Autorski System „od korzenia do korony” – autorska metoda leczenia zębów w czasie jednej wizyty w Warszawie, na Bemowie

Strona głównaLeczenieProtetyka cyfrowa 3D CAD/CAM w Warszawie, na BemowieAutorski System „od korzenia do korony” – autorska metoda leczenia zębów w czasie jednej wizyty w Warszawie, na Bemowie

Widget area "wp_inactive_widgets" not found. Registered widget areas (sidebars) are:
sidebar-widgets
sliding_panel_sidebar
right-sidebar
left-sidebar
woocommerce-sidebar
latest-posts-sidebar
footer-four-column-left
footer-four-column-center-left
footer-four-column-center-right
footer-four-column-right
widgets_for_shortcodes

Bardzo często spotykamy się z sytuacjami, kiedy zęby są mocno zniszczone i potrzebują kompleksowego leczenia, czyli wykonania perfekcyjnego leczenia kanałowego i odbudowy protetycznej za pomocą korony. Największym problemem zazwyczaj staje się wówczas czas. Nie chcąc narażać naszych Pacjentów na szereg wizyt, stworzyliśmy system leczenia jednowizytowego takich zębów. Proponujemy wykonanie leczenia kanałowego pod mikroskopem i odbudowy protetycznej tylko na jednej wizycie. Dzięki mikroskopom, najnowocześniejszym materiałom i cyfrowemu systemowi protetyki CEREC możemy tego dokonać!

Czym jest technologia CEREC wykorzystywana w stomatologii cyfrowej?

System CEREC to innowacyjna metoda leczenia protetycznego, która pozwala na wykonanie odbudów protetycznych, takich jak korony (także na implantach), mosty, licówki, uzupełniania onlay/inlay już w jeden dzień. Przy pomocy komputerowego skanowania CAD/CAM uzupełnienia opracowywane są w ciągu niecałych dwóch godzin. Skuteczność tej metody opiera się na zastąpieniu tradycyjnych wycisków przez skanowanie wewnątrzustne, które eliminuje konieczność długiego oczekiwania na uzupełnienie protetyczne. Zapisany w systemie CEREC obraz służy do opracowania wirtualnego wycisku, który następnie trafia do specjalnego cyfrowego urządzenia frezującego i tam z ogromną dokładnością następuje proces formowania się pracy protetycznej. Jednowizytowe leczenie stomatologiczne system CEREC kończy się umieszczeniem odbudowy protetycznej w szczęce przy użyciu specjalnego światłoutwardzalnego kompozytu.

Chcesz wyleczyć zęby i wykonać koronę protetyczną już na jednej wizycie?

Odkryj możliwości technologii CEREC. Napisz do nas lub zadzwoń.

System cyfrowy ,,od korzenia do korony” dlaczego warto wybrać naszą klinikę w Warszawie?

Zaopatrzenie naszej klinice w innowacyjny system CEREC renomowanej firmy Dentsply Sirona pozwala nam na przeprowadzenie leczenia endodontycznego i założenie korony na jednej wizycie.

Taka wizyta trwa dłużej niż standardowo, ale dzięki niej omijamy szereg możliwych powikłań i kosztów z nimi związanych, takich jak:

 • opatrunki, możliwość nadkażenia i złamania zęba pomiędzy wizytami;
 • skrócenie czasu wykonania z kilku wizyt i dojazdów do gabinetu z nimi związanych;
 • nieprzyjemne wyciski protetyczne metodą tradycyjną;
 • odlewanie modeli i możliwe błędy laboratoryjne;
 • zmniejszenie kosztów ze względu na brak potrzeby wykonania koron/mostów tymczasowych.

Wszystkie powyższe etapy eliminujemy dzięki najnowszej, doskonałej technologii Sirona Cerec Primescan i Primemill

CEREC Primescan i Primemill nowy wymiar stomatologii

System CEREC składa się z dwóch światowej klasy urządzeń, które świetnie ze sobą współpracują:

Skaner wewnątrzustny CEREC Primescan

Skaner wewnątrzustny CEREC wyposażony w konsolę projektową wyznacza nowe standardy w zakresie skanowania wewnątrzustnego. Jest to urządzenie, dzięki któremu pobranie wycisków cyfrowych staje się bardziej precyzyjne, szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek. Pacjenci doceniają doskonałe działanie urządzenia, ponieważ cały proces leczenia jest dla nich znacznie bardziej komfortowy. Skaner rejestruje dane w wysokiej rozdzielczości, z doskonałą ostrością oraz precyzją (nawet na głębokości do 20 mm), dzięki technologii dynamicznej głębi skanowania. Cały projekt widoczny jest na monitorze komputera, Pacjent może więc brać aktywny udział w projektowaniu wyglądu swoich koron. Skaner wykorzystuje się w leczeniu od pojedynczych zębów po całe łuki zębowe. Skanowanie jest bezpieczne i komfortowe, a wykorzystanie trzech różnych rodzajów końcówek skanujących pozwala spełnić wszystkie warunki higieniczne.

