Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Co to jest endodoncja?

Endodoncja czyli leczenie endodontyczne (kanałowe) to gałąź stomatologii, która skupia się na chorobach i powikłaniach w tkance wypełniającej jamę zęba, czyli miazdze.

Czym zajmuje się endodonta?

Endodonta zajmuje się usuwaniem chorej miazgi zęba, oczyszczeniem i dezynfekcją kanału zębowego, a następnie zabezpieczeniem kanału zębowego specjalistycznym materiałem. Obecnie stomatolodzy endodonci często przeprowadzają leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu. Mikroskop do endodoncji ułatwia diagnostykę i zapewnia wyjątkową dokładność zabiegu. Endodoncja pod mikroskopem pozwala skutecznie odnaleźć wszystkie kanały zębowe i wyleczyć choroby miazgi. Pod opieką dobrego endodonty leczenie kanałowe jest bezpieczne i może uratować przed usunięciem zęby, które kwalifikują się do endodoncji.

Kiedy stosuje się leczenie endodontyczne?

Konieczność leczenia endodontycznego może nastąpić z różnorakich powodów. Do najczęściej występujących przyczyn leczenia z zakresu endodoncji należą: głębokie ubytki próchnicowe, nieszczelne wypełnienia, pęknięcia, wielokrotne zabiegi przeprowadzane na tym samym zębie, zapalenie komórek okołowierzchołkowych, uraz w wyniku którego doszło do obumarcia zęba. W niektórych przypadkach istnieje konieczność leczenia kanałowego nawet w przypadku zębów, które „gołym okiem” wyglądają na zdrowe, ponieważ nie ma na nich żadnych pęknięć ani odłamów, natomiast choroba miazgi rozwija się wewnątrz zęba.

Do objawów, które mogą wskazywać na potrzebę konsultacji z endodontą należą tępy lub ostry ból zębów, nadwrażliwość na temperaturę oraz powiększenie i ból węzłów chłonnych oraz tkanki sąsiadującej z chorym zębem.

Poznaj więcej szczegółów na temat leczenia kanałowego oraz przypadkach, kiedy konieczne może być powtórne leczenie kanałowe lub resekcja chirurgiczna.

Jakie są korzyści leczenia endodontycznego?

Korzyści płynące z właściwie przeprowadzonego leczenia endodontycznego są ogromne. Przede wszystkim chronią ząb przed usunięciem oraz koniecznością wszczepienia implantów zębowych. Dzięki endodoncji pacjenci mogą zachować naturalne zęby, które przy odpowiedniej pielęgnacji i systematycznej kontroli mogą jeszcze długo pełnić swoją funkcję. W razie potrzeby mogą one być również wykorzystane przy mocowaniu stałych i ruchomych uzupełnień protetycznych. Żeby leczenie kanałowe się powiodło konieczna jest odpowiednia diagnoza i precyzja w wykonaniu zabiegu, niezwykle ważne jest więc, aby przeprowadził je doświadczony endodonta.

W naszym gabinecie dentystycznym w Warszawie oferujemy nowoczesne techniki i zabiegi z zakresu endodoncji:

 

Program Lojalnościowy