Domowe wybielanie zębów – dostępne metody

Strona głównaPoradnikDomowe wybielanie zębów – dostępne metody

Wybielanie zębów w domu

Już w latach dziewięćdziesiątych popularną metodą wybielania zębów stały się nakładki przygotowane przez stomatologa do użytku domowego. Dawniej pacjenci i lekarze mieli trudności z dopasowaniem nakładek i skomplikowanym zabiegiem. Dzisiejszy postęp technologiczny przyniósł duże ułatwienia i nowe sposoby wykonywania nakładek do wybielania. Ta popularna metoda wybielania dała początek tzw. rewolucji uśmiechu i dostępna jest w dużej liczbie produktów.

Wybielanie samodzielne metodą nakładkową może być skuteczne w podobnym stopniu, co zabieg wybielania lampą wykonany przez stomatologa. Wyniki badań naukowych pokazują, że częste wybielanie przy pomocy nakładek może dawać nawet lepsze rezultaty niż pojedyncze zabiegi profesjonalne. Powodem tej skuteczności jest fakt, że małe ilości żelu wybielającego utrzymują się w strukturze zębów przez okres do 36h. Podczas powtarzanej sesji wybielania kolejnego dnia, ilość substancji wybielającej kumuluje się dając jeszcze silniejszy efekt.

Plusy samodzielnego wybielania zębów:

– Długo utrzymujący się efekt
Nie ma wątpliwości, że jedynym sposobem na zachowanie widocznych rezultatów wybielania nakładkowego jest powtarzanie zabiegu co 4-8 miesięcy. Produkty do wybielania samodzielnego są wygodne dla pacjentów i umożliwiają wybielanie w dowolnym miejscu i czasie. W przypadku bardzo uporczywych przebarwień zębów (np. spowodowanych uszkodzeniem tetracyklinami), lekarze polecają powtarzać sesje wybielania w domu przez okres nawet 6 miesięcy, lecz jedynie pod nadzorem stomatologa.

– Duży wybór produktów wybielających
Na rynku dostępnych jest wiele zestawów do wybielania domowego o różnych zawartościach substancji aktywnej. Raz przygotowane profesjonalnie nakładki można stosować latami używając różnych preparatów wybielających. Ze względów bezpieczeństwa zestawy do wybielania samodzielnego powinno zaopatrywać się wyłącznie w aptekach lub gabinetach stomatologicznych.
– Komfort

Metoda nakładkowa daje pacjentowi dużą swobodę – wybielanie można przeprowadzić o dogodnej porze w dowolnym miejscu – również w pracy czy w podróży.
– Cena

Metoda wybielania nakładkami niesie ze sobą dwa koszty. Po pierwsze, koszt samych nakładek do wybielania, które kupuje się raz na zamówienie. Drugim kosztem jest sam żel wybielający. Metoda wybielania samodzielnego jest tańsza niż zabieg wybielania lampą przez stomatologa, lecz jest bardziej czasochłonna.
Szczegółowe ceny nakładek i produktów do wybielania przedstawione są w zakładce Cennik.
Zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi promocjami na wybielanie zębów w naszym gabinecie.

Podstawowe informacje o wybielaniu zębów w domu

W sprzedaży w aptekach i drogeriach dostępnych jest wiele preparatów do samodzielnego wybielania zębów. Należy pamiętać, że niewłaściwe używanie ich bez konsultacji ze stomatologiem może być niebezpieczne dla zębów i dziąseł. Zbyt intensywne wybielenie może dodatkowo wywołać efekt odwrotny od zamierzonego – wzrost przezierności szkliwa i szary kolor, nierównomierny kolor zębów.

Dodatkowe uwagi:
– Im większe stężenie nadtlenku w preparacie do wybielania, tym lepsze rezultaty, ale i większe zagrożenie wystąpienia nadwrażliwości. Produkty z mniejszą zawartością substancji czynnej mogą bezpiecznie pozostawać na zębach przez dłuższy czas.
– Przed rozpoczęciem wybielania w warunkach domowych warto wyczyścić zęby w gabinecie (piaskowanie, skaling). Usunięcie kamienia, osadu i płytki poprawi efekt wybielania zębów.
– Przed wybielaniem nakładkowym należy precyzyjnie wyczyścić zęby i przestrzenie między nimi szczoteczką oraz niciami dentystycznymi.
– Bezpośrednio po wybielaniu nakładkowym, jak i przez co najmniej 3 dni od ostatniej sesji wybielania, nie należy jeść barwiących potraw, pić kolorowych napojów i palić papierosów.
Dowiedz się więcej o zaleceniach po wybielaniu.

