyczne umożliwią pacjentowi właściwe przeżuwanie, a także poprawią wygląd uzębienia, wpływając korzystnie na samopoczucie.

Zdaniem eksperta

lek. Monika A. Kubacka

Nawet pojedyncze braki mogą powodować bardzo poważne konsekwencje dla układu zębowo-szczękowo-twarzowego, dlatego powinny być one leczone w toku odpowiedniego postępowania protetycznego.

Jak wygląda pierwsza wizyta u protetyka przed leczeniem protetycznym?

Właściwą terapię poprzedza zawsze wizyta konsultacyjna, nierzadko też pacjent proszony jest o dostarczenie zdjęcia RTG uzębienia (w naszej klinice można zdjęcie rentgenowskie wykonać na miejscu). Lekarz po oględzinach i wywiadzie przedstawia pacjentowi wszystkie rozwiązania z zakresu protetyki, które można zastosować w jego przypadku. Protetyk prezentuje również zalety i charakterystykę poszczególnych rozwiązań, aby wspólnie z pacjentem wybrać najodpowiedniejszy rodzaj terapii.

Rozwiązania stosowane w leczeniu protetycznym. Jaie uzupełnienia protetyczne realizujemy?

Nasi stomatolodzy współpracują z profesjonalną pracownią protetyki stomatologicznej, aby zapewnić pacjentom wybór spośród najnowszych rozwiązań protetycznych. Są to między innymi rozwiązania stałe (protezy pełnoceramiczne, korony i mosty porcelanowe lub pełnoceramiczne, licówki) oraz protezy ruchome (protezy osiadające lub protezy szkieletowe). Poniżej przedstawiamy dokładną listę rozwiązań z zakresu protetyki oferowanych w naszym gabinecie. Są to nowoczesne uzupełnienia protetyczne oraz następujące rodzaje protez:

  1. Stałe rozwiązania protetyczne:

  1.  Licówki w 100% ceramiczne i z kompozytu.

  1. Ruchome protezy
  • osiadające (całkowite i częściowe),
  • protezy akrylowe dolne lub górne,
  • szynoprotezy i protezy szkieletowe.
  1. Rozwiązania indywidualne w protetyce
  • protezy ruchome połączone ze stałymi uzupełnieniami, za pomocą zasuw czy zatrzasków lub koron teleskopowych,
  • protezy zębowe teleskopowe.

Korony protetyczne jako jedno z najpowszechniejszych rozwiązań

Czym są korony protetyczne?

Korona to widoczna w ustach część zęba. Niekiedy ulega ona zniszczeniu (w wyniku rozmaitych urazów, chorób czy niedostatecznej higieny jamy ustne)j w stopniu tak dużym, iż zastosowanie tradycyjnego wypełnienia w postaci plomby nie jest możliwe. Wtedy ząb odbudowuje się, tworząc koronę protetyczną, osadzaną na miejscu zniszczonego zęba. Niekiedy korona jest również stosowana wtedy, kiedy uzębienie prezentuje się nieestetycznie z powodu niestandardowych rozmiarów lub kształtu.

Wskazania do zastosowania korony protetycznej:

  • zniszczenie korony zęba wywołane przez zaawansowaną próchnicę lub uraz mechaniczny,
  • wszczepienie implantów i tym samym konieczność odbudowy struktury zęba,
  • leczenie kanałowe powodujące osłabienie zęba w znacznym stopniu,
  • powody estetyczne – zęby trwale przebarwione, nieprawidłowo ukształtowane, z defektami etc.

Rodzaje koron protetycznych

Korony protetycznego wykonywane są z rozmaitych materiałów. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą:

  • korony metalowe – dawniej stosowane bardzo powszechnie, głównie ze względu na wytrzymałość i trwałość. Obecnie – coraz rzadziej spotykane z uwagi na nieodostateczną estetykę;
  • korony porcelanowe na metalowej (złotej lub stalowej) podbudowie. Bardzo popularne, mają podobne właściwości co korony metalowe, są przy tym znacznie bardziej estetyczne. Ich rdzeń wykonywany jest z metalowych stopów o składzie w pełni bezpiecznym dla organizm;
  • korony pełnoceramiczne – o najwyższym stopniu estetyki. Posiadają podbudowę z tlenku cyrkonu, dzięki której są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Często stosowane w przednim odcinku łuku zębowego ze względu na najbardziej naturalny wygląd.

Wykonanie korony protetycznej – jak przebiega?

