Profilaktyka stomatologiczna

Strona głównaLeczenieProfilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna to nie tylko systematyczne wizyty kontrolne u lekarza. To również szereg zabiegów higienizacyjnych, które w znacznym stopniu poprawiają zarówno wygląd, jak i stan zdrowia jamy ustnej. Dzięki fluoryzacji, skalingowi czy piaskowaniu wykonanych w naszej klinice jednocześnie poprawisz estetykę uśmiechu oraz zadbasz o zęby i unikniesz częstych, nieprzyjemnych wizyt u stomatologa.

Czym jest profilaktyka stomatologiczna?

Profilaktyka to dziedzina stomatologii skupiająca się na przeciwdziałaniu chorobom zębów i otaczających je tkanek. Specjalistyczne zabiegi higieniczne wykonywane w naszej klinice stanowią podstawę zapobiegania chorobom zębów, a także sprawiają, że uśmiech naszych pacjentów wygląda zdrowo i estetycznie.

Chcesz poprawić wygląd uśmiechu i zadbać o stan zębów?

Umów się na wizytę. Napisz do nas lub zadzwoń

Profilaktyka stomatologiczna – jaki zabiegi oferujemy?

Skaling

Skaling to usuwanie kamienia nazębnego, widocznego na zębach w postaci żółtawego nalotu. W naszej klinice wykorzystujemy technologię ultradźwiękową pozwalającą pozbyć się kamienia w sposób łatwy i nieinwazyjny.

Piaskowanie

To zaawansowany zabieg umożliwiający pozbycie się z powierzchni zębów kamienia, osadu i rozmaitych przebarwień. Wykonuje się go przy użyciu piaskarki – urządzenia generującego mieszaninę wody, czynnika czyszczącego (najczęściej sody oczyszczonej) oraz powietrza. Piaskowanie daje szczególnie dobre rezultaty w połączeniu z wybielaniem zębów metodą Beyond.

Fluoryzacja

Fluoryzacja polega na zabezpieczeniu wcześniej oczyszczonych zębów specjalnym preparatem z fluorem. Zabieg ten skutecznie chroni powierzchnie gładkie, przydziąsłowe i styczne zębów przed rozwojem próchnicy.

Wybielanie

Zdaniem eksperta

Paulina Przychodzeń

Wybielanie przeprowadzane w naszym gabinecie pozwala rozjaśnić zęby nawet o kilka-kilkanaście odcieni. Zabieg przeprowadzamy z zastosowaniem najnowszych, nieinwazyjnych i bezpiecznych dla szkliwa technik, dopasowując technikę wybielania do oczekiwań i indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Inne zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej

Poza najpopularniejszymi zabiegami, wymienionymi wyżej, w naszej klinice oferujemy także:

  • zabiegi zapobiegające gromadzeniu się płytki nazębnej (niewidocznej gołym okiem, bakteryjnej powłoki pokrywającej szkliwo), w tym m.in. usuwanie nawisów;
  • zabezpieczenie bruzd w zębach za pomocą laków (zapobiegające pogłębianiu się bruzd i rozwojowi próchnicy);
  • naukę prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, obejmującą m.in. technikę szczotkowania i zasady stosowania nici dentystycznych.

Efekty zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej

Zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej pozwalają uniknąć przykrych konsekwencji związanych z rozwojem stanów zapalnych i chorób w obrębie jamy ustnej. Ograniczają też powstawanie ubytków i tym samym zmniejszają częstotliwość wizyt u stomatologa. Dodatkowo zabiegi takie jak wybielanie czy usuwanie kamienia znacząco poprawiają estetykę uśmiechu, pozytywnie wpływając na atrakcyjność i pewność siebie pacjentów.

Zainteresowała Cię oferta naszych zabiegów z zakresu profilaktyki?

Napisz lub zadzwoń

Profilaktyka stomatologiczna – zalecenia po odbytych zabiegach

Dokładne wytyczne przedstawia pacjentowi specjalista wykonujący zabieg z zakresu higienizacji jamy ustnej. Do ogólnych zaleceń, do których powinien stosować się każdy, należy regularne i staranne szczotkowanie zębów połączone z nitkowaniem przestrzeni międzyzębowych.

Zdaniem eksperta

Paulina Przychodzeń

Należy pamiętać, że zabiegi o charakterze profilaktycznym powinny być powtarzane co jakiś czas, aby wspierać efekt zdrowego, pięknego uśmiechu. W zależności od indywidualnych uwarunkowań i rodzaju zabiegu należy czynności higienizacyjne powtarzać co około 3-6 miesięcy.

Kto wykonuje?

null

Paulina Przychodzeń

Cennik – profilaktyka

UsługaCena
Pełny instruktaż higieny jamy ustnej50 zł
Zabieg usunięcia kamienia nazębnego (na 1 łuku zębowym)125 zł
Piaskowanie zębów (1 łuk)125 zł
Fluoryzacja zębów (1 łuk zębowy)70 zł
Leczenie nadwrażliwości (1 ząb)50 zł
Fluoryzacja zębów mlecznych (łuk dolny i górny)100 zł
Lakowanie bruzd100 zł
Poszerzone lakowanie bruzd120 zł
Profesjonalne czyszczenie zębów (obejmuje skaling, piaskowanie i fluoryzację)350-400 zł

Cena uzależniona jest od ilości złogów nazębnych.
Profesjonalne czyszczenie zębów w trakcie leczenia ortodontycznego300-350 zł

Cena uzależniona jest od ilości złogów nazębnych.
Założenie biżuterii nazębnej 300 zł 1 szt
550 zł 2 szt
Zdjęcie biżuterii nazębnej100 zł 1 ząb

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<