Piaskowanie zębów Warszawa Bemowo

Strona głównaLeczenieProfilaktyka stomatologicznaPiaskowanie zębów Warszawa Bemowo

Piaskowanie zębów – co to jest za zabieg?

Piaskowanie zębów to profesjonalny zabieg higienizacyjny wykonywany w gabinecie stomatologicznym.  Celem piaskowania zębów jest usunięcie osadu, kamienia i przebarwień powstałych na powierzchni zębów. Piaskowanie zębów jest zalecane  ze względów estetycznych oraz profilaktycznych.

Szukasz informacji, jaki jest koszt piaskowania zębów? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem higienizacji zębów.

Jak wygląda piaskowanie zębów?

Do piaskowania zębów przy pomocy piaskarki stosuje się sprężony strumień wody zmieszanej z czynnikiem czyszczącym (soda oczyszczona) oraz powietrza. Podczas piaskowania zębów powierzchnia wszystkich zębów oraz trudno osiągalne miejsca są gruntownie oczyszczane. Piaskowanie zębów zajmuje około 20 minut.

Czy piaskowanie zębów boli?

Pacjent nie odczuwa bólu podczas piaskowania zębów. W gabinecie FachowyDentysta.pl w Warszawie piaskowanie zębów wykonuje wyłącznie nasz wykwalifikowany personel medyczny, który dba o to, by przeprowadzany zabieg był bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

Efekty piaskowania zębów

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami efektów przeprowadzanych zabiegów.

Efekt usunięcia osadu z papierosów Osad na zębach z papierosów Osad po herbacie Efekt czyszczenia osadu po herbacie

Piaskowanie zębów – jak często wykonywać usuwanie kamienia nazębnego?

Aby regularnie usuwać osad oraz kamień nazębny, rekomendujemy zabieg piaskowania zębów co pół roku – rok. Osoby palące papierosy czy pijące kawę lub czerwone wino w dużych ilościach są bardziej narażone na powstawanie przebarwień powierzchni zębów i powinny poddawać sie piaskowaniu zębów częściej, ok. raz na kwartał. Oprócz piaskowania, w ramach profilaktyki i higieny w jamie ustnej, jako zabieg uzupełniający, wykonywane może być też polerowanie zębów, fluoryzacja czy lakierowanie zębów. Można również skorzystać z zabiegu skalingu.

Co daje piaskowanie zębów? Dla kogo jest polecane?

Zabieg piaskowania zębów jest wyjątkowo korzystny dla pacjentów leczących się ortodontycznie. Zalecamy im piaskowanie zębów co trzy miesiące ze względu na szczególne utrudnienia we właściwym czyszczeniu zębów.

Dla najlepszych rezultatów, zalecamy również zabieg piaskowania zębów bezpośrednio przed wybielaniem metodą Beyond.

Dowiedz się ile kosztuje piaskowanie zębów – sprawdź tutaj!

Piaskowanie zębów – co jeszcze warto wiedzieć

Jakie jest dalsze postępowanie po piaskowaniu zębów?

Po piaskowaniu na zęby nakładany jest preparat wzmacniająco ochronny na bazie wapnia lub fluoru. Po wykonaniu piaskowania zęby mogą być narażone na wystąpienie nadwrażliwości. Zalecane jest stosowanie past na nadwrażliwość zębów przez okres 3 dni od zabiegu. Warto też powstrzymać się od palenia papierosów.

Czy i co można jeść po piaskowaniu zębów?

Po przeprowadzeniu piaskowania zębów trzeba unikać spożywania kolorowych pokarmów i napojów typu: buraki, czerwone wino, jagody, napój cola, wiśnie, sos sojowy, kawa czy herbata. Należy także unikać owoców cytrusowych i kwaśnych soków. Pozostałe pokarmy można spożywać bez ograniczeń, zachowując tzw. białą dietę.

Jak długo biała dieta po piaskowaniu zębów?

Po odbyciu zabiegu piaskowania zębów i usunięciu kamienia nazębnego stomatolog zaleca utrzymanie białej diety przez około 3 dni.

Piaskowanie a skaling zębów. Czym się różnią?

Skaling jest to zabieg wykonywany przy użyciu ultradźwięków i ma na celu usuwanie kamienia nazębnego osadzonego na zębach. Piaskowanie wykonujemy przy użyciu sprężonego powietrza i mieszaniny proszku czyszczącego z wodą i ma na celu usunięcie miękkiej płytki bakteryjnej oraz osadu i przebarwień powstających po spożyciu kolorowych pokarmów.

Czy piaskowanie nie uszkadza szkliwa zębów?

Piaskowanie jest całkowicie bezpieczne i nie uszkadza szkliwa zębów. Proszki używane do piaskowania są specjalnie spreparowane i są to idealnie kuliste drobinki mikroskopijnej wielkości, które odbijając się od powierzchni szkliwa usuwają przebarwienia ale nie rysują zdrowej tkanki, dlatego zabieg piaskowania można wykonywać nawet kilka razy w roku.

Jak długo trwa piaskowanie zębów?

Sam zabieg piaskowania trwa od 20 do 40 min. Długość wykonywania piaskowania zębów jest zależna od tego, w jakiej ilości występuje płytka nazębna oraz osad powstały na zębach

Mam aparat na zębach. Czy mogę piaskować zęby?

Posiadanie aparatu ortodontycznego nie wyklucza możliwości wykonania zabiegu piaskowania. Wręcz zaleca się, aby osoby noszące aparaty ortodontyczne wykonywały zabieg piaskowania zębów przynajmniej 2 razy w roku. Ortodonta zaleca osobom noszącym aparat na zębach wykonywanie zabiegu nawet co 3-4 miesiące.

Dlaczego zęby po piaskowaniu warto zabezpieczyć fluorem lub wapniem?

Po piaskowaniu wszelkiego rodzaju zabiegi profilaktyczne typu fluoryzacja czy nałożenie preparatu zawierającego wapń są najskuteczniejsze ponieważ oczyszczona powierzchnia szkliwa najlepiej przyswaja dostarczane związki i minerały.

Popularne przeciwwskazania do piaskowania zębów

Osoby z dużym stanem zapalnym dziąseł i jamy ustnej nie powinny wykonywać zabiegu piaskowania zębów. Podobnie osoby z alergią na sodę, erytrol. Osoby chore na astmę, pylicę, posiadające rany bądź odczuwające ból błon śluzowych jamy ustnej także nie powinny wykonywać tego zabiegu.

Cennik – piaskowanie zębów Warszawa Bemowo i higienizacja zębów

UsługaCena
Pełny instruktaż higieny jamy ustnej50 zł
Zabieg usunięcia kamienia nazębnego (na 1 łuku zębowym)125 zł
Piaskowanie zębów (1 łuk)125 zł
Fluoryzacja zębów (1 łuk zębowy)70 zł
Leczenie nadwrażliwości (1 ząb)50 zł
Fluoryzacja zębów mlecznych (łuk dolny i górny)100 zł
Lakowanie bruzd100 zł
Poszerzone lakowanie bruzd120 zł
Profesjonalne czyszczenie zębów (obejmuje skaling, piaskowanie i fluoryzację)350-400 zł

Cena uzależniona jest od ilości złogów nazębnych.
Profesjonalne czyszczenie zębów w trakcie leczenia ortodontycznego300-350 zł

Cena uzależniona jest od ilości złogów nazębnych.
Założenie biżuterii nazębnej 300 zł 1 szt
550 zł 2 szt
Zdjęcie biżuterii nazębnej100 zł 1 ząb

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<