Czy pożywienie przedostaje się pod uzupełnienia protetyczne takie jak korony i mosty?
Wielu pacjentów ma tego typu obawy, jednak zupełnie niepotrzebnie. Podczas mocowania stałych rozwiązań protetycznych i implantologicznych lekarz stosuje silnie wiążący cement, tym samym nie tylko mocując protezę, ale też wypełniając substancją wszelkie mikroszczeliny, w których mógłby się prowadzić pokarm.
Jak czyścić protezy?
Sposób czyszczenia zależy od rodzaju protezy i sposobu jej mocowania. Przede wszystkim należy czyścić ja regularnie z resztek jedzenia – płucząc najlepiej po każdym posiłku i myjąc przy wykorzystaniu specjalnych tabletek lub proszku, które po rozpuszczeniu w wodzie tworzą środek czyszczący.
Jak dbać o higienę protez stałych?
Czynności wykonywane w celu czyszczenia protez stałych pozwalają jednocześnie na przedłużenie trwałości tego rodzaju elementów. Protezę należy czyścić za pomocą specjalnych nici, dużo uwagi trzeba poświęcić też okolicom dziąseł, do mycia których lekarze polecają specjalny irygator.
Jak dbać o higienę protez ruchomych?
Protezy ruchome wymagają od pacjenta szczególnej dbałości o higienę jamy ustnej. Samą protezę należy czyścić minimum dwa razy dziennie, a jeśli jest taka możliwość – nawet po każdym posiłku. Do mycia protez specjalnych środków oraz szczoteczki z miękkim włosiem.
Czy korony protetyczne są bezpieczne?
Korony protetyczne to rozwiązanie, które jest stosowane w stomatologii od lat. Dodatkowo współczesne korony wyposażone są w nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wykonuje się je z wysokiej jakości materiałów. Wszystko to sprawia, że korony protetyczne są w pełni bezpieczne.
Od czego zależy cena protezy?
Na ostateczny koszt wykonania protezy ma wpływ kilka czynników – rozmiary ubytków (jeden ząb, kilka zębów, cała szczęka), wybrane rozwiązanie (proteza stała, ruchoma) czy materiały zastosowane do stworzenia oraz przymocowania wypełnienia protetycznego. Pod tym linkiem nasi pacjenci mogą znaleźć dokładny cennik w zakresie leczenia protetycznego.