Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Najczęściej wykonywanymi zabiegami z zakresu leczenia endodontycznego są:

Pierwotne leczenie kanałowe

Jest to leczenie zęba który został objęty procesem chorobowym wewnątrz miazgi na skutek głębokiej próchnicy, urazu, choroby przyzębia lub innych czynników. Pierwotne leczenie kanałowe polega na usunięciu chorobowo zmienionych tkanek z wnętrza korony i korzenia zęba oraz szczelnym wypełnieniu ubytku specjalnymi materiałami.

Więcej informacji:  Leczenie kanałowe

Powtórne leczenie kanałowe (reendo)

Jest to kolejne leczenie kanałowe zęba, którego pierwotne leczenie nie powiodło się. Czynniki wpływające na powtórne leczenie to m.in. nie wygojenie się zmian okołowierzchołkowych, reinfekcja poprzez rozszczelnione wypełnienie, źle wykonane leczenie pierwotne, w tym np. niedopełnienie kanałów. Leczenie to polega na usunięciu starego materiału z kanału/kanałów dokładnej dezynfekcji i ponownym szczelnym wypełnieniu.

Więcej informacji: Powtórne leczenie kanałowe

Usunięcie złamanego narzędzia

Jednym z możliwych powikłań w trakcie leczenia kanałowego jest złamanie narzędzia, jakim czyszczone są kanały. W przypadku złamania narzędzi i zablokowania światła kanału, mimo sterylności materiału i nie powodowania żadnych uszkodzeń, jego szczelne wypełnienie jest nie możliwe i konieczne jest usunięcie złamanego narzędzia. Złamane narzędzia usuwamy przy użyciu mikroskopu stomatologicznego i ultradźwięków. Po udrożnieniu kanał jest ponownie czyszczony i wypełniany.
Więcej informacji: Usunięcie złamanego narzędzia

Zamknięcie perforacji

Jednym z możliwych powikłań w trakcie leczenia kanałowego jest perforacja korzenia czyli przedziurawienie ściany korzenia zęba. Zamknięcie perforacji odbywa się przy użyciu mikroskopu stomatologicznego specjalnym cementem MTA. Po zamknięciu perforacji korzeń należy zdezynfekować i szczelnie wypełnić.

Więcej informacji: Zamknięcie perforacji

Udrożnienie zobliterowanego kanału.

W niektórych przypadkach kanały znajdujące się w korzeniach zębów ulegają obliteracji czyli częściowemu lub całkowitemu zarośnięciu. Niedrożność kanałów powstaje z różnych przyczyn i jest znacznym utrudnieniem podczas leczenia endodontycznego. Wymagane jest usunięcie przeszkody, powodującej niedrożność. Przy użyciu mikroskopu stomatologicznego i ultradźwięków jesteśmy w stanie odnaleźć takie zarośnięte kanały, dokładnie je oczyścić i szczelnie wypełnić.

Więcej informacji: Udrożnienie zobliterowanego kanału

 

Program Lojalnościowy