Chirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo – chirurg stomatolog

Strona głównaLeczenieChirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo – chirurg stomatolog

Nasza klinika specjalizuje się w różnych dziedzinach stomatologii. Jedną z nich jest chirurgia stomatologiczna. Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są z troską o komfort pacjenta i każdorazowo poprzedzane wykonaniem odpowiedniej, szczegółowej diagnostyki. W naszej klinice stosujemy nowoczesne, w dużej mierze nieinwazyjne metody (takie jak piezochirurgia), dzięki którym proces gojenia przebiega szybciej, a ryzyko powikłań zostaje ograniczone do minimum.

Chcesz dowiedzieć się, jakie są koszty zabiegów w naszym gabinecie? Sprawdź: Cennik – chirurgia stomatologiczna w Warszawie.

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna to jedna z gałęzi stomatologii, która zajmuje się zabiegami operacyjnymi w jamie ustnej. Dzięki nowoczesnej chirurgii stomatologicznej możliwe jest leczenie wielu schorzeń i problemów, które nie mogą być leczone zachowawczo i wymagają interwencji chirurga stomatologa.

Chcesz pozbyć się bólu zębów lub innych dolegliwości?

Umów się na wizytę konsultacyjną. Napisz lub zadzwoń

Chirurgia stomatologiczna. Wskazania do zabiegów

Chirurgia stomatologiczna ma zastosowanie u pacjentów w różnym wieku i może być konieczna z różnorakich powodów. Do najczęstszych zabiegów chirurgii stomatologicznej należy chirurgiczne usuwanie zębów mądrości (ósemek), usuwanie zębów zatrzymanych, resekcja i hemisekcja korzenia (czyli odcięcie zmienionego wierzchołka korzenia w przypadku zębów jednokanałowych lub usunięcie jednego z korzeni w przypadku zębów wielokorzeniowych). Leczenie u chirurga stomatologicznego jest często konieczne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego lub protetycznegoZajmuje się tym specjalista chirurgii stomatologicznej.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej – jak się je przeprowadza?

Najczęściej odbywają się one w znieczuleniu miejscowym w obrębie jamy ustnej, zdarza się jednak, że może być konieczność przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Przed rozpoczęciem operacji chirurg stomatolog odpowiednio przygotowuje pacjenta (przygotowanie jamy ustnej) i dokładnie tłumaczy planowany przebieg leczenia i możliwe następstwa. Zabiegi chirurgii dentystycznej są zawsze przeprowadzane z zachowaniem aseptyczności pola operacyjnego. Dokładny sposób postępowania zależy od rodzaju zabiegu oraz indywidualnych ustaleń dotyczących konkretnego przypadku.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatologiczny w obrębie jamy ustnej?

Zabiegi chirurgiczne oferowane w naszej klinice to między innymi:

 • usuwanie ósemek (zębów mądrości) przez chirurga stomatologa (włącznie z ekstrakcją zęba zatrzymanego i zębami niewyrżniętymi);
 • kortykotomia, czyli zabieg, który chirurg stomatolog wykonuje przy leczeniu ortodontycznym;
 • odsłanianie zatrzymanych zębów przez chirurga stomatologa;
 • plastyka połączeń między jamą ustną a zatoką szczękową (podniesienie dna zatoki szczękowej);
 • zabiegi hemisekcji i resekcje wierzchołków korzeni zębowych;
 • zabieg podcięcia wędzidełka językowego;
 • chirurgiczne wszczepianie implantów.

Chirurgia stomatologiczna – na czym polegają poszczególne zabiegi?

Usuwanie ósemek, ekstrakcja zęba

Ósemki zwane także zębami mądrości są ostatnimi zębami trzonowymi. Zęby wyrastają najpóźniej, bo dopiero około 18 roku życia. W procesie ewolucji szczęki człowieka uległy zmniejszeniu stąd zdarza się, że nie ma dla nich miejsca w łuku zębowym. Wtedy konieczne jest wykonanie zabiegu usunięcia zęba. Ósemki mogą być zatrzymane całkowicie, częściowo lub mogą być także całkowicie schowane w kości. Usuwanie ósemek jest dosyć rutynowym zabiegiem i wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym po wykonaniu zdjęcia pantomograficznego. Zabieg wykonuje chirurg stomatolog.

Zdaniem eksperta

lek. Bartłomiej Stępień

Jeśli lekarz zaleci usunięcie ósemek, nie warto zwlekać z zabiegiem. Dobrze jest jak najwcześniej zapobiec komplikacjom, jakie mogłyby być spowodowane posiadaniem zębów mądrości. Usunięcie ósemek ułatwia też utrzymanie higieny jamy ustnej oraz zapobiega psuciu się zębów.

Zabieg resekcji wierzchołka korzenia

Resekcja wierzchołka korzenia jest to zabieg polegający na wycięciu części zęba (korzeń) wraz z tkanką, która jest zainfekowana lub rozwinęło się w niej zapalenie we fragmencie kanału, który był nieoczyszczony. Chirurg stomatolog podczas tego zabiegu rozcina tkanki, które otaczają korzeń i odsłania go, przygotowując do resekcji. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Chirurgiczne wszczepianie implantów

Implantologia jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się uzupełnieniem utraconych zębów poprzez tytanowe wkręty czyli implanty zębowe. Implanty zębowe są najlepszym rozwiązaniem protetycznym dla pacjentów, którzy utracili własne zęby. Charakteryzują się trwałością – są bardzo mocne i bezpieczne w stosowaniu.