1. System Nite White ACP

Zestaw do wybielania zębów - logo

Produkowany przez firmę Discuss Dental system Nite White ACP zawiera nadtlenek karbamidu (10%, 16% i 22%). Jest to najnowsza generacja systemów do wybielania samodzielnego, który cieszy się popularnością w USA od połowy lat 70.Najnowszy zestaw Discuss Dental zawiera innowacyjną formuła amorficznego fosforanu wapnia (ACP), która pomaga zrekonstruować szkliwo i ograniczyć zjawisko nadwrażliwości.

Nite White ACP może być stosowany w nocy w wersjach 10% i 16% nadtlenku, a najsilniejsza wersja (22%) przeznaczona jest do wybielania w ciągu dnia, przez 60 – 120 minut.

Zestaw do wybielania zębów

2. System Opalescence

Opalescence

Produkowany przez firmę Ultradent to ulepszona formuła zawierająca nadtlenek karbamidu z dodatkiem fluoru i azotanu potasu, które przeciwdziałają nadwrażliwości i podnoszą bezpieczeństwo wybielania. Te pomocnicze składniki znacząco ograniczają zjawisko nadwrażliwości w procesie wybielania i poprawiają wytrzymałość szkliwa na próchnicę.

Preparat Opalescence charakteryzuje się neutralnym pH (6, 5) i w 20 procentach składa się z wody, co zapobiega odwadnianiu się zębów przy wybielaniu. Wersje Opalescence 10% PF i 16% PF przeznaczone są do wybielania nakładkowego przez noc. Opalescence PF dostępny jest w smaku neutralnym, arbuzowym i miętowym.

Produkty do wybielania zębów Opalescence

Jak przygotowuje się zęby przed wybielaniem?

– Przed wybielaniem niezbędny jest dokładny przegląd stanu zębów, podczas którego lekarz stwierdza ewentualne przeciwwskazania do wybielania (np. choroby dziąseł, próchnica, czy pęknięcia).
– Zęby muszą zostać odpowiednio wyleczone zanim możliwy jest zabieg wybielania.

Przebieg wybielania nakładkowego

Wybielanie nakładkowe poprzedzone jest zawsze kontrolą zębów i oceną obecnego koloru zębów. Stomatolog następnie wykonuje wycisk zębów, który jest podstawą do wykonania spersonalizowanych szyn wybielających (nakładek) w laboratorium protetycznym przy pomocy formierza próżniowego. Technik laboratoryjny na podstawie wycisku wykonuje z użyciem dedykowanej żywicy zbiorniczki, które sprawiają, że w szynie mieści się więcej preparatu a wybielanie jest efektywniejsze.

Gdy nakładki są gotowe, stomatolog dokładnie objaśnia sposób ich używania i przekazuje pacjentowi strzykawki z preparatem Nite White lub Opalescence. Postępując według zaleceń stomatologa pacjent samodzielnie zakłada szynę z żelem wybielającym i, w zależności od preparatu, zdejmuje ją po upływie kilku godzin lub po całej nocy.

Pozostałe sposoby wybielania zębów

  • Paski wybielające

Wybielanie przy pomocy dostępnych na rynku pasków jest tańsze, lecz o wiele mniej wydajne niż metoda nakładkowa czy zabieg wybielania w gabinecie. Paski charakteryzują się stosunkowo niską zawartością substancji aktywnej i nie mogą być używane przez osoby z nierównymi zębami. Wadą pasków jest to, że często zsuwają się z zębów a ich rozmiar często nie pozwala na wybielanie szerokiego uśmiechu.

