Laserowe wybielanie zębów Warszawa Bemowo

Strona głównaLeczenieLaserowe wybielanie zębów Warszawa Bemowo

Laserowe wybielanie zębów to stosunkowo nowa, innowacyjna metoda wybielania zębów. Zabieg pozwala Pacjentom rozjaśnić zęby już o 8-10 odcieni podczas jednej wizyty. Jest nie tylko szybki i skuteczny, ale również bezpieczny – w jego trakcie stosuje się specjalny żel ochronny na dziąsła. Cała procedura polega na nałożeniu na zęby preparatu wybielającego z nadtlenkiem wodoru i aktywowanie go czerwoną wiązką lasera diodowego. Laserowe wybielanie zębów jest bezpieczne oraz nie powoduje uszkodzeń szkliwa. Stanowi doskonałą alternatywę dla innych metod, takich jak wybielanie lampą czy wybielanie nakładkowe. Zabieg wybielania zębów laserem przeprowadzamy w naszej klinice Fachowy Dentysta w Warszawie, na Bemowie.

Na czym polega laserowe wybielanie zębów?

Wybielanie zębów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Istnieje wiele różnych metod wybielania, dzięki którym Pacjenci mogą cieszyć się bielszym uśmiechem. Żywe zęby można skutecznie wybielać zarówno produktami dostępnymi do użytku domowego przygotowanymi przez dentystę (wybielanie nakładkowe), jak w gabinetach stomatologicznych. Wszystkie te metody mają swoje zalety. Jednak dla osób, którym zależy na szybkich efektach, wybielanie laserowe może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Laserowe wybielanie zębów polega na aplikacji specjalnego preparatu wybielającego na zęby, a następnie ich aktywowaniu go laserem diodowym. W ten sposób można wybielić całe uzębienie, pojedynczy łuk lub nawet pojedynczy ząb albo jego fragment.

Jest to stosunkowo nowa metoda, która może być realizowana już podczas jednej wizyty. Cała procedura trwa od około 30-40 minut. Wybielanie zębów laserem może być stosowane jako wyłączony sposób wybielania gabinetowego lub traktowane jako zapoczątkowanie procesu wybielania, gdzie dodatkowe stosuje się nakładki wybielające w domu.

Jakie są zalety wybielanie zębów laserem diodowym?

Laserowe wybielanie zębów jest metodą, która spośród innych dostępnych, najszybciej pozwala uzyskać efekty, co więcej wykazuje wysoką skuteczność działania. Laser diodowy wykorzystuje efekt fototermiczny, w którym światło lasera zmienia się w ciepło, a temperatura poprawia efekt wybielania zębów.

Kolejną zaletą wybielania zębów laserem jest wysokie bezpieczeństwo zabiegu.

Zdaniem eksperta

 

Badania wykazały, że laser diodowy połączony z konkretnym żelem przeznaczonym do diod i laserów Nd:YAG nie wykazuje szkodliwego wpływu na zęby, a także powoduje mniejszą ich nadwrażliwość – wyjaśnia dr Sławomir Kwieciński

Zalety:

 • szybka, bezinwazyjna procedura – całość trwa od 30 do 40 minut;
 • zabieg można przeprowadzić podczas jednej wizyty;
 • wysoka skuteczność – bielsze zęby od 8 do 10 odcieni;
 • bezpieczeństwo;
 • mniejsza nadwrażliwość.

Kiedy można wykonać laserowe wybielanie zębów? Wskazania

Główne wskazania do zabiegu:

 • rozjaśnienie zębów ze względów estetycznych;
 • usuwanie przebarwień zębów związanych z procesem starzenia, nieodpowiednią dietą, paleniem papierosów;
 • usuwanie przebarwień na zębach spowodowanych stosowaniem niektórych leków, a także powstałych w wyniku chorób;
 • przed bondingiem oraz leczeniem protetycznym.

Jak przygotować się do laserowego wybielania zębów?

Zanim zostanie wykonany zabieg laserowego wybielania zębów w naszej klinice stomatologicznej w Warszawie na Bemowie, sprawdzany jest stan jamy ustnej pacjenta. Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu u osób z próchnicą, stanami zapalnymi dziąseł i przyzębia. Obecność kamienia nazębnego może osłabić efekty wybielania i wpłynąć na nierównomierne rozjaśnienie zębów. W związku z tym przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest wyleczenie wszelkich ubytków, próchnicy, chorób dziąseł i przyzębia, a także wykonanie zabiegów z zakresu profesjonalnej higienizacji jamy ustnej, takich jak usuwanie kamienia nazębnego.

Jak przebiega zabieg laserowego wybielania zębów?

Po zakwalifikowaniu do zabiegu Pacjent proszony jest o ubranie okularów chroniących oczy przed światłem lasera. Następnie nakładany jest na dziąsła specjalny żel, który ma działanie ochronne. Po jego utwardzeniu lampą UV, aplikuje się preparat wybielający na zęby, który następnie aktywowany jest światłem lasera diodowego. Nadtlenek wodoru zawarty w preparacie w kontakcie ze światłem czerwonym emitowanym przez laser rozpada się, a pozostałe po nim związki wnikają w głąb zęba, eliminując w ten sposób przebarwienia i rozjaśniając barwę. Czas naświetlania wynosi około 6-9 minut. Po zakończeniu usuwa się środek wybielający i żel chroniący dziąsła, a na zęby nakłada się preparat zmniejszający wrażliwość.

