Chirurgiczne usuwanie ósemek – Warszawa Bemowo – ekstrakcja zębów mądrości

Strona głównaLeczenieChirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo - chirurg stomatologChirurgiczne usuwanie ósemek – Warszawa Bemowo – ekstrakcja zębów mądrości

Chirurgiczne usuwanie ósemek to dość standardowy zabieg, pozwalający pozbyć się nie do końca wyrośniętych, powodujących ból lub niemieszczących się w łuku zębowym zębów mądrości. Stomatolodzy z naszej kliniki dzięki bogatej wiedzy, doświadczeniu oraz nowoczesnemu sprzętowi przeprowadzają zabiegi w sposób jak najmniej inwazyjny i minimalizujący ryzyko wystąpienia powikłań.

Interesuje Cię usuwanie zębów mądrości w naszym gabinecie lub inne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej? Sprawdź, jaka jest cena usunięcia (ekstrakcji ósemki) zęba w klinice Fachowy Dentysta. Zajrzyj do cennika zabiegów chirurgii stomatologicznej.

Czym są zęby mądrości i dlaczego wykonuje się usuwanie ósemek?

Trzecie zęby trzonowe u człowieka, które wyrastają u osób w wieku 16-20 lat jako ostatnie, nazywane są zębami mądrości lub potocznie ósemkami. Poniżej przedstawiamy fakty dotyczące wyrywania ósemek i opisujemy, jak przebiega ich usuwanie w naszym gabinecie w Warszawie.

Odczuwasz ból w okolicach zębów mądrości?

Umów się na wizytę konsultacyjną. Napisz lub zadzwoń

Dlaczego i kiedy potrzebny jest zabieg usunięcia ósemek?

Zdaniem eksperta

lek. Bartłomiej Stępień

Chirurgiczne usuwanie ósemek jest typowym zabiegiem związanym z anatomią człowieka. Szczęki współczesnego homo sapiens są o wiele mniejsze niż szczęki naszych ewolucyjnych przodków ze względu na zmiany w trybie odżywiania i typie pożywienia.

Częstym zabiegiem jest ekstrakcja tzw. zęba zatrzymanego. Wyrywanie zębów mądrości przeprowadza się, kiedy ósemki wyrastają jako ostatnie i zatrzymują się w dziąśle. Taka sytuacja może powodować opuchliznę i ból, szczególnie, gdy dochodzi do sytuacji zatrzymanego zęba (ósemka jest w całości otoczona kością).

Ból mogą również sprawiać te zęby mądrości, które wyrżnięte są niezupełnie lub nieprawidłowo. Zaleca się chirurgiczne usuwanie ósemek pacjentom przed ukończeniem dwudziestu lat, ponieważ ich korzenie zębów są mniej rozwinięte a ryzyko powikłań po usuwaniu ósemek jest mniejsze. Najlepiej, gdy lekarz stomatolog oceni stan uzębienia nastolatka (16-19 lat), aby postawić diagnozę i określić, czy potrzebne jest usuwanie ósemek.

Usuwanie ósemek – zalecenia i postępowanie przed zabiegiem

Przed usunięciem ósemek zalecana jest konsultacja. Podczas wizyty lekarz przeprowadza badanie wewnątrzustne, wywiad z pacjentem dotyczący chorób oraz zostaje wykonane zdjęcie pantomograficzne. Panorama to zdjęcie rentgenowskie przedstawiające ułożenie szczęki. W niektórych przypadkach zaleca się wykonanie tomografii komputerowej, aby jeszcze dokładniej ocenić położenie zęba w stosunku do nerwów, naczyń i zatok.

Co zrobić przed wyrwaniem ósemek? Jak się przygotować?

Usuwanie ósemek jest bardzo popularnym zabiegiem. Na około 12 godzin przed ekstrakcją zęba nie powinno się palić papierosów. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem nie spożywać alkoholu, ponieważ alkohol obniża skuteczność przy znieczuleniu miejscowym. Pacjenci powinni też zadbać o to, by przystąpić do zabiegu o pełnym żołądku, gdyż po operacji przez kilka godzin nie można nic spożywać.

