Protetyka cyfrowa 3D CAD/CAM w Warszawie, na Bemowie

Strona głównaLeczenieProtetyka cyfrowa 3D CAD/CAM w Warszawie, na Bemowie

Nowoczesne technologie komputerowe zrewolucjonizowały stomatologię. Dzięki zastosowaniu systemów komputerowego wspomagania projektowania (CAD) i komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM) powstała alternatywa dla tradycyjnych metod laboratoryjnych. Wykorzystanie systemu CAD/CAM w protetyce sprawia, że praca stomatologa przebiega znacznie sprawniej niż jeszcze kilka lat temu, co wiąże się z większymi korzyściami dla Pacjenta.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom, w które wyposażyliśmy nasz gabinet stomatologiczny w Warszawie, możemy zaoferować Państwu możliwość wykonania uzupełnień protetycznych metodą cyfrową już na jednej wizycie.

Protetyka cyfrowa – prawdziwy przełom w stomatologii!

Czym jest protetyka cyfrowa CAD/CAM?

Protetyka cyfrowa należy do największych osiągnięć współczesnej stomatologii. CAD to skrót pochodzący z języka angielskiego od „Computer Aided Design”. CAD natomiast oznacza „Computer Aided Manufactoring”. Prace nad stworzeniem systemów projektowania komputerowego trwają już od lat 60. Początkowo tylko największe korporacje mogły sobie pozwolić na zakup sprzętu niezbędnego do pracy tą techniką. Obecnie stomatologia cyfrowa jest standardem w wielu nowoczesnych klinikach dentystycznych również w Polsce.

Systemy komputerowego projektowania CAD/CAM umożliwiają planowanie i projektowanie odbudów protetycznych w świecie wirtualnym. Eliminuje to mało komfortową dla Pacjenta konieczność pobierania tradycyjnego wycisku. Proces komputerowego wytwarzania uzupełnień protetycznych CAM pozwala na wykonanie prac protetycznych w sposób bardzo precyzyjny. Otrzymane tą metodą uzębienie cechuje wysoka jakość wykonania, trwałość, naturalny i estetyczny wygląd. CAD/CAM w protetyce stomatologicznej wpływa na osiągnięcie znacznie lepszych efektów przy jednoczesnym skróceniu czasu do jednej wizyty u stomatologa. 

Chcesz w krótkim czasie poprawić wygląd swoich zębów?

Napisz lub zadzwoń i umów się na wizytę.

Protetyka komputerowa CAD/CAM w Warszawie, na Bemowie

Rozwiązania z zakresu protetyki CAD/CAM

W systemie CAD/CAM wykonuje się uzupełnienia stałe, takie jak:

Zdaniem eksperta

lek. Sławomir Kwieciński

Niestety protezy zębowe wykonywane metodą tradycyjną mają szereg wad. Proces ich wykonania przebiega zwykle według określonego schematu – najpierw konieczne jest pobranie od Pacjenta wycisku z jamy ustnej, a następnie dopasowania brakującego elementu do wykonywanego odlewu. Proces ten jest nie tylko czasochłonny, ale również mało komfortowy. Na szczęście, dzięki osiągnięciom współczesnej stomatologii, możemy korzystać z nowych metod protetycznych, jaką jest bez wątpienia protetyka cyfrowa, która umożliwia wykonanie uzupełnień protetycznych, takich jak korony, mosty, licówki w znacznie prostszy, szybszy i wygodniejszy sposób. Protetyka cyfrowa to wyższy komfort dla Pacjenta.

Dla kogo zęby z komputera?

Zastosowanie metody CAD/CAM w protetyce stomatologicznej przede wszystkim znacznie skraca czas leczenia, dlatego jest to doskonała alternatywa dla tych Pacjentów, którzy chcą przyspieszyć realizację odbudowy z kilkunastu dni do kilku godzin. W protetyce cyfrowej pominięte zostają tradycyjne etapy wytwarzania danej pracy, które zajmują dużo więcej czasu. Co więcej, zminimalizowane jest praktycznie do zera ryzyko niedopasowania, z jakim możemy mieć do czynienia podczas tradycyjnego wyrabiania odbudowy protetycznej. Jest to zatem świetne rozwiązanie również dla tych osób, które chcą uzyskać wysokiej jakości, w pełni dopasowane i naturalnie wyglądające uzupełnienie.

Jak przebiega proces tworzenia zębów 3D w systemie CAD/CAM w klinice w Warszawie?

W technice komputerowego skanowania CAD/CAM lekarz wprowadza do jamy ustnej Pacjenta specjalny skaner wewnątrzustny (CEREC Primescan), za pomocą którego uzyskiwany jest przestrzenny obraz zębów. Kamera umieszczona na końcówce skanera wykonuje serię zdjęć otoczenia przeznaczonego do odtworzenia zęba, uzyskując w ten sposób trójwymiarowy obraz zgryzu Pacjenta. Skanowanie zębów jest całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut.

Wygenerowany obraz wyświetla się na ekranie specjalnego komputera. Jest on trójwymiarowy i można go oglądać z każdej strony. Dzięki takiemu rozwiązaniu Pacjent może na monitorze zobaczyć swoje przyszłe uzębienie oraz brać udział w jego projektowaniu. Komputer na podstawie danych wprowadzonych przez lekarza projektuje w trzech wymiarach kształt uzupełnienia protetycznego. Stomatolog kontroluje proces projektowania i rekonstrukcji zębów na bieżąco (za pomocą komputera może zaprojektować m.in. położenie, wysokość zęba, punkty styczne, głębokość bruzd). Przygotowywanie projektu w systemie CAD/CAM przez doświadczonego stomatologa trwa około 15-20 minut.

