Widget area "wp_inactive_widgets" not found. Registered widget areas (sidebars) are:
sidebar-widgets
sliding_panel_sidebar
right-sidebar
left-sidebar
woocommerce-sidebar
latest-posts-sidebar
footer-four-column-left
footer-four-column-center-left
footer-four-column-center-right
footer-four-column-right
widgets_for_shortcodes

Leczenie implantologiczne krok po kroku

  • Krok pierwszy w leczeniu implantologicznym to przygotowanie planu do potrzeb indywidualnych potrzeb pacjenta. Nasi lekarze mają doświadczenie w chirurgii i protetyce, co pozwala im odpowiednio zaplanować zintegrowaną terapię. Każde leczenie implantologiczne można podzielić na część chirurgiczną oraz część protetyczną.
  • Krok drugi: część chirurgiczna
    Gdy plan leczenia jest zaakceptowany, lekarz może rozpocząć pierwszą część leczenia, czyli zabieg chirurgiczny. Najpierw pacjent znieczulany jest miejscowo, a następnie lekarz wszczepia tytanowy implant w kość, która z czasem otacza wszczep w procesie osteointegracji i zapewnia stabilne trzymanie implantu. Gojenie po zabiegu zajmuje od sześciu do dwunastu tygodni
  • Krok trzeci: część protetyczna leczenia
    Leczenie nie kończy się po zagojeniu i osteointegracji implantu. Kolejnym krokiem jest przymocowanie do implantu łącznika, który będzie solidną podporą dla przyszłego rozwiązania protetycznego (mostu, korony, itp.). Aby przygotować pracę protetyczną, lekarz pobiera wycisk całego uzębienia, aby nowa korona pasowała do pełnego zgryzu.
  • Następnie stomatolog wybiera właściwy odcień koloru korony . Dzięki wykorzystaniu tytanowego implantu, przyszła odbudowa będzie wyglądała i działała tak, jak prawdziwy zdrowy ząb.

Poniżej znajdą Państwo różne scenariusze leczenia implantologicznego, w zależności od ilości brakujących zębów

Brak jednego zęba

Pojedynczy brak w uzębieniu

W przypadku całkowitego zniszczenia pojedynczej korony i korzenia, najlepiej zastosować implant tytanowy i ceramiczną koronę protetyczną. Rezultatem takiego rozwiązania jest ładny wygląd i długoterminowa funkcjonalność.

Przebieg leczenia:
Standardowo leczenie braku jednego zęba wymaga 4 wizyt w gabinecie, po których pacjent może bez problemu wrócić do swojej aktywności.
Dowiedz się więcej o wskazówkach dla pacjentów po operacjach.
Przebieg leczenia:
Standardowo leczenie braku jednego zęba wymaga 4 wizyt w gabinecie, po których pacjent może bez problemu wrócić do swojej aktywności.
Dowiedz się więcej o wskazówkach dla pacjentów po operacjach.
1. Wstępna diagnostyka

Brak w uzębieniu

2. Zabieg chirurgiczny

Wszczepienie implanta zębowego

Po podaniu pacjentowi środka znieczulającego miejscowo, lekarz wszczepia w kość implant. Ponieważ proces gojenia i osteointegracji trwa kilkanaście tygodni, stomatolog może zastosować tymczasowe uzupełnienie zabezpieczające miejsce operacji na czas gojenia.
3. Leczenie protetyczne

Założenie uzupełnienia na implant

Na ostatnim etapie lekarz pobiera wyciski do wykonania protezy, dobiera odcień protezy i cementuje ją na stałe.

4. Rezultat końcowy

Górny łuk zębowy

Korona ceramiczna na implancie tytanowym wygląda i działa tak, jak zdrowy ząb. Wymaga ona również takiej samej opieki i zachowania higieny.

Rozwiązania alternatywne:
Most protetyczny (stały)

Założenie stałego mostu protetycznego

Aby zamocować most protetyczny konieczne jest zeszlifowanie powierzchni zębów sąsiadujących. To dość łatwe rozwiązanie przynosi satysfakcjonujący efekt estetyczny i dobrą trwałość. Wadami tego rozwiązania są stopniowy zanik kości w miejscu mostu i konieczność szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów

Częściowa proteza ruchoma

Założenie częściowej protezy ruchomej

Innym rozwiązaniem alternatywnym jest wykonanie ruchomej protezy dla brakującego zęba. Wadami akrylowej protezy są brak stabilności, gorsze działanie i niższy komfort pacjenta. Co więcej, akryl wygląda mniej efektownie niż uzupełnienie ceramiczne. Pomimo tych wad, ruchoma proteza wybierana jest z powodu niskiej ceny, szybkiego czasu wykonania i braku konieczności obciążania sąsiednich zębów.

