Mosty adhezyjne na włóknie szklanym
Założenie mostu w klasycznej protetyce wymaga szlifowania zdrowych zębów sąsiadujących, co dla niektórych Pacjentów może być wadą. Aby uniknąć szlifowania zębów, wykonuje się mosty na włóknie szklanym (mosty adhezyjne, tzw. Maryland) Włókno szklanewykorzystuje się je do wzmocnienia struktur tkanek twardych przy rozległych uszkodzeniach oraz odbudowy zęba po leczeniu kanałowym. Zastosowanie włókna szklanego pozwala stomatologom na stosowanie minimalnie inwazyjnej stomatologii. Chodzi w szczególności o zachowanie w nienaruszonym lub tylko minimalnie naruszonym stanie zdrowych tkanek zęba.
W mostach bez szlifowania, w systemie CEREC, nie wykorzystuje się włókna szklanego. Mosty protetyczne są w całości wykonane z jednego materiału np. EMAX, CELTRA DUO, ENAMIC, co gwarantuje najwyższą estetykę. Materiały te charakteryzują się również dużo większą wytrzymałością w porównaniu do mostów wykonanych tradycyjnymi technikami.
Dla kogo mosty bez szlifowania w systemie CEREC?
Głównym wskazaniem do zastosowania mostów protetycznych w systemie CEREC są braki zębowe. Ten rodzaj odbudowy protetycznej stosuje się w przypadku Pacjentów, którzy nie mają kilku zębów, ale pod warunkiem, że istnieją zęby sąsiednie do luki. Mosty protetyczne projektowane komputerowe w Warszawie pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów w bardzo krótkim czasie, dlatego z tego rozwiązania korzystają osoby, którym zależy na czasie – chcą wykonać zabieg szybko i bezpiecznie, a także cieszyć się idealnym dopasowaniem produktu finalnego.
Przeciwwskazania do zastosowania mostu protetycznego CEREC
- konieczność uzupełniania zbyt dużej przestrzeni;
- zanik wyrostka zębodołowego;
- kiedy zęby filarowe lub otaczające je tkanki nie są w stanie znieść dodatkowego obciążenia w postaci mostu;
- nieleczone choroby przyzębia.
Mosty w jeden dzień CEREC – przebieg zabiegu w klinice w Warszawie
Technologia wykonania mostów protetycznych jest identyczna, co w przypadku koron CEREC.
W pierwszym etapie stomatolog dokładnie ocenia stan uzębienia Pacjenta i jeżeli występuje wskazanie do wykonania mostu protetycznego, tworzy on wirtualny wycisk za pomocą skanera wewnątrzustnego CEREC Primescan oraz precyzyjnie projektuje most protetyczny na ekranie monitora. Pobieranie skanu trwa zaledwie kilka minut i nie jest uciążliwe dla Pacjenta tak, jak tradycyjny wycisk z masy. Następnie stomatolog wybiera bloczek z odpowiednio materiału np. z cyrkony lub porcelany i umieszcza go w specjalnym urządzeniu frezującym – frezarce CEREC Primemill. Ta w krótkim czasie wycina oraz poleruje uzupełnienie protetyczne, oddając w ręce lekarz perfekcyjnie dopasowany do indywidualnych potrzeb most. Gotowy produkt jest odpowiednio charakteryzowany po to, aby wyglądem przypominał naturalne zęby Pacjenta. Na koniec uzupełnienie protetyczne jest mocowane w szczęce.
W systemie CEREC możemy wykonać do 4 punktów (4 korony połączone ze sobą).
Dlaczego warto zdecydować się na mosty protetyczne projektowane komputerowo?
Do komputerowego projektowania mostów protetycznych wykorzystujemy nowoczesny system CEREC renomowanej firmy Dentsply Sirona, która jest liderem na rynku nowoczesnych technologii stomatologicznych. Dzięki najlepszej w swojej klasie frezarce oraz skanerowi CEREC, który został wyposażony w wysoce zautomatyzowane oprogramowanie, możemy oferować naszym Pacjentom doskonałą jakość leczenia podczas jednej wizyty.
Dentysta, który korzysta z możliwości, jakie daje projektowanie mostów, koron, inlay/onlay CEREC czy licówek cyfrowych, ma do wyboru wiele materiałów, które są bardzo trwałe, co gwarantuje większą wytrzymałość uzupełnień protetycznych projektowanych cyfrowo.
Uzupełnienia protetyczne w systemie CEREC mają szeroką gamę kolorystyczną. Pozwala to na perfekcyjne dopasowanie koloru uzupełnienia do naturalnej barwy zębów.
Mosty projektowane cyfrowo charakteryzuje również duża precyzja wykonania. Są one również całkowicie bezpieczne dla wszystkich Pacjentów – materiały użyte do ich wytworzenia nie powodują reakcji alergicznych.