Laserowe wybielanie zębów – efekty zabiegu

Już po jednym zabieg Pacjent może cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające efekt wybielenia zębów metodą laserową:

Laserowe wybielanie zębów Warszawa - zdjęcie przed i po

 

Laserowe wybielanie zębów Warszawa - zdjęcie przed i po

Zalecenia po laserowym wybielaniu zębów

Aby jak najdłużej utrzymać efekty zabiegu, należy:

 • co najmniej 1 tydzień od zabiegu przestrzegać tzw. białej diety (unikać picia i jedzenia pokarmów, które mogą zabarwić zęby, np. czerwone wino, kawa, mocna herbata, buraki, jagody itd.);
 • unikać palenia papierosów;
 • używać delikatnych past do mycia zębów (np. sensitive) przez okres 2-3 tygodni lub na stałe w przypadku nadwrażliwości;
 • regularnie (minimum raz do roku) wykonywać zabiegi higienizacji zębów.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego wybielania zębów:

 • ciąża i okres laktacji;
 • próchnica;
 • choroby dziąseł i przyzębia
 • kamień nazębny;
 • uczulenie na składnik środka wybielającego;
 • przyjmowanie leków fotoreaktywnych np. Izotec.
 • przewlekłe choroby.

Wybielanie zębów przy użyciu lasera – gdzie wykonać w Warszawie?

Laserowe wybielanie zębów to zabieg, który można wykonać w klinice Fachowy Dentysta w Warszawie, w dzielnice Bemowo. Korzystamy z zaawansowanej technologii laserowej, która zapewnia szybkie efekty i pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem. Nasz zespół specjalistów dba o to, aby każdy Pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie podczas zabiegu, a także by efekty spełniały oczekiwania.

Laserowe wybielanie zębów – opinie

Laserowe wybielanie zębów jest jedną z najnowocześniejszych metod poprawy estetyki uśmiechu, która cieszy się rosnącą popularnością wśród pacjentów. Opinie na temat tego zabiegu są zazwyczaj bardzo pozytywne. Jedną z największych zalet, docenianą przez Pacjentów, jest szybkość uzyskania widocznych efektów. Wiele osób zauważa znaczną różnicę w bieli zębów już po jednej wizycie. Pacjenci często podkreślają mniejszy dyskomfort w trakcie i po zabiegu w porównaniu do innych metod wybielania, co jest dużym atutem laserowego wybielania zębów.

FAQ – najpopularniejsze pytania dotyczące laserowego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

W porównaniu do innych metod laserowe wybielanie zębów charakteryzuje się krótkim czasem potrzebnym na skuteczne rozjaśnienie zębów. Cała procedura zabiegowa trwa od 30 do 40 minut.

Jeśli nie istnieją przeciwwskazania, laserowe wybielanie zębów może być stosowane u pacjentów, którzy ukończyli 18 lat.

Pierwsze efekty laserowego wybielania zębów widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Pełne rezultaty Pacjenci zwykle mogą ocenić po około 2 tygodniach od przeprowadzenia procedury.

Częstotliwość powtarzania zabiegu to kwestia indywidualna. Zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, stosowanej diety, higieny jamy ustnej. Zwykle efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat. Zabiegu nie można częściej powtarzać niż raz na rok.

Kiedy zabieg jest przeprowadzany prawidłowo przez doświadczoną osobę, ryzyko uszkodzenia szkliwa jest minimalne. Nowoczesne technologie wybielające, w tym laserowe wybielanie zębów, są zaprojektowane tak, aby były skuteczne, jednocześnie nie wpływały negatywnie na szkliwo.

Po zabiegu wybielania zębów zaleca się unikanie pokarmów i napojów, które mogą powodować przebarwienia, takich jak kawa, wino, herbata czy ciemne soki, przynajmniej przez pierwsze 48 godzin, a najlepiej przez pierwsze dwa tygodnie. Pomaga to w utrzymaniu efektów wybielania na dłużej.

Konsultacja merytoryczna: lek. Sławomir Kwieciński

Kto wykonuje?

Certyfikaty osób wykonujących zabieg

Cennik – laserowe wybielanie zębów Warszawa Bemowo

Sprawdź, ile kosztuje laserowe wybielanie zębów w naszej klinice w Warszawie. Zapoznaj się z cennikiem:

UsługaCena
Laserowa dezynfekcja kieszeni dziąsłowych50 - 300 zł
Laserowe leczenie nadwrażliwości (1 ząb)50
Biostymulacja laserowa po zabiegu skalingu50 - 300 zł
Kiretaż laserowy200 - 1500 zł
Laserowa dezynfekcja implantów (1 implant)150
Laserowe leczenie zmian na błonie śluzowej (1 zabieg)150
Laserowe leczenie zmian na błonie śluzowej (3 zabiegi)450 zł
Rekomendujemy odbycie 3 zabiegów w odstępie co 2 dzień
Laserowe leczenie zajadów (1 zabieg)100
Laserowe leczenie zajadów (3 zabiegi)250 zł
Rekomendujemy odbycie 3 zabiegów w odstępie co 2 dzień
Laserowa dezynfekcja kanałów50- 200 zł
Laserowe leczenie porażenia nerwu ( 8-10 zabiegów)500
Laserowe wspomaganie leczenia zaburzeń stawu skroniowo - żuchwowego200

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<