Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Licówki – co jeszcze warto wiedzieć

Co jaki czas należy wymieniać licówki?

Czas, po którym należy wymienić licówki waha się w granicy 5-7 lat. Jednak jest to sprawa bardzo indywidualna u każdego pacjenta i zależy od dbałości o higienę jamy ustnej, zdrowia dziąseł i przyzębia. Zależy także od częstotliwości wizyt kontrolnych pacjenta , diety, zgryzu a także od wielu innych czynników. Niektórzy pacjenci mogą użytkować szczelne licówki nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Czy licówki odpadają?

Licówki powinny być stosowane u pacjentów, którzy nie posiadają dużych wad zgryzu, ponieważ czasem zdarza się że licówki odpadają. Przyczyną odpadania licówek jest najczęściej uraz lub węzeł urazowy powstający na skutek przeciążeń. Dlatego licówki powinniśmy stosować wyłącznie u pacjentów, którzy nie posiadają wad zgryzu.

Czy licówki można wybielać?

Licówek nie można wybielać. Tak jak pozostałe uzupełnienia protetyczne nie ulegają procesom wybielania. Dlatego, gdy pacjent planuje wybielanie zębów, powinien zrobić to przed wykonaniem licówek.

Czy licówki niszczą zęby?

Licówki same w sobie nie niszczą zębów. W większości przypadków przed wykonaniem licówek zęby należy dokładnie oszlifować w mniejszym lub większym stopniu. Jest to nieodwracalny proces naruszający strukturę zęba. Przy szlifowaniu pod licówki utrata tkanki jest dużo mniejsza niż w przypadku założenia korony. Przy systematycznej wymianie licówek co kilka-kilkanaście lat, zabieg przygotowujący do założenia licówek nie będzie dla pacjenta zauważalny.

Jak dbać o licówki?

Oprócz standardowego szczotkowania i nitkowania , zaleca się także stosowanie irygacji przy użyciu irygatorów wodnych, które wyrzucając strumień wody pod ciśnieniem dokładnie oczyszczą przestrzenie międzyzębowe i masują dziąsła. Należy szczególnie dbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

Jakie zalety mają licówki?

Licówki porcelanowe nie przebarwiają się , nie przyjmują osadu ani kamienia nazębnego, można nimi skorygować kształt, wielkość i kolor naturalnych zębów. Porcelana jest najtrwalszym i najczęściej używanym materiałem wykonywanych licówek. Licówki są stosowane do korekcji wyglądu zębów i mogą służyć długie lata, przy odpowiedniej higienie jamy ustnej. Licówki kompozytowe służą zdecydowanie krócej i są mniej wytrzymałe.

 

Program Lojalnościowy