Mosty protetyczne CEREC w jeden dzień w Warszawie, na Bemowie

Strona głównaLeczenieProtetyka cyfrowa 3D CAD/CAM w Warszawie, na BemowieMosty protetyczne CEREC w jeden dzień w Warszawie, na Bemowie

Jednym z nowoczesnych systemów do przygotowywania prac protetycznych stosowanym w naszej klinice w Warszawie jest system CEREC. Korzystając z niego, możemy wykonać niezwykle precyzyjnie mosty protetyczne na bazie techniki komputerowego skanowania CAD/CAM. Dzięki tej innowacyjnej metodzie Pacjent, który ma wskazanie do wykonania mostu, nie musi mieć robionych tradycyjnych wycisków. Stomatolog wykonuje dokładny skan wewnątrzustny, na podstawie którego w ekspresowym tempie przygotowywany jest elektroniczny wycisk. System CEREC to gwarancja wykonania niezwykle precyzyjnych i odpowiadających wymaganiom Pacjentów odbudów protetycznych już w 1 dzień.

Co to są mosty zębowe i kiedy się je stosuje?

Mosty zębowe to uzupełnienia protetyczne, które służą do odbudowy częściowych braków w uzębieniu. Składają się z dwóch elementów: filarów oraz przęsła. Filar to dwie lub więcej korony zębowe, które mocuje się na odpowiednio przygotowanych zębach. Z kolei przęsła to korony zębowe połączone z filarami, które mają zostać wstawione w miejsce brakujących zębów. Mosty protetyczne stanowią doskonałą alternatywę dla ruchomych protez, ponieważ są znacznie wygodniejsze i zapewniają większy komfort. Stosuje się je głównie w przypadku osób z brakami w uzębieniu. Można je jednak założyć tylko wtedy, kiedy lukę zębową otaczają własne zęby Pacjenta (to one pełnią rolę filarów).

Zdaniem eksperta

lek. Sławomir Kwieciński

Uzupełnienie braków zębów jest bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Luki w uzębieniu mogą prowadzić do przemieszczania się zębów, zaniku kości szczęki, chorób dziąseł, próchnicy okolicznych zębów, a nawet przedwczesnego starzenia się twarzy

Nie lekceważ braku zębów!

Mosty protetyczne CEREC pozwolą Ci na szybką odbudowę częściowych braków w uzębieniu. Napisz do nas lub zadzwoń.

Jakie rodzaje mostów zębowych wyróżniamy?

W zależności od materiału, z jakiego most protetycznych został wykonany, można je podzielić na trzy najczęściej występujące rodzaje:

 • mosty pełnoceramiczne – wykonywane są z tlenku cyrkonu. Niezwykle estetyczne, charakteryzują się wysoką przepuszczalnością światła, są również trwałe, odporne na ścieranie i przebarwienia. Największą ich zaletą jest wysoka biozgodność z tkankami i błoną śluzową;
 • mosty porcelanowe – stanowią połączenie metalu oraz porcelany. W przypadku osób uczulonych na metale nieszlachetne stosuje się stopy złota;
 • mosty tymczasowe – są one zakładane ze względu na poprawę estetyki oraz warunków zgryzowych w jamie ustnej. Ich stosowanie jest jednak krótkotrwałe – zwykle do czasu wykonania ostatecznej pracy protetycznej.

Zdaniem eksperta

W naszej klinice Fachowy Dentysta na Bemowie mosty tymczasowe są już przeszłością. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii CEREC do komputerowego projektowania mostów większość prac protetycznych wykonujemy w ciągu jednej wizyty w gabinecie. Oznacza to, że nie ma konieczności zakładania uzupełnień tymczasowych, co znacznie skraca czas leczenia

Mosty adhezyjne na włóknie szklanym

Założenie mostu w klasycznej protetyce wymaga szlifowania zdrowych zębów sąsiadujących, co dla niektórych Pacjentów może być wadą. Aby uniknąć szlifowania zębów, wykonuje się mosty na włóknie szklanym (mosty adhezyjne, tzw. Maryland) Włókno szklanewykorzystuje się je do wzmocnienia struktur tkanek twardych przy rozległych uszkodzeniach oraz odbudowy zęba po leczeniu kanałowym. Zastosowanie włókna szklanego pozwala stomatologom na stosowanie minimalnie inwazyjnej stomatologii. Chodzi w szczególności o zachowanie w nienaruszonym lub tylko minimalnie naruszonym stanie zdrowych tkanek zęba.

W mostach bez szlifowania, w systemie CEREC, nie wykorzystuje się włókna szklanego. Mosty protetyczne są w całości wykonane z jednego materiału np. EMAX, CELTRA DUO, ENAMIC, co gwarantuje najwyższą estetykę. Materiały te charakteryzują się również dużo większą wytrzymałością w porównaniu do mostów wykonanych tradycyjnymi technikami.

Dla kogo mosty bez szlifowania w systemie CEREC?

Głównym wskazaniem do zastosowania mostów protetycznych w systemie CEREC są braki zębowe. Ten rodzaj odbudowy protetycznej stosuje się w przypadku Pacjentów, którzy nie mają kilku zębów, ale pod warunkiem, że istnieją zęby sąsiednie do luki. Mosty protetyczne projektowane komputerowe w Warszawie pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów w bardzo krótkim czasie, dlatego z tego rozwiązania korzystają osoby, którym zależy na czasie – chcą wykonać zabieg szybko i bezpiecznie, a także cieszyć się idealnym dopasowaniem produktu finalnego.