Kortykomia

Kortykomia jest to zabieg wykonywany przy leczeniu ortodontycznym w celu zmniejszenia oporów kostnych przy przemieszczaniu się zębów. Zabieg przeprowadzany jest zwykle na osobach dorosłych i likwiduje uczucie bólu przy leczeniu ortodontycznym. Tego rodzaju działania mogą być również alternatywą dla usuwania zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego.

Osteotomia

Osteotomia to zabieg polegający na wykonaniu korekty szkieletu szczęki i żuchwy, zlikwidowania wszelkich wad zgryzu czy też przygotowania szczęki do uzupełnienia utraconych zębów przy pomocy implantów. Zabieg zdecydowanie zmniejsza ryzyko powikłań, jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Wszystkie cięcia odbywają się wewnątrz szczęki, żuchwy – stąd zabieg ten nie powoduje żadnych blizn.

Chcesz wykonać zabieg u profesjonalisty dysponującego nowoczesnym sprzętem?

Napisz lub zadzwoń

Po zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej – zalecenia

Zdaniem eksperta

lek. Bartłomiej Stępień

Ból może być natomiast odczuwalny w kilka godzin po przeprowadzonym zabiegu, kiedy mija działanie podanego znieczulenia. Wtedy również może pojawić się obrzęk. Pacjenci dostają przepisane środki przeciwbólowe, aby jak najłatwiej znieść dyskomfort. W niektórych przypadkach chirurg stomatolog może również zlecić zastosowanie antybiotykoterapii.

FAQ – chirurgia stomatologiczna – najczęstsze pytania

Wszystkie zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są w znieczuleniu, są więc dla pacjenta bezbolesne. Niektóre z nich mogą wiązać się z niewielkim dyskomfortem w postaci odczuwalnych nacisków bądź szarpnięć.

Lekarz stomatolog specjalizacji chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów. Dobry chirurg stomatolog to specjalista posiadający przygotowanie ogólnochirurgiczne i wieloletnie doświadczenie zawodowe, który wykonuje szeroki zakres zabiegów przy użyciu nowoczesnych narzędzi. Pod opieką dobrego chirurga stomatologa zabiegi operacyjne są bezpieczne i nie powodują powikłań.

Wszystko zależy od rodzaju zabiegu, jego przebiegu oraz indywidualnych uwarunkowań. Dokładnych informacji w zakresie postępowania po zabiegu udziela lekarz stomatolog – stwierdzi on także, kiedy dany pacjent będzie mógł wrócić do pełnienia codziennych obowiązków.

Kto wykonuje?

null

Bartłomiej Stępień

Cennik – chirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo

UsługaCena
Konsultacja chirurga-stomatologa250 zł
Badanie histopatologiczne300 zł
Ekstrakcje
ZnieczulenieBezpłatne
Usunięcie zęba mlecznego300 zł
Usunięcie zęba stałego350 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba z założeniem szwów600 zł
Usunięcie zęba mądrości (ósemki)
ZnieczulenieBezpłatne
Założenie szwówBezpłatne
Usunięcie ósemki600 zł
Chirurgiczne usunięcie zatrzymanego zęba800 zł
Zdjęcie szwówBezpłatne
Resekcja i hemisekcja
Resekcja korzenia przedniego zęba (kieł-kieł)800 zł
Resekcja korzenia bocznego zęba1000 zł
Hemisekcja lub radektomia dolnego trzonowca700 zł
Hemisekcja lub radektomia górnego trzonowca700 zł
Dodatkowe usługi i procedury z zakresu chirurgii stomatologicznej
Kortykotomia2000 zł za 1/2 łuku
Nacięcie i płukanie ropnia200 zł
Chirurgiczne odsłonięcie zęba i naklejenie zamka900 zł
Wyłuszczenie torbieli350–550 zł
Plastyka połączenia ustno-zatokowego wykonywana bezpośrednio po ekstrakcji300 zł
Plastyka połączenia ustno-zatokowego wykonywana jako oddzielny zabieg700 zł
Plastyka wędzidełka języka400 zł
Plastyka wędzidełka wargi400 zł
Zabieg wycięcia przerośniętych fałdów włóknistych (związany z zabiegami protetycznymi)400 zł
Plastyka wyrostka zębodołowego (wyrośla kostne)400 zł
Wycięcie kapturka dziąsłowego500 zł
Otwarty kiretaż (mały)250 zł
Otwarty kiretaż (duży)350 zł
Pokrycie recesji dziąsłaod 1500 zł
Zabezpieczenie rany i założenie opatrunku100 zł
Sterowana regeneracja kości (GBR) włącznie z ceną materiału (Bio-Oss & Bio-Gide)2500-3000 zł
Zabieg podniesienie dna zatoki (Sinus Lift)4500 zł
Wystawienie zwolnienia (druku ZUS ZLA)50 zł

Warto przeczytać

[do_widget id=yarpp_widget-2]

Formularz kontaktowy

  pattern
  https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
  https://fachowydentysta.pl/
  #10b9b9
  style1
  paged
  Loading posts...
  /home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
  #
  on
  none
  loading
  #
  Sort Gallery
  on
  no
  off
  off
  off