Piezochirurgia to technika, która pozwala na wykonanie skomplikowanych zabiegów z obszaru stomatologii chirurgicznej z jeszcze większą precyzją. Stomatolodzy z naszej kliniki pracują na najnowocześniejszym sprzęcie i nieustannie poszerzają swoje kompetencje, co pozwala im w pełnym zakresie wykorzystywać możliwości, jakie daje piezochirurgia.

Piezochirurgia – czym jest?

Piezochirurgia jest specyficzną odmiana chirurgii kostnej. To technika, która wymaga od naszych lekarzy zastosowania określonego sprzętu.

Zdaniem eksperta

lek. Bartłomiej Stępień

Do zabiegów chirurgicznych jamy ustnej i twarzoczaszki oraz zabiegów ortodontycznych, implantologicznych i periodontologicznych, które wymagają cięcia kości, używamy w naszym gabinecie aparatu Piezosurgery Touch. Jest to instrument chirurgiczny najnowszej generacji, wykorzystujący najbardziej zaawansowaną technologię i wyposażony w wygodny panel dotykowy.

Szukasz kliniki wykonującej zabiegi piezochirurgiczne?

Napisz lub zadzwoń

 

Przebieg zabiegów piezochirurgicznych

Do cięcia chirurgicznego Piezosurgery Touch wykorzystuje różne specjalistyczne końcówki emitujące ultradźwięki. Jest to technika szczególnie korzystna dla lekarza i pacjenta, ponieważ zmniejsza ilość krwawienia i umożliwia dokładne cięcie w „czystym” polu operacyjnym. Wibracja wywołana falami ultradźwiękowymi ułatwia przemianę materii w komórkach, a pęcherzyki preparatu soli fizjologicznej w procesie kawitacji oczyszczają miejsce operacji z bakterii.

Główne zalety technik piezochirurgicznych, czyli dlaczego warto

Zabiegi piezochirurgiczne są znacznie efektywniejsze niż standardowe metody stomatologicznego leczenia chirurgicznego. Wśród ich głównych zalet najczęściej wymienia się:

 • dokładność zabiegu chirurgicznego,
 • ułatwiony widok pola zabiegowego,
 • redukcja krwawienia w trakcie zabiegu (proces kawitacji),
 • zwiększone bezpieczeństwo pacjenta,
 • krótszy czas gojenia i mniejsze ryzyko powikłań,
 • większa ergonomia pracy chirurga.

Piezochirurgia – rodzaje zabiegów

Zabiegi w zakresie piezochirurgii, które wykonujemy w naszej klinice, to:

 • osteotomia,
 • sinus lift,
 • kortykotomia,
 • wszczepianie implantów,
 • wszczepianie mini-implantów,
 • przeszczepy tkanki kostnej.

Osteotomia

Osteotomia to jedna z metod rekonstrukcji kości. Tego rodzaju technikę wykorzystuje się w przypadku wad szkieletu i żuchwy, poważnych wad zgryzu, a także podczas przygotowywania łoża pod implanty. Sam zabieg rozpoczyna się nacięciem lub przecięciem kości. Następnie lekarz stomatolog poszerza wyrostek zębodołowy oraz blokuje fragment  kości tak, by ta pozostała w określonej, ustabilizowanej pozycji. Zabieg z wykorzystaniem Piezosurgery Touch jest precyzyjny, co przekłada się na bezpieczeństwo pacjenta i minimalizację odczuwanego dyskomfortu. Techniki piezochirurgiczne dają stomatologowi dużą kontrolę nad tym, co dzieje się podczas zabiegu, dzięki czemu ryzyko powikłań zostaje ograniczone do minimum.

Sinus lift

Terminem sinus lift określa się podniesienie dna zatoki szczękowej. Zabieg ten wykonuje się głównie u pacjentów przygotowujących się do leczenia implatologicznego, cierpiących na rozmaite niedostatki w tylnym odcinku szczęki. Podczas zabiegu lekarz wprowadza materiał kościozastępczy do jamy ustnej, tak, aby uzyskać stabilne podłoże umożliwiające wprowadzenie implantu. Dzięki zastosowaniu piezochirurgii sinus lift jest bezpieczniejszy, precyzyjniejszy, a po jego wykonaniu obrzęk tkanek jest znacznie mniejszy.

Kortykotomia

Kortykomię wykonuje się u pacjentów dorosłych, w ramach uzupełnienia leczenia ortodontycznego. Główny cel zabiegu to zmniejszenie oporów kostnych, ułatwiające przesuwanie zębów w dalszym toku terapii ortodontycznej.