Przeciwwskazania do zastosowania mostu protetycznego CEREC

 • konieczność uzupełniania zbyt dużej przestrzeni;
 • zanik wyrostka zębodołowego;
 • kiedy zęby filarowe lub otaczające je tkanki nie są w stanie znieść dodatkowego obciążenia w postaci mostu;
 • nieleczone choroby przyzębia.

Mosty w jeden dzień CEREC przebieg zabiegu w klinice w Warszawie

Technologia wykonania mostów protetycznych jest identyczna, co w przypadku koron CEREC.

W pierwszym etapie stomatolog dokładnie ocenia stan uzębienia Pacjenta i jeżeli występuje wskazanie do wykonania mostu protetycznego, tworzy on wirtualny wycisk za pomocą skanera wewnątrzustnego CEREC Primescan oraz precyzyjnie projektuje most protetyczny na ekranie monitora. Pobieranie skanu trwa zaledwie kilka minut i nie jest uciążliwe dla Pacjenta tak, jak tradycyjny wycisk z masy. Następnie stomatolog wybiera bloczek z odpowiednio materiału np. z cyrkony lub porcelany i umieszcza go w specjalnym urządzeniu frezującym – frezarce CEREC Primemill. Ta w krótkim czasie wycina oraz poleruje uzupełnienie protetyczne, oddając w ręce lekarz perfekcyjnie dopasowany do indywidualnych potrzeb most. Gotowy produkt jest odpowiednio charakteryzowany po to, aby wyglądem przypominał naturalne zęby Pacjenta. Na koniec uzupełnienie protetyczne jest mocowane w szczęce.

W systemie CEREC możemy wykonać do 4 punktów (4 korony połączone ze sobą). 

Mosty protetyczne projektowane komputerowo w Warszawie, na Bemowie

Dlaczego warto zdecydować się na mosty protetyczne projektowane komputerowo?

Do komputerowego projektowania mostów protetycznych wykorzystujemy nowoczesny system CEREC renomowanej firmy Dentsply Sirona, która jest liderem na rynku nowoczesnych technologii stomatologicznych. Dzięki najlepszej w swojej klasie frezarce oraz skanerowi CEREC, który został wyposażony w wysoce zautomatyzowane oprogramowanie, możemy oferować naszym Pacjentom doskonałą jakość leczenia podczas jednej wizyty. 

Dentysta, który korzysta z możliwości, jakie daje projektowanie mostów, koron, inlay/onlay CEREC czy licówek cyfrowych, ma do wyboru wiele materiałów, które są bardzo trwałe, co gwarantuje większą wytrzymałość uzupełnień protetycznych projektowanych cyfrowo. 

Uzupełnienia protetyczne w systemie CEREC mają szeroką gamę kolorystyczną. Pozwala to na perfekcyjne dopasowanie koloru uzupełnienia do naturalnej barwy zębów.

Mosty projektowane cyfrowo charakteryzuje również duża precyzja wykonania. Są one również całkowicie bezpieczne dla wszystkich Pacjentów – materiały użyte do ich wytworzenia nie powodują reakcji alergicznych.

Twój uśmiech jest źródłem kompleksów?

Nie zwlekaj, zadzwoń już dziś i dowiedz się więcej na temat jednodniowego leczenia stomatologicznego. Napisz lub zadzwoń.

FAQ najważniejsze pytania dotyczące mostów projektowanych cyfrowo

Dzięki zastosowaniu technologii CEREC kilkudniowe leczenie protetyczne można skrócić do 2 godzin. Dla porównania tradycyjne leczenie protetyczne zajmuje około 2 tygodnie.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny dla Pacjenta i nie wiąże się z żadnym dyskomfortem.

Zarówno most, jak i korona zębowa to uzupełniania protetyczne, którymi możemy zastąpić lukę zębową. Most składa się z koron protetycznych i stosuje się go w przypadku utraty kilku zębów. Korona może być zastosowana tylko na pojedynczy ząb.

Konsultacja merytoryczna tekstu – lek. Sławomir Kwieciński

Kto wykonuje?

null

Sławomir Kwieciński

dorota gołębiowska caruk endodonta

Dorota Gołębiowska-Caruk

Mosty protetyczne CEREC w Warszawie cennik

Poniżej przedstawiamy cennik mostów protetycznych metodą CEREC w naszej klinice w Warszawie:

UsługaCena
Licówka pełnoceramiczna Enamic/Emax2200 zł
Korona pełnoceramiczna Emax2300 zł
Korona hybrydowa (ceramiczno-kompozytowa) Enamic1900 zł
Onlay pełnoceramiczny Enamic/Emax1800 zł
Od korzenia do korony - leczenie endodontyczne+wkład k-k+korona pełnoceramicznacena ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem

Warto przeczytać

[do_widget id=yarpp_widget-2]

Formularz kontaktowy

  pattern
  https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
  https://fachowydentysta.pl/
  #10b9b9
  style1
  paged
  Loading posts...
  /home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
  #
  on
  none
  loading
  #
  Sort Gallery
  on
  no
  off
  off
  off