Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Piaskowanie zębów – co jeszcze warto wiedzieć

Jakie jest dalsze postępowanie po piaskowaniu zębów?

Po piaskowaniu na zęby nakładany jest preparat wzmacniająco ochronny na bazie wapnia lub fluoru. Po wykonaniu piaskowania zęby mogą być narażone na wystąpienie nadwrażliwości. Zalecane jest stosowanie past na nadwrażliwość zębów przez okres 3 dni od zabiegu.

Co można jeść po piaskowaniu?

Po przeprowadzeniu piaskowania zębów trzeba unikać spożywania kolorowych pokarmów i napojów typu: buraki, czerwone wino, jagody, napój cola, wiśnie, sos sojowy, kawa czy herbata. Należy także unikać owoców cytrusowych i kwaśnych soków. Pozostałe pokarmy można spożywać bez ograniczeń, zachowując tzw. białą dietę.

Jaka jest różnica pomiędzy skalingiem a piaskowaniem?

Skaling jest to zabieg wykonywany przy użyciu ultradźwięków i ma na celu usunięcie kamienia osadzonego na zębach. Piaskowanie wykonujemy przy użyciu sprężonego powietrza i mieszaniny proszku czyszczącego z wodą i ma na celu usunięcie miękkiej płytki bakteryjnej oraz osadu i przebarwień powstających po spożyciu kolorowych pokarmów.

Czy piaskowanie nie uszkadza szkliwa zębów?

Piaskowanie jest całkowicie bezpieczne i nie uszkadza szkliwa zębów. Proszki używane do piaskowania są specjalnie spreparowane i są to idealnie kuliste drobinki mikroskopijnej wielkości, które odbijając się od powierzchni szkliwa usuwają przebarwienia ale nie rysują zdrowej tkanki, dlatego zabieg piaskowania można wykonywać nawet kilka razy w roku.

Jak długo trwa piaskowanie zębów?

Sam zabieg piaskowania trwa od 20 do 40 min. Długość wykonywania piaskowania zębów jest zależna od ilości płytki bakteryjnej i osadu powstałego na zębach.

Mam aparat na zębach ,czy mogę piaskować zęby?

Posiadanie aparatu ortodontycznego nie wyklucza możliwości wykonania zabiegu piaskowania. Wręcz zaleca się, aby osoby noszące aparaty ortodontyczne wykonywały zabieg piaskowania zębów przynajmniej 2 razy w roku. Ortodonta zaleca osobom noszącym aparat na zębach wykonywanie zabiegu nawet co 3-4 miesiące.

Dlaczego zęby po piaskowaniu warto zabezpieczyć fluorem lub wapniem?

Po piaskowaniu wszelkiego rodzaju zabiegi profilaktyczne typu fluoryzacja czy nałożenie preparatu zawierającego wapń są najskuteczniejsze ponieważ oczyszczona powierzchnia szkliwa najlepiej przyswaja dostarczane związki i minerały.

Popularne przeciwwskazania do piaskowania zębów

Osoby z dużym stanem zapalnym dziąseł i jamy ustnej nie powinny wykonywać zabiegu piaskowania zębów. Podobnie osoby z alergią na sodę, erytrol. Osoby chore na astmę, pylicę, posiadające rany bądź odczuwające ból błon śluzowych jamy ustnej także nie powinny wykonywać tego zabiegu.

 

Program Lojalnościowy