Pytania i odpowiedzi

null

Przemysław Juzala

null

Monika A. Kubacka

null

Urszula Dobrowolska

null

Natalia Kwaśniak

Czy efekt wybielania zębów widoczny jest od razu?

Decydując się na profesjonalne wybielanie lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym, efekt osiągany jest już podczas pierwszej sesji wybielania. Lekarz stomatolog lub higienistka po zabiegu ocenia kolor zębów w stosunku do koloru sprzed zabiegu.

Jak bardzo można wybielić zęby lampą Beyond?

Efekt wybielania zależy w głównej mierze od intensywności i źródła przebarwień. W trakcie jednej wizyty można zaobserwować zmianę barwy zębów o 2-7 odcieni.

Jakich przebarwień nie da się wybielić?

Za pomocą lampy Beyond całkowicie nie da się usunąć przebarwień powstałych na skutek fluorozy, objawiającej się brązowymi plamami na zębach, a także przebarwień po stosowaniu niektórych antybiotyków.

Czy wszystkie zęby da się wybielić?

Lampą Beyond można wybielić jedynie naturalne zęby. Lampa nie wybieli natomiast koron i licówek. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby wybielić również zęby martwe. Martwy ząb musi zostać ponownie otwarty po to, aby do jego wnętrza móc wprowadzić środek wybielający, który następnie zabezpiecza się opatrunkiem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w sekcji “Wybielanie zębów martwych”.

Czy bez zabiegiem wybielania trzeba mieć wyleczone zęby?

Tak. Przed zabiegiem wybielania należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe. Obowiązkowo należy wyleczyć też wszystkie stany zapalane i usunąć kamień nazębny.

Jak wygląda wybielanie nakładkowe w domu?

Wybielanie nakładkowe w domu polega na nakładaniu na zęby cienkich, przezroczystych nakładek wykonanych indywidualnie przez stomatologa. Nakładki wraz z zestawem strzykawek preparatu wybielającego dobrane są w stężeniu odpowiednim dla pacjenta. Wybielający żel najlepiej stosować w nocy. Można też nosić takie nakładki kilka godzin w ciągu dnia. Efekty widoczne zwykle są po 2-3 aplikacjach. Wybielanie nakładkowe jest zdecydowanie bardziej skuteczne od pasków czy past wybielających do użytku domowego.

Czy plomby się rozjaśniają?

Proces wybielania dotyczy wyłącznie zębów, dlatego plomby się nie wybielają. Z tego względu po zabiegu wybielania zaleca wymienić sobie plomby, a ich kolor dostosować do koloru wybielonych zębów. Natomiast posiadanie plomb na zębach nie jest żadnym przeciwwskazaniem do wybielania.

Czy po zabiegu wybielania zębów mogą wystąpić jakieś efekty uboczne?

Bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów większość pacjentów może odczuwać wzrost nadwrażliwości na skutek zimna i ciepła. Jest to jednak całkowicie naturalne. Uczucie nadwrażliwości zwykle utrzymuje się do kilku dni, po czym samoistnie mija. W przypadku utrzymywania się nasilonej nadwrażliwości przez dłuższy czas wykonuje się zabieg fluoryzacji, dzięki któremu możliwe jest skrócenie czasu trwania dolegliwości. Jednak światło zimne, jakie emituje lampa Beyond, znacznie minimalizuje ryzyko pojawienia się jakiejkolwiek nadwrażliwości zębów.

Dla kogo wskazane jest wybielanie zębów światłem zimnym?

System Beyond najlepiej sprawdza się w przypadku osób, które chcą rozjaśnić zęby i usunąć przebarwienia powstałe w wyniku picia kawy, herbaty, wina czy palenia papierosów. Lampa Beyond wybieli również zęby zażółcone na skutek stosowania leków.

Od czego zależy czas utrzymywania się efektów wybielania?

Przede wszystkim od przestrzegania tzw. białej diety, nawyków żywieniowych, higieny i stopnia porowatości zęba.

Co w przypadku, gdy zęby nie chcą się stać się białe?

W niektórych przypadkach wskazane jest powtórzyć zabieg wybielania w celu uzyskania lepszych efektów. Jeżeli pomimo to efekty nie są zadowalające, można zastosować porcelanowe licówki, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie nie tylko białego uśmiechu, ale również korygowanie proporcji zębów.

Jaka jest różnica pomiędzy systemem wybielania Beyond, a innymi metodami?

Lampa Beyond wybiela zęby natychmiast bez żadnych efektów ubocznych. Niebieskie światło emitowane przez Beyond aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru oraz dwutlenek krzemu. Światło jest filtrowane za pomocą specjalnego układu optycznego, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultrafioletowe.

Formularz kontaktowy

pattern
http://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off