  • Pasty wybielające

Należy pamiętać, że większość past zupełnie nie zawiera niezbędnych nadtlenków, choć producenci reklamują je jako „wybielające”. W ich skład wchodzą krzemionka, tlenek aluminium, soda i węglan wapnia, które działają jako materiały ścierające osad z powierzchni zębów. Należy uważać, by nie używać tego typu past zbyt długo, co może skutkować nadmiernym starciem powierzchni (abrazją) przez polerowanie.

Cennik

UsługaCena
Wybielanie w gabinecie lampą BEYOND + pasta podtrzymująca rezultaty1149 zł
cena regularna: 1389 zł
[oszczędzasz 240 zł]
Dodatkowe 15-minutowe wybielanie lampą BEYOND + wybielająca pasta do zębów Beyond Pearl White549 zł
Wybielanie BlancOne® CLICK lampą (1 set)399 zł
Wybielanie BlancOne® CLICK lampą (1 set + higienizacja)979 zł 649 zł
3x wybielanie BlancOne® CLICK lampą (+ higienizacja)1777 zł 1249 zł
Wybielanie nakładkowe preparatem NITE WHITE (szyny + 3 strzykawki) + pasta podtrzymująca rezultaty1199 zł
Wybielanie nakładkowe preparatem OPALESCENCE (szyny + 4 strzykawki) + pasta podtrzymująca rezultaty1199 zł
Szyny do wybielania (1 łuk)400 zł
Preparat wybielający Nite White (1 strzykawka)170 zł
Preparat wybielający Opalescence (1 strzykawka)85 zł
Preparat usuwający nadwrażliwość zębową Ultra EZ (1 strzykawka)85 zł
Wybielanie martwego zęba (pierwsza wizyta)200 zł
Wybielanie martwego zęba (kolejne wizyty)100 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Solo (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, pasta podtrzymująca rezultaty1149 zł
cena regularna: 1389 zł
[oszczędzasz 240 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Plus (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, pasta podtrzymująca rezultaty1199 zł
cena regularna: 1799 zł
[oszczędzasz 600 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet VIP (najlepszy i najskuteczniejszy sposób wybielania. Łączy natychmiastowy efekt profesjonalnego wybielania w gabinecie oraz możliwość utrwalenia a często polepszenia efektu poprzez stosowania wybielania nakładkowego. Cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, profesjonalnie wykonane szyny wybielające dopasowane do twoich zębów, 4 strzykawki preparatu wybielającego Opalescence, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, pasta podtrzymująca rezultaty1949 zł
cena regularna: 2889 zł
[oszczędzasz 940 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Student (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, pasta podtrzymująca rezultaty.1149 zł
cena regularna : 1749 zł
[oszczędzasz 600 zł]
Wybielanie zębów – Pakiet Freedom (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, profesjonalnie wykonane szyny wybielające dopasowane do twoich zębów, 4 strzykawki preparatu wybielającego Opalescence, pasta podtrzymująca rezultaty1199 zł
cena regularna: 1240 zł
[oszczędzasz 41 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Freedom Plus (cena zawiera przegląd wszystkich zębów, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), profesjonalnie wykonane szyny wybielające dopasowane do twoich zębów, 4 strzykawki preparatu wybielającego Opalescence, pasta podtrzymująca rezultaty. 1199 zł
cena regularna: 1720 zł
[oszczędzasz 471 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Duo (profesjonalne wybielanie zębów lampą BEYOND dla dwóch osób wykonane w tym samym dniu. Cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa, natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, 2 pasty podtrzymujące rezultaty2099 zł
cena regularna: 2778 zł
[oszczędzacie 679 zł]
PROMOCJA! Wybielanie zębów – Pakiet Duo Plus (profesjonalne wybielanie zębów lampą BEYOND oraz czyszczenie dla dwóch osób wykonane w tym samym dniu. Cena zawiera przegląd wszystkich zębów, zabieg wykonany pod opieką stomatologa lub higienistki stomatologicznej, profesjonalne czyszczenie zębów (skaling – dwa łuki oraz piaskowanie – dwa łuki), natychmiastowe profesjonalne wybielanie w gabinecie lampą BEYOND, zabezpieczenie zębów preparatem wapniowym GC MI Paste Plus, 2 pasty podtrzymujące rezultaty2299 zł
cena regularna: 3498 zł
[oszczędzacie 1199 zł]

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<