Jak przebiega chirurgiczne usuwanie ósemek, zwanych zębami mądrości?

Wyrywanie ósemek zatrzymanych to standardowy zabieg w chirurgii stomatologicznej. Poprzedza go zawsze wykonanie pantomogramu, który jest bardzo pomocny przy usuwaniu ósemek, bo pokazuje jak położony jest ząb trzonowy. Zanim lekarz przystąpi do zabiegu, podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe.

Czasami chirurgiczne usuwanie ósemek przez stomatologa oznacza potrzebę szycia tkanek. Po zabiegu wyrywania ósemek pacjent powinien trzymać przygryziony kawałek opatrunku (gazy) przez pół godziny, aby zatamować możliwe krwawienie z miejsca zabiegu w obrębie jamy ustnej. Tak jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych, niektórzy pacjenci decydujący się na usuwanie ósemek odczuwają ból i opuchliznę pooperacyjną, które jednak mijają po kilku dniach i mogą być łagodzone poprzez ogólnodostępne środki przeciwbólowe oraz zimne okłady. Jeżeli dolegliwości bólowe nasilają się lub nie ustępują, konieczna jest kolejna wizyta w naszym gabinecie stomatologicznym. Tak samo należy postąpić, jeżeli po wyrywaniu ósemek pojawiają się gorączka lub krwawienie.

Efekty ekstrakcji 8 – chirurgicznego usunięcia ósemek

Większość dorosłych osób słyszała o zabiegu chirurgicznego usuwania ósemek. Nie każdy jest jednak świadomy, po co stomatolodzy podejmują tego typu działania i co można zyskać dzięki zabiegowi. Usunięcie tzw. zębów mądrości pozwala zredukować ból, uniknąć zniszczenia innych zębów, ułatwia też utrzymanie jamy ustnej w czystości (po ekstrakcji zęba w jamie ustnej robi się więcej miejsca i łatwiej np. wynitkować zęby, docierając do przestrzeni między nimi).

Usuwanie zębów mądrości, ekstrakcja ósemki – Warszawa Bemowo

Zapraszamy do kontaktu z nami wszystkich pacjentów zainteresowanych zabiegiem usuwania zębów zatrzymanych, ekstrakcji ósemki (zęba mądrości). Nasz gabinet stomatologiczny zlokalizowany jest na Bemowie w Warszawie.

Czeka Cię wybór specjalisty usuwającego ósemki?

Skontaktuj się z nami mailowo lub zadzwoń

 

Ile trwa rekonwalescencja po wyrwaniu ósemki? Zalecenia po usunięciu ósemki

Zdaniem eksperta

lek. Bartłomiej Stępień

Ból, który odczuwa się przez pierwsze 48 godzin od zabiegu chirurgicznego usuwania ósemek,  można łagodzić lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty. Dobrze jest również bezpośrednio po zabiegu stosować zimne kompresy na policzku.

Czasami po wyrywaniu ósemek niezbędne jest zastosowanie silniejszych leków czy antybiotyków zgodnie z zaleceniami lekarza. W naszym centrum stomatologii po każdym zabiegu chirurgicznym przekazujemy pacjentom szczegółowe zalecenia i porady dotyczące dalszego leczenia.

FAQ – najczęstsze pytania pacjentów o ekstrakcję ósemki

Usuwaniem ósemek zajmuje się chirurg stomatolog lub chirurg szczękowo-twarzowy. Mimo że usuwanie zębów mądrości jest dość standardowym zabiegiem chirurgii stomatologicznej, wymaga specjalisty w swoim fachu. Chirurg stomatologiczny decyduje o tym, kiedy pacjent powinien podjąć się zabiegu.