Wykonanie korony to kilkuetapowy proces prac protetycznych. Wymaga przynajmniej dwóch wizyt u stomatologa. Podczas pierwszej z nich lekarz dokonuje szczegółowych oględzin zęba i przygotowuje go do nałożenia korony. Wizytę musi poprzedzać wykonanie zdjęcia RTG, pozwalającego ustalić, jaki jest stan korzeni zębów i kości wokół nich. Jeżeli po prześwietleniu lekarz zdiagnozuje zaawansowaną próchnicę lub stwierdzi, że istnieje ryzyko rozwoju zakażenia bądź uszkodzenia miazgi, zapewne zaleci pacjentowi leczenie kanałowe.

Gdy ząb, na którym ma zostać osadzona korona, zostaje wyleczony, stomatolog szlifuje go, aby zrobić miejsce na nową koronę (czynność tę poprzedza zaaplikowanie pacjentowi znieczulenia miejscowego). Niekiedy właściwa korona zęba jest na tyle zniszczona, iż lekarz musi dodatkowo założyć wkład koronowo-korzeniowy, aby korona protetyczna mogła utrzymać się na miejscu.

Kolejny krok to wykonanie precyzyjnych wycisków uzębienia, dzięki którym będzie możliwe stworzenie korony idealnie dopasowanej do zgryzu (proces ten zajmuje zazwyczaj około 5 dni). Następnie stomatolog zakłada pacjentowi tymczasową koronę wykonaną z akrylu.

Druga wizyta to głównie założenie nowej korony. Jeżeli pacjent akceptuje jej wygląd, a korona została wykonana prawidłowo i pasuje do miejsca, w którym ma zostać przymocowana, stomatolog przytwierdza ją na stałe za pomocą specjalnego cementu.

Efekty leczenia protetycznego

Podejmując leczenie protetyczne, należy pamiętać, iż jego głównym celem jest profilaktyka i ochrona jamy ustnej przed dalszą degradacją. Brak odpowiedniego leczenia protetycznego może prowadzić do większej ruchomości i przemieszczania się zębów, nienaturalnego wydłużania się pojedynczych zębów, a z czasem również do dolegliwości bólowych w okolicach stawów skroniowo-żuchwowych. Warto mieć na uwadze, że im wcześniej zgłosimy się do stomatologa protetyka w przypadku pojedynczych braków uzębienia, tym łatwiej będzie nam ochronić naturalne zęby przed dalszym niszczeniem.

Zdaniem eksperta

W przypadku większych braków uzębienia leczenie z zakresu protetyki ma wartość nie tylko estetyczną. Przywraca ono komfort psychiczny i fizyczny pacjenta, ale również pomaga w codziennym życiu, ułatwiając gryzienie i żucie oraz zmniejszając problemy z wymową – mówi dr Sławomir Kwieciński.

Chcesz się cieszyć pełnym, mocnym i zdrowym uzębieniem?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie

FAQ – najpopularniejsze pytania – protetyka stomatologiczna

Protetyk to specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób narządu żucia. W większości kojarzony jest z tworzeniem protez (technik dent.), a więc działaniami podejmowanymi w przypadku bezzębia. Zakres działalności protetyka jest jednak nieco szerszy niż tylko protezy zębowe i obejmuje między innymi także profilaktykę i rehabilitację protetyczną.

Korony protetyczne to najlepsze rozwiązanie w przypadkach, kiedy odbudowa korony zęba jest z jakichś powodów niemożliwa. Tego typu metoda dobrze sprawdza się w leczeniu protetycznym zębów słabych, stosuje się ją także, kiedy korona musi zostać odbudowana na implancie lub korzeniu.

Wybór korony nie jest prosty i zależy głównie od naszych indywidualnych uwarunkowań (np. alergii na określone materiały) oraz efektu estetycznego, jaki chcielibyśmy uzyskać. Korony pełnoceramiczne wyglądają najbardziej korzystnie, niestety – są także najdroższe. Tańsze, ale mniej estetyczne są korony porcelanowe. Zazwyczaj pacjenci decydują się na droższe rozwiązanie przy wypełnianiu ubytków w przednim odcinku łuku zębowego. Osobom uczulonym na metale nieszlachetne zaleca się wybór estetycznych i jednocześnie niepowodujących reakcji alergicznych koron porcelanowych na złocie.

Nasi specjaliści wykonują na implantach korony pełnoceramiczne (na podbudowie cyrkonowej) lub korony porcelanowe (te wymagają podbudowy metalowej). Należy pamiętać, że w przypadku implantów konieczne jest zastosowanie dodatkowych łączników, pozwalających na umiejscowienie korony na implancie.

Wykonanie korony protetycznej jest wieloetapowe i może niekiedy wywoływać u pacjenta dyskomfort. Nasi lekarze zawsze dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować nieprzyjemne doznania podczas zabiegu – stosują znieczulenia miejscowe oraz tłumaczą pacjentowi, kiedy i z jakich powodów może przez chwilę poczuć się niekomfortowo.