Zdaniem eksperta

lek. Monika A. Kubacka

Dzięki zastosowaniu piezochirurgii czas leczenia ortodontycznego może skrócić się nawet o ⅓, a ryzyko powikłań zostaje niemal całkowicie wyeliminowane.

Wszczepianie implantów

Przed właściwym zabiegiem implantacyjnym konieczne jest przygotowanie podłoża kostnego, na którym zostanie umieszczony implant. Narzędzia stosowane podczas technik piezochirurgicznych pozwalają pracować stomatologowi nawet w bliskiej odległości od nerwu, sprzyjają też odpowiedniej stabilizacji pierwotnej implantu przy bardzo niskim poziomie kości. Tego rodzaju metody przyspieszają też proces gojenia.

Wszczepianie mini-implantów

Mini-implanty to niewielkie śrubki tytanowe, dzięki którym możliwe jest odpowiednie pozycjonowanie zębów. Stosuje się je głównie w przypadku braków zębowych, ale bywają wszczepiane pacjentom także w innych sytuacjach (przebieg leczenia w naszej klinice jest każdorazowo indywidualnie konsultowany ze stomatologiem). Warto podkreślić, że dzięki zastosowaniu piezochirurgii zabieg wszczepiania implantów jest nie tylko szybszy i precyzyjniejszy, ale także całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Chcesz uniknąć bólu podczas chirurgicznego zabiegu stomatologicznego?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie

Przeszczepy tkanki kostnej

Przeszczep tkanki stosuje się, kiedy u pacjenta konieczna okazuje się implantologiczna  odbudowa bezzębnych wyrostków kostnych. Najczęstsze sytuacje, w których stosuje się tego typu zabiegi, to zaawansowana osteoporoza, inwazyjna ekstrakcja z uszkodzeniem wyrostka zębodołowego oraz pourazowy zanik kości. Przeszczep polega na pobraniu materiału kostnego od pacjenta (z miejsca o najmniejszym znaczeniu dla estetyki uzębienia) oraz umieszczeniu go w obszarze biorczym). Piezochirurgia umożliwia przeprowadzenie zabiegu w pełni bezpiecznego, precyzyjnego oraz prowadzącego do stosunkowo szybkiej rekonwalescencji pacjenta.

Kto wykonuje?

null

Monika A. Kubacka

null

Bartłomiej Stępień

Cennik – piezochirurgia

UsługaCena
Konsultacja chirurga-stomatologa250 zł
Badanie histopatologiczne300 zł
Ekstrakcje
ZnieczulenieBezpłatne
Usunięcie zęba mlecznego300 zł
Usunięcie zęba stałego350 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba z założeniem szwów500 zł
Usunięcie zęba mądrości (ósemki)
ZnieczulenieBezpłatne
Założenie szwówBezpłatne
Usunięcie ósemki500 zł
Chirurgiczne usunięcie zatrzymanego zęba800 zł
Zdjęcie szwówBezpłatne
Resekcja i hemisekcja
Resekcja korzenia przedniego zęba (kieł-kieł)700 zł
Resekcja korzenia bocznego zęba900 zł
Hemisekcja lub radektomia dolnego trzonowca700 zł
Hemisekcja lub radektomia górnego trzonowca700 zł
Dodatkowe usługi i procedury z zakresu chirurgii stomatologicznej
Kortykotomia2000 zł za 1/2 łuku
Nacięcie i płukanie ropnia200 zł
Chirurgiczne odsłonięcie zęba i naklejenie zamka900 zł
Wyłuszczenie torbieli350–550 zł
Plastyka połączenia ustno-zatokowego wykonywana bezpośrednio po ekstrakcji300 zł
Plastyka połączenia ustno-zatokowego wykonywana jako oddzielny zabieg700 zł
Plastyka wędzidełka języka400 zł
Plastyka wędzidełka wargi400 zł
Zabieg wycięcia przerośniętych fałdów włóknistych (związany z zabiegami protetycznymi)400 zł
Plastyka wyrostka zębodołowego (wyrośla kostne)400 zł
Wycięcie kapturka dziąsłowego500 zł
Otwarty kiretaż (mały)250 zł
Otwarty kiretaż (duży)350 zł
Pokrycie recesji dziąsłaod 1500 zł
Zabezpieczenie rany i założenie opatrunku100 zł
Sterowana regeneracja kości (GBR) włącznie z ceną materiału (Bio-Oss & Bio-Gide)2500-3000 zł
Zabieg podniesienie dna zatoki (Sinus Lift)4500 zł
Wystawienie zwolnienia (druku ZUS ZLA)50 zł

Warto przeczytać

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<