Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Czym są implanty zębów?

Implanty to najnowsza odpowiedź stomatologii na problem utraty zębów, spowodowany próchnicą, chorobami przyzębia czy urazami. W przeciwieństwie do starszych metod, które zaledwie ukrywały braki w uzębieniu, zastosowanie implantów pozwala zarówno odtworzyć piękny uśmiech, jak i przywrócić funkcję zęba.

Implanty – prawie jak zdrowe zęby

Tytanowe implanty zębów to niewielkie śrubki umieszczane w kości, które zastępują korzeń zęba. Tak jak korzenie zdrowych zębów, są one niewidoczne. Materiał, z którego są wykonane implanty zębów zostaje w sposób naturalny przyjęty przez organizm pacjenta. Implanty stanowią podstawę, na której mocuję się porcelanową koronę protetyczną uzupełniającą brak uzębienia lub, w przypadku większych braków w uzębieniu, most lub protezę.

Implanty doskonale wkomponowują się w uzębienie dając dzięki temu poczucie komfortu i trwałości. Najlepiej działają wtedy, kiedy wszczepione są jak najszybciej, nawet w dniu usunięcia zęba. Pomaga to uniknąć problemów związanych z zanikiem kości i deformacją łuków zębowych prowadzących do niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy.

Trwałość implantów zębów zależy od materiałów z jakich są wykonane i od higieny. Implanty traktowane z odpowiednią dbałością mogą pełnić swoją funkcję nawet dożywotnio. Należy jednak pamiętać, że tak jak naturalne zęby, implanty narażone są na nieodpowiednią higienę i choroby przyzębia, dlatego o implanty należy dbać tak jak o naturalne zęby.

Przeczytaj jak działają implanty!

Dlaczego stosuje się implanty?

Leczenie przy użyciu implantów jest stosowane, ponieważ pomimo rozwoju stomatologii, urazy, próchnica, czy paradontoza wciąż sprawiają, że wielu pacjentów traci naturalne zęby. Dawniej, zanim implanty były dostępne, jedynym rozwiązaniem w takich przypadkach były ruchome protezy i mosty. Dzisiejsza stomatologia posługuje się implantami, które umożliwiają trwałą i funkcjonalną odbudowę zębów.

Implanty zębów nie tylko poprawiają jakość życia zapewniając komfort, ładniejszy uśmiech oraz lepszy psychiczny i fizyczny stan zdrowia. Wszczepienie implantów chroni kości i tkanki dziąseł oraz ogranicza możliwość uszkodzenia sąsiednich zdrowych zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty umożliwiają spożywanie rozmaitych pokarmów ułatwiając żucie i gryzienie oraz przyczyniają się do poprawy wymowy.

Poznaj więcej zalet implantów!

Przeczytaj wywiad z dr. Stępniem na temat implantów zębów. „Chirurg z uśmiechem i cierpliwością”.

Zapraszamy do naszego centrum stomatologii na Bemowie, gdzie profesjonalnie wszczepiamy implanty zębów.

Jakie są etapy leczenia implantologicznego?

Leczenie implantologiczne zwykle przebiega bardzo sprawnie, chociaż kilkuetapowo. Pierwszym krokiem jest konsultacja i przygotowanie odpowiedniego planu leczenia. Dopiero po zaakceptowaniu takiego planu ma miejsce część chirurgiczna, czyli wszczepienie implantu w kość, które odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Następnie potrzeba ok. 6-12 tygodni na zagojenie miejsca zabiegu i osteointegrację implantu. Po tym czasie stomatolog może przejść do części protetycznej i wyboru odpowiedniej korony.

Jak wygląda wszczepienie implantów?

Zabieg wszczepienia implantów poprzedza dokładna konsultacja z dentystą doświadczonym w chirurgii i protetyce oraz ustalenie najodpowiedniejszej metody leczenia. Sam zabieg trwa około 60 minut, jest bezbolesny, ale wymaga ogromnej precyzji. Aby wprowadzić implanty należy nawiercić w kości niewielkie otwory, w które wkręca się tytanowe implanty zębów. Następnie należy odbudować ząb za pomocą mostu porcelanowego czy korony porcelanowej mocowanej na implantach. Wszczepiony implant wymaga czasu na zintegrowanie się z kością, a proces rekonwalescencji może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Zobacz jak wygląda wszczepienie implantów krok po kroku!

Implanty zębowe Warszawa – odbudujemy Twój uśmiech!

Zobacz Cennik implantów zębów dostępny na naszej stronie internetowej.

Zobacz również:

 

Program Lojalnościowy