Korona CEREC na jednej wizycie w Warszawie, na Bemowie

Strona głównaLeczenieProtetyka cyfrowa 3D CAD/CAM w Warszawie, na BemowieKorona CEREC na jednej wizycie w Warszawie, na Bemowie

Zastosowanie technologii CEREC w stomatologii daje obecnie bardzo szerokie możliwości. Główną zaletą tej metody jest wykonywanie prac protetycznych bez konieczności pobierania wycisku od Pacjenta. Dzięki rozwojowi protetyki cyfrowej i technice komputerowego skanowania CAD/CAM możliwe jest wykonanie uzupełniania protetycznego, jakim są pełnoceramiczne korony, już podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Pacjenci otrzymują odbudowę protetyczną dużo szybciej, a przede wszystkim wykonana zostaje ona precyzyjniej.

Czym są korony zębowe i kiedy się je stosuje?

Jeżeli nasze zęby są mocno zniszczone, połamane, przebarwione, stomatolog może zaproponować nam założenie korony zębowej. Korony służą rekonstrukcji zębów, które zostały zniszczone, np. w wyniku próchnicy. Najczęściej wykonuje się je po leczeniu kanałowym. Te uzupełnienia protetyczne są mocowane na stałe i można ich używać tak, jak używa się naturalnych zębów.

W jaki sposób mocuje się korony zębowe?

Jeżeli ząb jest zdrowy, to koronę zębową mocuje się na jego pozostałościach. Taki ząb jest na początku szlifowany, a następnie nakleja się na niego koronę. W sytuacji, gdy odtwarzane są brakujące zęby, koronę mocuje się na implantach. Warto jednak dodać, że korona nie jest mocowana bezpośrednio na implantach tylko za pomocą specjalnego łącznika, który jest zatopiony w kość szczęki. W celu uzupełniania większej ilości zębów można zastosować mosty protetyczne projektowane cyfrowo zbudowane są z kilku złączonych ze sobą koron mocowanych na filarach, którymi mogą być własne zęby lub implanty (uzupełnienia protetyczne na implantach).

Chcesz w jeden dzień uzupełnić ubytki zębowe w jamie ustnej?

Korony 3D w systemie CEREC to rozwiązanie dla Ciebie! Napisz do nas lub zadzwoń

Korony w systemie CEREC

Kiedyś Pacjent, który chciał uzyskać piękny uśmiech, musiał spędzać na fotelu wiele godzin, co nierzadko wiązało się też z ogromnymi kosztami. Gipsowy model uzębienia pierw wędrował do pracowni protetycznej, następnie gotowa praca trafiała z powrotem do gabinetu stomatologicznego, gdzie często wymagała jeszcze korekty. Dziś coraz więcej nowoczesnych klinik stomatologicznych, takich jak Fachowy Dentysta w Warszawie, stawia na nowoczesne urządzenia wykorzystujące technologię CAD/CAM. Dzięki komputerowo wspomaganej protetyce możliwe jest wykonanie w krótkim czasie i w sposób bardzo precyzyjny uzupełnień protetycznych stałych, jakim są korony (także na implantach), licówki CEREC, mosty protetyczne, uzupełnienia inlay/onlay projektowane komputerowo. Uzupełnienia protetyczne w systemie CEREC mogą być wykonane z ceramiki, kompozytu lub tlenku cyrkonu. Zastosowanie komputerowego skanowania CAD/CAM i technologii CEREC skraca czas oczekiwania na koronę zębową nawet do jednego dnia. W przypadku bardziej skomplikowanych prac czas ich wytworzenia może zająć od 2 do 3 dni.

Korona CEREC 3D w jeden dzień w Warszawie, na Bemowie

Korona na jednej wizycie dla kogo?

Zdaniem eksperta

lek. Sławomir Kwieciński

Zabieg założenia korony estetycznej w jeden dzień dedykowany jest wszystkim tym osobom, u których naturalna korona zęba ulega zniszczeniu na skutek postępującej próchnicy lub urazu mechanicznego. Taki typ uzupełniania stosuje się również do rekonstrukcji zębów po leczeniu kanałowym. Korony zębowe znajdują także zastosowanie w leczeniu zębów z wrodzonym brakiem szkliwa. Niekiedy stosuje się je też w celu ochrony słabego zęba przed złamaniem. Terapii mogą poddawać się osoby, u których zęby nie rozwinęły się w wystarczający sposób. Korzystanie z systemu CEREC przy odbudowie zęba za pomocą korony znacznie skraca czas zabiegu, co szczególnie istotne może być dla Pacjentów, którzy szukają skutecznej i szybkiej alternatywy dla tradycyjnej protetyki

Przeciwwskazania do założenia korony CEREC 3D

Głównym przeciwwskazaniem do założenia korony cyfrowej w systemie CEREC 3D jest nadmierne zniszczenie zęba, zaawansowane choroby przyzębia oraz zmiany okołowierzchołkowe korzenia zęba. 

Jak wygląda zabieg zakładania korony w systemie CEREC w naszej klinice w Warszawie?