Brak kilku zębów

Dlaczego warto wybrać most protetyczny na implantach?

Jeżeli pacjentowi brakuje trzech lub czterech zębów w tylnym odcinku uzębienia, preferowanym rozwiązaniem jest leczenie implantologiczne i odbudowa mostem. Implanty działają jako podpory dla mostu i zapewniają najlepsze funkcjonowanie, z którym ruchome protezy nie mogą się równać.

Przebieg leczenia:
Zazwyczaj pełne leczenie implantologiczne zajmuje od 4 do 5 wizyt w gabinecie, począwszy od diagnostyki i konsultacji. Jeśli chodzi o bolesność, nie do uniknięcia są pewne dolegliwości pooperacyjne, lecz można je skutecznie zminimalizować za pomocą środków przeciwbólowych. Już następnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do swojej aktywności. Dowiedz się więcej o wskazówkach dla pacjentów po operacji.

Leczenie krok po kroku:

1. Diagnoza

Diagnoza przed wszczepieniem implantów

Brak trzech zębów w tyle jamy ustnej. Optymalną metodą leczenia jest wykonanie mostu ceramicznego z trzema zębami w jednej części osadzonej na implantach jak na filarach.
2. Zabieg chirurgiczny

Wszczepienie implantów przy braku kilku zębów

Po podaniu znieczulenia lekarz wszczepia implanty w kość. Standardowym postępowaniem w takich przypadkach jest wszczepienie 2 implantów w trakcie jednego zabiegu. Po kilkunastu tygodniach miejsce operacji zagoi się, a implanty stabilnie połączą się z kością.

3. Część protetyczna

Mocowanie mostu na implantach

Na koniec lekarz pobiera wyciski i ustala odpowiedni kolor do zlecenia wykonania mostu, który później cementowany jest na stałe.
4. Efekt końcowy

Efekt założenia mostu na implantach

Most osadzony na implantach skutecznie zastępuje naturalne zęby jeśli chodzi o funkcję żucia. Jest to trwała i bezpieczna metoda leczenia, która daje pacjentowi pełną swobodę i komfort jedzenia .

Rozwiązania alternatywne

Proteza szkieletowa

Założenie protezy szkieletowej

Alternatywą dla mostu protetycznego na implantach może być proteza szkieletowa.
Pacjenci i lekarze oceniają ją jako gorsze rozwiązanie, które nie daje wygody i komfortu używania. Ma ona znacznie gorsze parametry niż most stały, ponieważ wykonana jest z połączenia metalu i akrylu. Koszt wykonania protezy szkieletowej nie jest niski, a efekt estetyczny nie zawsze satysfakcjonuje pacjenta. Zaletą protezy szkieletowej jest prostota wykonania i brak konieczności ingernecji w sąsiednie zęby.

Brak wszystkich zębów

Brak uzębienia

Dlaczego warto wybrać most stały na implantach?
Brak lub poważne uszkodzenia wszystkich zębów to sytuacja, w której najlepiej sprawdza się most ceramiczny osadzony na implantach. Dawniej, gdy implanty nie były dostępne, nie było rozwiązania dla pacjentów z brakiem wszystkich zębów. Współczesna implantologia w połączeniu z mostami protetycznymi pozwala uzupełnić całkowity brak i przywrócić piękny uśmiech. Dzięki temu rozwiązaniu twarz wyglądać będzie młodo, a pacjent będzie miał pełną swobodę jedzenia

