Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Chirurgia stomatologiczna – co to jest?

Chirurgia stomatologiczna to jedna z gałęzi stomatologii, która zajmuje się zabiegami operacyjnymi w obrębie jamy ustnej. Dzięki nowoczesnej chirurgii stomatologicznej możliwe jest leczenie wielu schorzeń i problemów, które nie mogą być leczone zachowawczo i wymagają interwencji chirurga stomatologa.

Chirurgia stomatologiczna ma zastosowanie u pacjentów w różnym wieku i może być konieczna z różnorakich powodów. Do najczęstszych zabiegów chirurgii stomatologicznej należy chirurgiczne usuwanie zębów mądrości (ósemek), usuwanie zębów zatrzymanych, resekcja i hemisekcja korzenia (czyli odcięcie zmienionego wierzchołka korzenia w przypadku zębów jednokanałowych i usunięcie jednego z korzeni w przypadku zębów wielokorzeniowych). Leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej jest często konieczne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego lub protetycznego.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Dobry chirurg stomatolog to specjalista posiadający przygotowanie ogólnochirurgiczne, który wykonuje szeroki zakres zabiegów przy użyciu nowoczesnych narzędzi do chirurgii stomatologicznej. Pod opieką dobrego chirurga stomatologa zabiegi operacyjne są bezpieczne i nie powodują powikłań.

Czy zabiegi chirurgii stomatologicznej są bolesne?

Wszystkie zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są w znieczuleniu, są więc dla pacjenta bezbolesne. Najczęściej odbywają się one w znieczuleniu miejscowym, zdarza się jednak, że może być konieczność przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Przed rozpoczęciem operacji chirurg stomatolog odpowiednio przygotowuje pacjenta i dokładnie tłumaczy planowany przebieg leczenia i możliwe następstwa. Zabiegi chirurgii stomatologicznej są zawsze przeprowadzane z zachowaniem aseptyczności pola operacyjnego. Ból może być natomiast odczuwalny w kilka godzin po przeprowadzonym zabiegu, kiedy mija działanie podanego znieczulenia. Wtedy również może pojawić się obrzęk. Pacjenci dostają przepisane środki przeciwbólowe, aby jak najłatwiej znieść dyskomfort. W niektórych przypadkach chirurg stomatolog może również zlecić zastosowanie antybiotykoterapii.

 

Program Lojalnościowy