Cefalometria

Wśród badań diagnostycznych oferowanych przez naszą klinikę znajduje się zdjęcie cefalometryczne. Wykonujemy je, wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt, ułatwiający precyzyjną diagnostykę i emitujący zmniejszoną ilość promieniowania rentgenowskiego.

Czym jest cefalometria?

Cefalometria to rodzaj badania diagnostycznego, wynikiem którego jest rentgenowskie zdjęcie czaszki w pozycji bocznej. Wykonuje się je, aby uzyskać dokładny obraz tkanek miękkich w obrębie twarzy pacjenta, a także podniebienia twardego oraz zatok przynosowych. Zdjęcie cefalomatryczne jest całkowicie bezpieczne – podczas jego wykonania emitowana jest znikoma ilość promieniowania rentgenowskiego.

Szukasz profesjonalnych usług z zakresu diagnostyki stomatologicznej?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie

Kiedy wykonuje się zdjęcia cefalometryczne?

Zdjęcie cefalometryczne jest szczególnie przydatnym badaniem w ortodoncji. Dzięki porównaniu zdjęć wykonanych w tej samej projekcji lekarz może dokonać odpowiednich pomiarów i ocenić wzrost kostny pacjenta. Z tego powodu zdjęcie cefalometryczne jest kluczowym i koniecznym badaniem w prawidłowej diagnostyce ortodontycznej. Dodatkowo, zdjęcia tego typu pozwalają porównać pierwotny stan zgryzu pacjenta ze stanem po leczeniu.

Wykonanie zdjęcia cefalometrycznego – przebieg i aparatura

Zdaniem eksperta

lek. Izabela Stępień

Urządzenie Carestream 3D stosowane do zdjęć cefalometrycznych w naszej klinice spełnia wszystkie wymagania nowoczesnej ortodoncji. Sprzęt ten wykonuje zdjęcia RTG w technologii „one shot”, co zapewnia wyjątkowo wysoką dokładność badania. Jest to jedyne na rynku urządzenie umożliwiające automatyczną analizę zdjęcia.

Czas ekspozycji zdjęcia cefalometrycznego przy użyciu Carestream 3D to mniej niż jedna sekunda dzięki zastosowaniu technologii „one shot” (pojedynczej ekspozycji). W przeciwieństwie do aparatów cefalometrycznych starszej generacji, aparat Carestream 3D znacząco zmniejsza zakłócenia i podnosi jakość obrazu.

Cefalometria – dlaczego warto wykonać ją u nas?

Duży wybór formatów zdjęć

Na potrzeby nowoczesnej ortodoncji, tomograf  wyposażony jest w kolimator sterowany elektronicznie i wykonuje zdjęcia w wielu formatach, od unikalnych radiogramów całej czaszki (30 x 30 cm) po zdjęcia tradycyjne i niskiej dawki naświetlania. Dzięki tej unikalnej technologii badanie można dopasować dokładnie do anatomii pacjenta i znacząco zmniejszyć obszar ekspozycji. Dodatkowo tomograf umożliwia badanie w projekcji bocznej, przedniej, skośnej, submento-vertex i przy zastosowaniu programu badania wieku kości.

Szybkie i skuteczne skanowanie

Przewaga systemu Carestream 3D wynika z wyjątkowo krótkiego czasu ekspozycji (niewiele ponad 1 s) w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami, które potrzebują od 8 do 14 s na skanowanie pacjenta w bezruchu. Dzięki technologii „one shot” ryzyko wykonania poruszonego zdjęcia i konieczności powtórzenia go jest minimalne.

Natychmiastowa analiza i diagnoza

System Carestream 3D wyposażony jest w zaawansowany program do automatycznej analizy zdjęć wysokiej jakości. Analiza elementów orientacyjnych i cech budowy pacjenta odbywa się błyskawicznie.

Chcesz powierzyć swój uśmiech najlepszym fachowcom?

Napisz lub zadzwoń

Stomatologia zachowawcza – zalecenia

Szczegółowe zalecenia dotyczące postępowania po zabiegach z zakresu stomatologii zachowawczej przedstawia pacjentowi stomatolog.

FAQ – najczęstsze pytania pacjentów

Tradycyjne aparaty do zdjęć cefalometrycznych wykorzystywały kliszę fotograficzną do obrazowania promieniami rentgenowskimi. W aparatach nowej generacji klisza została zastąpiona czujnikiem cyfrowym, który potrzebuje znacznie mniejszej dawki promieniowania do zapisania dokładnego obrazu. Co więcej zdjęcie cyfrowe, w przeciwieństwie do tradycyjnego, może być poprawione i dopasowane w odpowiednim programie bez konieczności dalszego naświetlania. Dzięki technologii cyfrowej cefalometria jest badaniem bezpiecznym i dającym precyzyjną diagnozę.

Wykonanie badania jest całkowicie bezbolesne, co więcej – ułatwia lekarzowi niwelowanie nieprzyjemnych doznań i dyskomfortu podczas dalszej terapii i kolejnych zabiegów.

Przygotowanie i wykonanie tego typu zdjęcia jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla dorosłych i dzieci. W naszej klinice używamy wyłącznie cyfrowej aparatury, która znacząco obniża poziom promieniowania rentgenowskiego i gwarantuje obraz najlepszej jakości.

Kto wykonuje?

Cennik – stomatologia zachowawcza

UsługaCena
15-minutowa kontrola stanu jamy ustnej100 zł
Wykonanie kompleksowego badania jamy ustnej + ustalenie planu dalszego leczenia200 zł
Usługa konsultacyjna: zalecenia + wydanie recepty (wizyta 15-minutowa)100 zł
Wykonanie wypełnienia kompozytowego wysokoestetycznego300-600 zł
Bonding- licowanie zęba kompozytem wysokoestetycznym800 zł
Bonding- konserwacja [cena obejmuje: polerowanie, kosmetyczne dołożenie materiału do bondingu wykonanego w gabinecie Fachowy Dentysta powyżej 12 msc.]500 zł całość
50 zł 1 ząb
Konturing 1 zęba250 zł
Usługa wypełnienia mlecznego zęba200-250 zł
Odbudowanie zęba z wykorzystaniem wysokoestetycznego materiału kompozytowego - po wcześniejszym leczeniu kanałowym450-650 zł
Odbudowanie zęba przy pomocy kompozytu + umocnienie wkładem koronowo-korzeniowym z włókna szklanego lub wysokoestetycznym materiałem kompozytowym900 zł
Użycie kolejnego włókna szklanego+150 zł
Założenie opatrunku100 zł
Założenie leczniczego opatrunku typu Fuji Triage150 zł
Leczenie nadwrażliwości (1 ząb)50 zł
Zastosowanie znieczulenia50 zł
Usługa amputacji zęba mlecznego150 zł
Wykonanie zębowego punktowego zdjęcia cyfrowego50 zł
Infiltracja zęba żywicą ICON 250 zł

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<