Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów – co jeszcze warto wiedzieć

Jakie jest dalsze postępowanie po zabiegu wszczepienia implantów?

Około 7-10 dni po wszczepieniu implantu pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną, podczas której usuwane są szwy. Następnie po okresie minimum 3 miesięcy w przypadku zębów dolnych oraz minimum 6 miesięcy w przypadku zębów górnych pacjent zgłasza się na osteointegrację implantu (zarośnięcie kością). Po tym czasie chirurg stomatolog odsłania górną część implantu i wprowadza tzw. śrubę gojącą. Po około tygodniu od wprowadzenia śruby można pobrać wycisk na łącznik i koronę.

Co wpływa na cenę implantów zębów?

Na przełomie ostatnich dziesięciu lat cena pojedynczego implantu znacznie zmalała i związane jest to ze wzrostem liczby systemów implantologicznych i zwiększoną konkurencją na rynku . Ceny renomowanych systemów, które mogą pochwalić się długimi latami badań klinicznych są jednak cały czas dość wysokie i związane jest to z wysokimi cenami samych materiałów, kursów oraz szkoleń dla lekarzy wykonujących te zabiegi. Również część protetyczna implantu czyli korona jest droższa niż korona osadzona na naturalnym zębie ze względu na precyzyjne łączniki i metody wykonania w laboratorium dentystycznym.

Jak czyścić implanty zębowe?

Tak jak naturalne zęby, implanty powinny być regularnie szczotkowane i nitkowane. Oprócz tego, zalecane jest także używanie irygatorów wodnych a czasem specjalnych szczoteczek międzyzębowych.

Jakie są popularne przeciwwskazania do implantów?

Przeciwwskazaniem do założenia implantów są przede wszystkim nowotwory, cukrzyca, zaawansowana osteoporoza, ciąża, choroby wyniszczające (AIDS, narkomania, alkoholizm), zaburzenia układu krzepnięcia, padaczka, nieleczona próchnica i paradontoza. Osoby poniżej 16-17 roku życia także nie mogą wszczepiać implantów.

Co wybrać – implanty czy proteza?

Najlepszym wyborem będą implanty. Implanty to najlepsza metoda na uzupełnienie zębów, które daje pacjentom komfort taki jak przy użytkowaniu naturalnych zębów. Implanty są estetyczne i przede wszystkim funkcjonalne. Służą po wszczepieniu na długie lata, w przeciwieństwie do protez, które trzeba systematycznie wymieniać.

Co wybrać – implanty czy most?

Najlepszym wyborem są implanty. Most jest alternatywą dla pacjentów, u których występują przeciwwskazania do implantacji. Most sprawdza się tymczasowo oraz różni się wyglądem od naturalnego zęba. Implanty służą długie lata, most trzeba systematycznie wymieniać.

Co wybrać – licówki czy implanty?

Licówki możemy wykonać tylko na naturalnych zębach pacjenta, natomiast implanty wykonujemy, gdy pacjent traci naturalny ząb wraz z korzeniem. Wtedy najlepszą metodą uzupełnienia jest wszczepienie implantu zębowego.

 

Program Lojalnościowy