 1. Pierwszym etapem jest przygotowanie zębów do zabiegu założenia korony. Gdy ząb jest odpowiednio przygotowany, lekarz za pomocą specjalnego skanera skanuje zęby w celu uzyskania cyfrowego wycisku zębów. Na podstawie wirtualnego wycisku powstanie późniejsza praca protetyczna (np. korona).
 2. Uzyskany podczas skanowania obraz jest następnie przetwarzany przez oprogramowanie systemu CEREC w celu opracowania projektu korony zębowej. Podczas projektowania lekarz ma możliwość zaznaczenia granic separacji, położenie przebieg i głębokość bruzd, wysokość oraz kształt punktów stycznych, położenie i przebieg równika. Cały proces projektowania korony zębowej trwa maksymalnie do kilkunastu minut. Technologia ta działa bardzo precyzyjnie, a sam Pacjent może zobaczyć wizualizację spodziewanego efektu leczenia na ekranie monitora.
 3. Następnie projekt CEREC wysyłany jest do cyfrowej frezarki, która w ciągu kilku minut wycina odbudowę protetyczną z bloczka z odpowiedniego materiału i w odpowiednim kolorze. Korona wykonana przy użyciu systemu CEREC 3D powstaje w ciągu 30-50 min (w zależności od materiału, z jakiego ma być wykonana).
 4. Ostatnim etapem jest cementowanie gotowej konstrukcji na zębie specjalnym kompozytem światłoutwardzalnym.

Szczegółowy opis założenia korony wraz z poprzedzającym je leczeniem endodontycznym (nasza autorska metoda leczenia) przedstawiony został na podstronie: cyfrowy system – ,,od korzenia do korony”.

Korony cyfrowe CEREC – bez wycisku, bez powtarzania wizyt, bez bólu i dyskomfortu

Jakie urządzenia stosuje się do wykonywania koron w jeden dzień w systemie CEREC?

W naszej klinice Fachowy Dentysta w Warszawie wykorzystujemy najnowszej generacji urządzenia, które umożliwiają prowadzenie nam cyfrowego leczenia stomatologicznego. Są to m.in. skaner wewnątrzustny CEREC Primescan, za pomocą którego możliwe jest pobieranie cyfrowych wycisków szybko i bez dyskomfortu oraz frezarka CEREC Primemill wspierana przez oprogramowanie CEREC Densply Sirona, pozwalająca wytwarzać uzupełnienia protetyczne najwyższej jakości w zaledwie kilka minut.

Dlaczego warto zdecydować się na korony w technologii CEREC?

Innowacyjny system CEREC 3D włoskiej firmy Sirona to wiele korzyści dla Pacjenta, wśród których można wymienić:

 • dokładność odbudowy do 0,25 mm;
 • skrócenie czasu koniecznego do wykonania korony – tradycyjne metody wykonywania uzupełnień protetycznych wymagają dużej cierpliwości, ponieważ okres oczekiwania i dopasowywania może trwać od kilku dni nawet do dwóch tygodni;
 • usunięcie z procedury zabiegowej nieprzyjemnych dla Pacjenta wycisków, wysyłanych później do pracowni protetycznej;
 • użycie do wykonania wypełnień w pełni biokompatybilnych materiałów, które nie uczulają;
 • korony wykonane w systemie CEREC wyglądają naturalnie, estetycznie, a do tego są bardziej wytrzymałe od tych wykonanych metodą tradycyjną;
 • brak kosztów i wizyt związanych ze stosowaniem uzupełnień tymczasowych;
 • materiał, z którego wykonane są uzupełnienia protetyczne, imituje naturalne szkliwo zęba;
 • pełnoceramiczna korona tworzy jedną, zintegrowaną całość.

Popraw kolor i kształt zębów bez konieczności wykonywania wycisków

Odkryj innowacyjną technologię wykonywania koron w systemie CEREC. Napisz lub zadzwoń.

FAQ najważniejsze pytania dotyczące koron pełnoceramicznych CEREC 3D

Całość leczenia zajmuje od 1 do 3 dni. Czas ten jest uzależniony m.in. od ilości wykonywanych koron oraz właściwości zębów, na których osadzone będą uzupełniania protetyczne.

Choć ceny koron protetycznych w systemie CEREC mogą wydawać się wyższe od cen prac wykonywanych metodą tradycyjną, to wiążą się one z brakiem kilkudniowego oczekiwania na uzupełnienia protetyczne, co dla wielu Pacjentów jest bardzo istotne. Dodatkowo nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na stosowanie uzupełnień tymczasowych w postaci koron tymczasowych, co ostatecznie pozwala Pacjentowi zmniejszyć koszty całego zabiegu.

Z każdym rokiem rośnie liczba gabinetów stomatologicznych korzystających z systemu CEREC. Jednym z nich jest klinika stomatologiczna Fachowy Dentysta w Warszawie, w dzielnicy Bemowo.

Konsultacja merytoryczna tekstu – lek. Sławomir Kwieciński

Kto wykonuje?

null

Sławomir Kwieciński

Korona w systemie CEREC 3D w Warszawie cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem koron w systemie CEREC oraz metamorfozami uśmiechów, które wykonaliśmy w klinice na warszawskim Bemowie:

UsługaCena
Licówka pełnoceramiczna Enamic/Emax2200 zł
Korona pełnoceramiczna Emax1900 zł
Korona hybrydowa (ceramiczno-kompozytowa) Enamic1900 zł
Onlay pełnoceramiczny Enamic/Emax1800 zł
Od korzenia do korony - leczenie endodontyczne+wkład k-k+korona pełnoceramicznacena ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<