Implantoprotetyka cyfrowa 3D w Warszawie, na Bemowie

Strona głównaLeczenieProtetyka cyfrowa 3D CAD/CAM w Warszawie, na BemowieImplantoprotetyka cyfrowa 3D w Warszawie, na Bemowie

Widget area "wp_inactive_widgets" not found. Registered widget areas (sidebars) are:
sidebar-widgets
sliding_panel_sidebar
right-sidebar
left-sidebar
woocommerce-sidebar
latest-posts-sidebar
footer-four-column-left
footer-four-column-center-left
footer-four-column-center-right
footer-four-column-right
widgets_for_shortcodes

Piękny uśmiech to wizytówka człowieka. Dodaje pewności siebie i atrakcyjnego wyglądu. Dobre wrażenie z pewnością jednak psują ubytki zębowe, zaniedbane lub zniszczone uzębienie. Może ono stać się źródłem kompleksów i niepewności. Ponadto brak zęba może mieć wpływ nie tylko na estetykę naszego wyglądu, ale również na zdrowie. Osobom marzącym o zdrowym, pełnym i pięknym uśmiechu z pomocą przychodzi implantoprotetyka, która łączy ze sobą etap wszczepiania implantu, a także proces odbudowy zęba na implancie, którym zajmuje się protetyka.

W naszej klinice Fachowy Dentysta w Warszawie oferujemy Pacjentom nowy wymiar implantoprotetyki bez konieczności przeprowadzania analogowego wycisku i odlewania gipsowego modelu. Dzięki wykorzystaniu wewnątrzustnego skanera cała procedura została skrócona i uproszczona. Uzupełnienie implantoprotetyczne projektowane jest na podstawie wirtualnego wycisku. To redukuje do minimum liczbę wizyt Pacjenta w gabinecie oraz czas oczekiwania na końcową pracę.

Czym jest implantoprotetyka cyfrowa?

Implantoprotetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się odbudową stomatologiczną na implantach. Implanty stomatologiczne można wykorzystać w braku pojedynczych zębów, jak i do rekonstrukcji całego uzębienia. Implant zębowy wyglądem przypomina niewielki stożek, który pełni funkcję korzenia zębowego. Element ten wykonuje się z biozgodnego materiału, który nie powoduje reakcji alergicznych – tytanu lub tlenku cyrkonu (implanty ceramiczne). Po wszczepieniu implantu, który pełni funkcję korzenia brakującego zęba, uzyskuje się doskonałe podparcie pod odbudowę protetyczną (koronę lub most protetyczny). Cały proces odbudowy protetycznej na implancie w naszej klinice odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnej technologii CEREC, która jest obecnie najnowszą komputerową metodą wykonywania pełnoceramicznych mostów i koron na implantach. Implantoprotetyka cyfrowa pozwala nie tylko uzyskać piękny uśmiech, ale i uniknąć dyskomfortu związanego z noszeniem protez ruchomych.

Marzysz o naturalnym uśmiechu? Chcesz uzupełnić braki w uzębieniu?

Uzupełnienia implantoprotetyczne 3D to rozwiązanie dla Ciebie. Napisz do nas lub zadzwoń.

Co daje zastosowanie techniki CEREC przy uzupełnieniach implantoprotetycznych 3D?

Zdaniem eksperta

Nowoczesna protetyka cyfrowa stwarza ogromne możliwości w zakresie odbudowy brakujących lub zniszczonych zębów. Zastosowanie systemu CEREC 3D pozwala na niemal całkowite odejście od wykonywania prac protetycznych starego typu. Generuje to wiele korzyści do Pacjenta, do których można zaliczyć m.in. skrócenie czasu leczenia czy uniknięcie nieprzyjemnych wycisków. Dodatkowo Pacjent bierze czynny udział w projektowaniu swoich nowych zębów, dzięki wizualizacji 3D, która jest widoczna na monitorze komputera

Wskazania do uzupełnień protetycznych na implantach 3D

Istnieje kilka sytuacji, kiedy stomatolog może zaproponować wszczepienie implantu i odbudowę protetyczną. Są to:

 • pojedyncze braki w uzębieniu;
 • brak kilku zębów obok siebie lub w różnych miejscach;
 • całkowite bezzębie.

Przeciwwskazania do stosowania uzupełnień implantoprotetycznych 3D

Przeciwwskazania do zastosowania implantów zębowych 3D to:

 • zbyt małe wymiary wyrostka zębodołowego do umieszczenia implantów;
 • choroby jamy ustnej i przyzębia (np. paradontoza);
 • zły stan higieny jamy ustnej;
 • bruksizm;
 • zaawansowana osteoporoza;
 • cukrzyca;
 • AIDS;
 • nowotwory;
 • padaczka;
 • zbyt młody wiek.