Wkład koronowo-korzeniowy ma celu wzmocnienie złamanych zębów.To niewielkie ćwieki, które lekarz stomatolog z użyciem specjalnego cementu przytwierdza do korzenia zęba. Wykonanie wkładu korzeniowego bywa niezbędnym etapem złożonego leczenia stomatologicznego i pozwala uratować te zęby, które mogłyby wskutek innych zabiegów ulec złamaniu.

Konsultacja merytoryczna tekstu – lek. Sławomir Kwieciński

Kto zajmuje się protetyką w naszym gabinecie stomatologicznym na warszawskim Bemowie?

null

Daniel Nowak

null

Kamila Wesołowska

null

Michał Portas

Cennik – protetyka Warszawa Bemowo

UsługaCena
Konsultacja z protetykiem250 zł
Konsultacja protetyczna z wykonaniem planu leczenia (modele diagnostyczne, rentgenodiagnostyka, dokumentacja fotograficzna)500 zł
WAX UP – woskowa symulacja przyszłego uzupełnienia protetycznego (cena za 1 punkt)150 zł
Mock up – symulacja uzupełnienia protetycznego w jamie ustnej pacjenta (na podstawie wcześniejszej symulacji WAX UP)150 zł
Zabieg usunięcia wkładu koronowo-korzeniowego
*Przy wkładach złożonych cena ustalana jest indywidualnie
*400 – *550 zł
Zdjęcie starej korony lub mostu100 – 200 zł
Zacementowanie korony założonej w innym gabinecie200 zł
Wkłady koronowo-korzeniowe
Wkład ze stali550 zł
Wkład ze złota750 zł + koszt zużytego złota
Wkład z włókna szklanego550 zł
Użycie każdego kolejnego włókna szklanego+150 zł
Wkład pełnoceramiczny (ZirkonZahn®)850 zł
Wkład typu Rhein (na zatrzask kulkowy)850 zł
Korony i Mosty* protetyczne
*Cena mostu zależy jest od liczby punktów liczonych jako korony protetyczne. Jedna korona to jeden punkt.
Tymczasowa korona akrylowa (wykonywanie w gabinecie)150 zł
Tymczasowa korona akrylowa (wykonywanie w pracowni)200 zł
Tymczasowy most akrylowy (wykonywanie w gabinecie) – 1 punkt150 zł
Tymczasowy most akrylowy (wykonywanie w pracowni) – 1 punkt250 zł
Korona porcelanowa na złocie2300 zł + koszt zużytego złota
Korona cyrkonowa licowana ceramiką2300 zł
Korona pełnoceramiczna IPS e.max Ivoclar Vivadent2300 zł
Korona porcelanowa na implancie tworzona na podbudowie metalowej2900 zł
Korona porcelanowa w przęśle mostu (implanty)2500 zł
Korona pełnoceramiczna tworzona na implancie3500 zł
Korona pełnoceramiczna mocowana w przęśle mostu (implanty)2100 zł
Korona cyrkonowa z indywidualnym łącznikiem cyrkonowym4200 zł
Most kompozytowy na włóknie szklanym - 1 punkt800 zł
Inlay/Onlay
Inlay lub Onlay kompozytowy800 zł
Inlay lub Onlay pełnoceramiczny1800 zł
Licówki
Licówka kompozytowa - wykonanie w gabinecie800 zł
Licówka kompozytowa - wykonanie w pracowni protetycznej1200 zł
Licówka porcelanowa2600 zł
Protezy Ruchome
Całkowita proteza akrylowa dolna lub górna1800 zł
Proteza częściowa osiadająca (1 punkt)1000 zł
Podścielenie protezy500 zł
Proteza szkieletowa2700 zł
Naprawa protezy w obrębie 1 punktu300 zł

Cena dla pacjentów gabinetu Fachowy Dentysta
Naprawa protezy w obrębie 1 punktu500 zł

Cena dla pacjentów spoza gabinetu Fachowy Dentysta
Proteza (pełen łuk) na zatrzaskach (przy implantach) – pełen łuk5400 zł
Szyna relaksacyjna (leczenie bruksizmu)650 zł
Indywidualne ochraniacze sportowe400-800 zł
Deprogramator1080 zł
Szyna essex 800 zł

Warto przeczytać

[do_widget id=yarpp_widget-2]

Formularz kontaktowy

    pattern
    https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
    https://fachowydentysta.pl/
    #10b9b9
    style1
    paged
    Loading posts...
    /home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
    #
    on
    none
    loading
    #
    Sort Gallery
    on
    no
    off
    off
    off