Skaling to jeden z zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej, który wykonujemy w naszej klinice. Usuwamy kamień nazębny, wykorzystując najnowsze, nieinwazyjne technologie. Sprawiamy, że uśmiech pacjentów staje się nie tylko bielszy, estetyczniejszy, ale także – zdrowszy.

Czym jest skaling?

Skaling to zabieg, który ma celu usunięcie kamienia nazębnego – żółtawego nalotu, mającego postać twardych złogów osadzających się na płytce nazębnej. To standardowa czynność z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Kamień nazębny powstaje u większości osób (także tych dbających o higienę jamy ustnej) i wymaga regularnego usuwania w gabinecie stomatologicznym.

Chcesz usunąć kamień nazębny?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie

Skaling – wskazania do zabiegu

Wskazaniami do wykonania zabiegu skalingu jest przede wszystkim widoczny kamień nazębny, nadający uzębieniu żółtawobrązową barwę. Kamień trzeba usunąć nie tylko ze względów estetycznych – ten twardy, zmineralizowany nalot przyczynia się do poważnych problemów z uzębieniem. Nadmiar kamienia osadzający się w okolicach dziąseł może prowadzić do stanów zapalnych, a te mogą mieć konsekwencje w postaci poważniejszych chorób (paradontozy), a nawet ubytków.

W jaki sposób wykonywany jest skaling?

Kamień nazębny widoczny jest gołym okiem, a sam zabieg usunięcia nalotu to stosunkowo prosta czynność. Nasi stomatolodzy używają do skalingu urządzenia wykorzystującego technologię ultradźwiękową. Skalery stosowane w naszej klinice to specjalistyczne wyroby szwajcarskiego producenta EMS.

Zdaniem eksperta

Paulina Przychodzeń

Skaling należy wykonywać regularnie – minimum raz w roku (zalecana częstotliwość to raz na pół roku). Kamień powinien być nieco częściej (co 3-6 miesięcy) zdejmowany u osób, które cierpią na choroby przyzębia lub mają skłonności do różnego rodzaju stanów zapalnych.

Chcesz skorzystać z nowoczesnej technologii usuwania kamienia nazębnego?

Napisz lub zadzwoń

Zalecenia po zabiegu skalingu

Odkładanie się kamienia można zminimalizować i spowolnić, przykładając dużą wagę do codziennej higieny jamy ustnej. Zęby należy dokładnie szczotkować, nie powinno się też zapominać też o użyciu nici dentystycznych i regularnym czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych. Osoby z tendencją do szybkiego powstawania nieestetycznego nalotu powinny także spróbować zmodyfikować swoją dietę i nawyki – ograniczyć spożycie kawy, herbaty oraz zrezygnować z palenia papierosów.

Kto wykonuje?

null

Paulina Przychodzeń

null

Adrianna Zawada

Cennik

UsługaCena
Pełny instruktaż higieny jamy ustnej50 zł
Zabieg usunięcia kamienia nazębnego (na 1 łuku zębowym)125 zł
Piaskowanie zębów (1 łuk)125 zł
Fluoryzacja zębów (1 łuk zębowy)70 zł
Leczenie nadwrażliwości (1 ząb)50 zł
Fluoryzacja zębów mlecznych (łuk dolny i górny)100 zł
Lakowanie bruzd100 zł
Poszerzone lakowanie bruzd120 zł
Profesjonalne czyszczenie zębów (obejmuje skaling, piaskowanie i fluoryzację)350-400 zł

Cena uzależniona jest od ilości złogów nazębnych.
Profesjonalne czyszczenie zębów w trakcie leczenia ortodontycznego300-350 zł

Cena uzależniona jest od ilości złogów nazębnych.
Założenie biżuterii nazębnej 300 zł 1 szt
550 zł 2 szt
Zdjęcie biżuterii nazębnej100 zł 1 ząb

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<