Jak wygląda wstawianie uzupełnień protetycznych na implantach 3D w naszej klinice w Warszawie?

 1. Po wszczepieniu i wygojeniu się implantu można przystąpić do wykonania odbudowy protetycznej opartej na implancie, którą może być korona w systemie CEREC, most protetyczny CEREC lub proteza
 2. W metodzie tradycyjnej wyciski trafiają do laboratorium protetycznego, w którym wykonywana jest praca protetyczna. Gotowe uzupełnienie wraca do gabinetu po kilku dniach. Wadą tej metody jest jednak konieczność pobierania nieprzyjemnych wycisków, długi czas oczekiwania na uzupełnienie, a także błędy laboratoryjne. W implantoprotetyce 3D ten etap jest całkowicie pominięty. Stomatolog pobiera cyfrowy wycisk uzębienia, na podstawie którego przygotowywana jest rekonstrukcja protetyczna w 3D. Wszystko to odbywa się poprzez dedykowaną platformę. Wycisk trwa kilka minut, jest całkowicie bezbolesny. Wykonywany jest za pomocą specjalnego skanera wewnątrzustnego (CEREC Primescan). Precyzja wykonania takiego uzupełnienia jest dużo wyższa dzięki powiększeniu uzyskanemu przez skanowanie.
 3. Po zaakceptowaniu wirtualnej pracy protetycznej przez Pacjenta projekt trafia do specjalnej frezarki CEREC, która wycina z bloczków ceramicznych pracę protetyczną. Gotowe uzupełnienie mocowane jest w szczęce Pacjenta. Jest ono znacznie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne korony czy mosty na implantach. Cały proces tworzenia uzupełniania protetycznego na implancie, dzięki metodzie CEREC, można skrócić do nawet 1 dnia. 

Łącznik implantologiczny w technice 3D

Między koroną a implantem występuje łącznik implantologiczny, który zapewnia wytrzymałość, stabilność oraz estetykę wykonanego uzupełniania protetycznego. Obecnie najbardziej estetycznymi łącznikami implantologicznymi są łączniki wykonywane w technice komputerowego skanowania CAD/CAM z tlenku cyrkonu. Uzupełnienia implantoprotetyczne 3D wykonane z tlenku cyrkonu są w pełni biozgodne, odporne na uszkodzenia, działanie kwasów i trwałe. Są również uważane za najbardziej estetyczne, ponieważ substancja ta przypomina naturalną tkankę zęba.

Implantoprotetyka 3D zalety

Zdaniem eksperta

lek. Sławomir Kwieciński

Implantoprotetyka cyfrowa to nowoczesne rozwiązanie z zakresu stomatologii, które pozwala na znaczne skrócenie czasu wykonywania zabiegu. Bezpośredni kontakt lekarza z Pacjentem, który na każdym etapie nadzoruje proces tworzenia odbudowy, pozwala na stworzenie w pełni dopasowanego do potrzeb uzupełniania protetycznego. Zastosowanie technologii CAD/CAM w połączeniu z materiałem na bazie tlenku cyrkonu oferuje możliwość wykonania wysoce estetycznych uzupełnień protetycznych na implantach 3D nawet przy trudnych warunkach panujących w jamie ustnej

Chcesz szybko i bezboleśnie wykonać uzupełniania protetyczne na implantach?

Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej na temat implantoprotetyki cyfrowej.

FAQ najważniejsze pytania dotyczące protetyki na implantach 3D

Uzupełniania protetyczne na implantach są obecnie całkowicie bezpieczną i mało inwazyjną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Co więcej, gwarantują solidne, trwałe i bezpieczne dopasowanie.

Wykonanie uzupełniania protetycznego na implancie trwa od 1 do 3 dni. Jest to uzależnione od ilości wykonywanych odbudów.

Konsultacja merytoryczna tekstu – lek. Sławomir Kwieciński

Kto wykonuje?

null

Sławomir Kwieciński

Implantoprotetyka cyfrowa 3D w Warszawie cennik

Poniżej przedstawiamy cennik implantoprotetyki cyfrowej w naszej klinice w Warszawie, na Bemowie:

UsługaCena
Licówka pełnoceramiczna Enamic/Emax2200 zł
Korona pełnoceramiczna Emax2300 zł
Korona hybrydowa (ceramiczno-kompozytowa) Enamic1900 zł
Onlay pełnoceramiczny Enamic/Emax1800 zł
Od korzenia do korony - leczenie endodontyczne+wkład k-k+korona pełnoceramicznacena ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem

Warto przeczytać


Error: Your Requested widget " yarpp_widget-2" is not in the widget list.

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<