Przebieg leczenia:
To, ile będzie trwało leczenie, zależy w takim przypadku od osobistych możliwości i potrzeb pacjenta. Standardowo proces leczenia dzieli się na cztery części odpowiadające czterem ćwiartkom uzębienia (dół i góra, strony prawa i lewa). Jeden implant zazwyczaj obejmuje jedną ćwiartkę, a przygotowanie i zacementowanie mostu to kolejne 4-5 wizyt.
Po operacji chirurgicznej pacjenci naturalnie mogą odczuwać dolegliwości bólowe, które można zminimalizować przy pomocy środków przeciwbólowych. Już następnego dnia po operacji pacjent może wrócić do swojej aktywności.
Dowiedz się więcej o wskazówkach dla pacjentów po operacji.
Leczenie krok po kroku
Poniżej przedstawiamy jedną z opcji leczenia. Po konsultacji z implantologiem w naszym gabinecie mogą otrzymać Państwo własny plan leczenia

1. Diagnoza

Brak uzębienia

Implantolog najpierw przeprowadza odpowiednie badania i przygotowuje pacjenta do operacji.
2. Zabieg wszczepienia implantów

Implanty przy całkowitym braku uzębienia

Po podaniu znieczulenia miejscowego lekarz wszczepia implanty w kość.
W tej sytuacji jest to 5 tytanowych implantów. Po kilkunastu tygodniach, gdy rany zagoją się, a implanty zrosną z kością, nastąpi dalsza część leczenia. Na okres pomiędzy etapami leczenia można wykonać tymczasowe protezy.
3. Część protetyczna

Założenie protezy na implanty

Po kilku miesiącach od zabiegu wykonuje się wyciski zębów i dobiera się odpowiedni kolor pracy protetycznej. Na koniec, lekarz cementuje most na stałe.

Zamocowanie protezy na implanty

Proteza mocowana na implantach

4. Efekt końcowy
Rezultatem leczenia jest trwała i solidna odbudowa protetyczna, która w pełni spełnia rolę naturalnych zębów przy jedzeniu wszelkich pokarmów. To rozwiązanie gwarantuje doskonałą stabilność i wygodę dla pacjenta, w szczególności w porównaniu z protezami ruchomymi.

Rozwiązania alternatywne:
Ruchomy łuk protetyczny na implantach

Założenie łuku protetycznego na implantach

To rozwiązanie polega na wykonaniu protezy pełnego łuku, która mocowana jest do implantów za pomocą specjalnych kulkowych łączników. Stabilność i funkcjonalność zapewniają trzymające protezę implanty. To rozwiązanie jest tańsze od mostu ceramicznego, lecz nie daje tak dobrego rezultatu, jeśli chodzi o wygląd.

Górna lub dolna ruchoma proteza (z akrylu)

Stosowanie ruchomej protezy

Proteza ruchoma nie jest trwale zamocowana, lecz umieszczona niestabilnie na dziąsłach pacjenta. Jej zaletą jest wyłącznie nieduży koszt i szybkość wykonania. Wadami tego rozwiązana są: utrudnione jedzenie, nieładny wygląd, trudności w mówieniu oraz obciążenie dziąseł.

Cennik

UsługaCena
Konsultacja ze specjalistą w zakresie implantologii250 zł
Zdjęcie szwów i znieczulenieW cenie zabiegu
Sterowana regeneracja kości (GBR) ( włącznie z ceną materiału)2500-3000 zł
Zabieg podniesienia dna zatoki (Sinus Lift)4500 zł
Cześć Chirurgiczna
Wszczepienie implantu oraz odsłonięcie (system Mis)2900 zł
Wykręcenie miniimplantu200 zł
Cześć Protetyczna
Korona porcelanowa (podbudowa metalowa)2900 zł
Korona porcelanowa (podbudowa metalowa) w przęśle mostu1500 zł
Korona cyrkonowa z indywidualnym łącznikiem cyrkonowym4200 zł
Pełnoceramiczna korona na implancie3500 zł
Pełnoceramiczna korona w przęśle mostu1500 zł
Proteza (pełen łuk) mocowana na zatrzaskach do implantów10 000 zł
Całkowity koszt
1 implant (włącznie z 1 koroną porcelanową)6000 zł
1 implant (włącznie z 1 koroną pełnoceramiczną; na łączniku standardowym)6600 zł
1 implant + 1 korona pełnoceramiczna z indywidualnym łącznikiem cyrkonowym standardowym6800 zł
Wykonanie indywidualnego wysokoestetycznego łącznika800 zł

Warto przeczytać


Error: Your Requested widget " yarpp_widget-2" is not in the widget list.

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<