Zdaniem eksperta

Dotykowy, intuicyjny interfejs, a także w pełni zautomatyzowany przebieg pracy dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji znacznie ułatwia i przyspiesza leczenie

Frezarka CEREC Primemill

Nowoczesna frezarka CEREC Primemill stanowi uzupełnienie systemu CEREC. Jest ona doskonale zintegrowana z innymi urządzeniami. W połączeniu ze skanerem CEREC i oprogramowaniem CEREC tworzy nowoczesny system, który zapewnia doskonałe efekty leczenia. To innowacyjne urządzenie frezujące daje możliwość tworzenia imponujących odbudów protetycznych o wysokiej precyzji, pozbawionych granic preparacji i niezwykle gładkich. Urządzenie to pozwala na pracę z szerokim zakresem materiałów i jest bardzo intuicyjne w obsłudze. Przy użyciu frezarki Primemill wysokiej jakości odbudowę protetyczną w postaci mostu CEREC, korony, wypełnienia inlay/onlay CEREC można wykonać dużo szybciej niż dotychczas. Koronę z tlenku cyrkonu przygotowuje się w zaledwie kilka minut!

Leczenie kanałowe i założenie korony w systemie CEREC podczas jednej wizyty

Podczas jednej wizyty wykonujemy:

 1. Perfekcyjne leczenie kanałowe za pomocą mikroskopu zabiegowego Carl Zeiss.Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na znaczne powiększenie obrazu leczonego zęba, umożliwia wgląd do jego wnętrza, odnalezienie dodatkowych kanałów, ujść i udrożnień, co znacznie zwiększa skuteczność leczenia oraz często ratuje te zęby, które nadawałyby się do usunięcia.
 2. Wzmocnienie zęba poprzez zacementowanie wkładu koronowo-korzeniowego z włókna szklanego.Wkład koronowo-korzeniowy ma formę sztyftu, który umieszcza się w korzeniu zęba, a następnie nakłada się na niego koronę protetyczną. Stosuje się go na zębach wyleczonych kanałowo, w których doszło do całkowitego lub prawie całkowitego uszkodzenia twardych tkanek korony.
 3. Bardzo dokładny cyfrowy wycisk najnowszym skanerem wewnątrzustnym Primescan.Za pomocą skanera wewnątrzustnego stomatolog wykonuje wirtualny wycisk, na podstawie którego powstanie późniejsza praca protetyczna. Wycisk jest bezbolesny i trwa kilka minut.
 4. Zaprojektowanie korony na ekranie komputera w gabinecie, bezpośrednio przy pacjencie.Na podstawie uzyskanego obrazu 3D lekarz wraz z Pacjentem projektuje koronę zębową.
 5. Wycięcie korony pełnoceramicznej w technologii CAD/CAM za pomocą systemu CEREC Primemill w czasie do 15 minut z precyzją 25 µm.Gotowy projekt zostaje umieszczony w specjalnej frezarce, w której uzupełnienie protetyczne jest frezowane z bloku porcelany.
 6. Zacementowanie gotowej korony na zębie pacjenta.
 7. Ostatnim etapem jest osadzenie gotowej korony w jamie ustnej.

Korzyści wynikające ze stosowania systemu CEREC do leczenia stomatologicznego na jednej wizycie

 • precyzjaodbudowy protetyczne wykonywane metodą CEREC charakteryzują się niespotykaną dotąd precyzją;
 • brak wycisków – tradycyjny wycisk nie należy do najprzyjemniejszych, a dodatkowo stwarza ryzyko wystąpienia błędów laboratoryjnych. W technologii CEREC został on zastąpiony wyciskiem wirtualnym, który jest komfortowy i dokładniejszy;
 • skrócenie czasu oczekiwania na uzupełnienie – sam proces projektowania trwa kilka minut. Wykonanie licówki cyfrowej lub korony to maksymalnie dwie godziny (w zależności od ilości uzupełnień);
 • wytrzymałość i trwałość uzupełnienia protetycznego – wykonane w systemie CEREC uzupełnienia cechują się ponad 4-krotnie większą wytrzymałością w porównaniu do tradycyjnych metod;
 • wysoka estetyka – dzięki precyzji skanowania i frezowania prace protetyczne charakteryzują się wysoką estetyką;
 • bezpieczeństwo – odbudowy protetyczne w technologii CEREC są wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie powodują reakcji alergicznych;
 • gwarancja zadowolenia z efektu – podczas tworzenia uzupełnień protetycznych Pacjent może brać udział i kontrolować etap projektowania. Ma również szansę podzielić się z lekarzem swoimi sugestiami dotyczącego wyglądu odbudowy, co stanowi gwarancję zadowolenia.

Odzyskaj piękny uśmiech w 1 dzień

Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej na temat systemu CEREC.

Konsultacja merytoryczna tekstu – lek. Sławomir Kwieciński

Kto wykonuje?

null

Sławomir Kwieciński

Cyfrowy system ,,od korzenia do korony” CEREC w Warszawie cennik

UsługaCena
Licówka pełnoceramiczna Enamic/Emax2200 zł
Korona pełnoceramiczna Emax2300 zł
Korona hybrydowa (ceramiczno-kompozytowa) Enamic1900 zł
Onlay pełnoceramiczny Enamic/Emax1800 zł
Od korzenia do korony - leczenie endodontyczne+wkład k-k+korona pełnoceramicznacena ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem

Warto przeczytać


Error: Your Requested widget " yarpp_widget-2" is not in the widget list.

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<