Następnie gotowy projekt trafia do specjalnej frezarki (CEREC Primemill) – gdzie z bloczka odpowiedniego materiału – powstaje w kilka minut konkretna praca finalna, którą można jeszcze skorygować np. poprzez dopasowanie koloru do naturalnego uzębienia. Na koniec gotowe uzupełnienie mocuje się w szczęce Pacjenta. Warto podkreślić, że cała procedura, a więc skanowanie zębów, przesłanie ich do pamięci komputera, projektowanie uzupełniania protetycznego i jego powstanie może zostać zrealizowane w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Protetyka 3D alternatywa dla tradycyjnego leczenia protetycznego zębów

Od dziś ubytki w jamie ustnej nie muszą stanowić żadnego problemu. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu protetyki stomatologicznej 3D możesz łatwo i szybko wypełnić nieestetyczne luki w uzębieniu i cieszyć się pięknym uśmiechem. W cyfrowej pracowni protetycznej CAD/CAM możemy w kilkadziesiąt minut otrzymać zęby z komputera, czyli idealnie dopasowaną koronę protetyczną, licówki, most czy odbudowy typu onlay, inlay, overlay. Technika komputerowego skanowania CAD/CAM stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego leczenia protetycznego, które trwa zazwyczaj kilkanaście dni.

Stomatologia cyfrowa to wyższy komfort dla Pacjentów

Zdaniem eksperta

lek. Sławomir Kwieciński

Korzystający z techniki komputerowego skanowania CAD/CAM Pacjenci w naszej klinice w Warszawie, na Bemowie zyskują czas, bowiem uzupełnienie brakującego elementu może nastąpić już podczas jednej wizyty. Zabieg jest komfortowy i bezbolesny, odbywa się w wygodnej pozycji. Już w ten sam dzień Pacjent może opuścić gabinet z nowym, pełnym uzębieniem i wrócić do codziennych czynności

Protetyka komputerowa CAD/CAM zalety

  • Witrualny projekt uzupełniania protetycznego bez uciążliwych wycisków 

Za pomocą wysokiej jakości skanera wewnątrzustnego pobierane są dane, które następnie przesyła się do systemu CEREC. Na podstawie zebranych informacji tworzony jest trójwymiarowy obraz uzupełnienia protetycznego zastępujący tradycyjny wycisk. Skanowanie jest szybkie i bezbolesne.

  • Projektowanie uśmiechu wraz z Pacjentem

Pacjent może zobaczyć, jak wygląda obraz w jego ustach oraz bierze czynny udział w projektowaniu uzupełnienia protetycznego.

  • Najwyższa jakość i ponadprzeciętna estetyka uzupełnień protetycznych

Uzupełniania protetyczne wykonane w systemie CAD/CAM cechują się wyjątkowo wysokim poziomem estetycznym (dokładność wykonanych prac dochodzi do 25 mikronów, co nie jest możliwe do uzyskania w tradycyjnej protetyce). Są one również wyjątkowo trwałe, charakteryzują się kilkukrotnie większą wytrzymałością, dzięki czemu mogą posłużyć nawet przez wiele lat.

  • Komfort w trakcie leczenia 

Cała procedura leczenia jest całkowicie bezbolesna dla Pacjenta.

Pomożemy Ci ponownie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami mailowo i dowiedz się więcej na temat protetyki cyfrowej.

FAQ najważniejsze pytania dotyczące protetyki cyfrowej CAD/CAM

Stomatologia cyfrowa znalazła szerokie zastosowanie nie tylko w protetyce, ale również w ortodoncji czy implantologii. Możliwości CAD/CAM są coraz większe.

Zęby 3D, nazywane również potocznie zębami z komputera, cechują się nieporównywalnie większą jakością w stosunku do tradycyjnych uzupełnień. Materiały, z których wykonywane są uzupełnienia CAD/CAM, są lepszej jakości niż standardowe, co wynika m.in. z wysokich norm jakości nakładanych przez producentów. Dzięki cyfrowemu procesowi skanowania jesteśmy w stanie zaprojektować koronę czy most z niezwykłą precyzją. Każdą pracę projektuje się w olbrzymim powiększeniu przez wyświetlanie obrazu na monitorze, dzięki czemu możemy uzyskać nieosiągalny tradycyjnymi metodami poziom dokładności.

Konsultacja merytoryczna tekstu – lek. Sławomir Kwieciński

Kto zajmuje się protetyką cyfrową?

null

Monika Librach

null

Daniel Nowak

null

Stanislava Kaydanovich

Protetyka cyfrowa CAD/CAM na Bemowie w Warszawie cennik

Poniżej przedstawiamy cennik protetyki cyfrowej w naszej klinice na Bemowie, w Warszawie:

UsługaCena
Licówka pełnoceramiczna Enamic/Emax2200 zł
Korona pełnoceramiczna Emax1900 zł
Korona hybrydowa (ceramiczno-kompozytowa) Enamic1900 zł
Onlay pełnoceramiczny Enamic/Emax1800 zł
Od korzenia do korony - leczenie endodontyczne+wkład k-k+korona pełnoceramicznacena ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<