Zdaniem eksperta

Najczęstszym powodem usuwania ósemek jest brak miejsca w szczęce lub złe ustawienie szczęki. Powodem są też ubytki w zębach, których nie da się skutecznie wyleczyć, czy też zalecenia ortodontyczne. Czasem problem wynika z niedostatecznego dostępu do ósemek i braku możliwości uzupełniania ubytku. Często zdarza się, że pacjenci decydują się na profilaktyczne usunięcie ósemek, co także jest dobrym rozwiązaniem.

Zdaniem eksperta

lek. Bartłomiej Stępień

Zęby mądrości powinny być sprawdzone przez specjalistę u osób w wieku od 16 do 19 roku życia. Chirurg stomatolog oceni wtedy, czy wymagają one usunięcia. Powodów usunięcia zębów może być kilka, najczęściej związane są one z zaleceniami ortodontycznymi lub samym ustawieniem ósemek.

Zęby mądrości usuwamy także w każdym wieku, jeśli nie ma możliwości ich skutecznego leczenia lub powodują odczuwanie bólu u pacjenta.

Przeciwwskazania dzielimy na względne i bezwzględne. Bezwzględnie nie można usunąć ósemek w sytuacjach, gdy ząb znajduje się w guzie nowotworowym lub jego sąsiedztwie bądź ząb tkwi w naczyniaku krwionośnym. Do decyzji chirurga stomatologa należy usunięcie ósemek w sytuacji, gdy występuje: szczękościsk, opryszczka, ostre i przewlekłe białaczki, skazy krwotoczne, choroby serca i naczyń, nadciśnienie, miesiączka, ciąża, cukrzyca lub choroby zakaźne.

Nie zawsze jest konieczność usuwania ósemek przed leczeniem ortodontycznym. Lekarz ortodonta przed założeniem aparatu ortodontycznego wykonuje serię badań, pomiarów i zdjęć rentgenowskich, na podstawie których jest w stanie stwierdzić czy ekstrakcja będzie konieczna. Wszystko zależy od ułożenia uzębienia. Czasem zdarza się, że lekarz ortodonta decyduje o usunięciu innych zębów, niekoniecznie ósemek.

Kto wykonuje?

null

Bartłomiej Stępień

Cennik – chirurgia stomatologiczna i usuwanie ósemek – Warszawa

UsługaCena
Konsultacja chirurga-stomatologa250 zł
Badanie histopatologiczne300 zł
Ekstrakcje
ZnieczulenieBezpłatne
Usunięcie zęba mlecznego300 zł
Usunięcie zęba stałego350 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba z założeniem szwów500 zł
Usunięcie zęba mądrości (ósemki)
ZnieczulenieBezpłatne
Założenie szwówBezpłatne
Usunięcie ósemki500 zł
Chirurgiczne usunięcie zatrzymanego zęba800 zł
Zdjęcie szwówBezpłatne
Resekcja i hemisekcja
Resekcja korzenia przedniego zęba (kieł-kieł)700 zł
Resekcja korzenia bocznego zęba900 zł
Hemisekcja lub radektomia dolnego trzonowca700 zł
Hemisekcja lub radektomia górnego trzonowca700 zł
Dodatkowe usługi i procedury z zakresu chirurgii stomatologicznej
Kortykotomia2000 zł za 1/2 łuku
Nacięcie i płukanie ropnia200 zł
Chirurgiczne odsłonięcie zęba i naklejenie zamka900 zł
Wyłuszczenie torbieli350–550 zł
Plastyka połączenia ustno-zatokowego wykonywana bezpośrednio po ekstrakcji300 zł
Plastyka połączenia ustno-zatokowego wykonywana jako oddzielny zabieg700 zł
Plastyka wędzidełka języka400 zł
Plastyka wędzidełka wargi400 zł
Zabieg wycięcia przerośniętych fałdów włóknistych (związany z zabiegami protetycznymi)400 zł
Plastyka wyrostka zębodołowego (wyrośla kostne)400 zł
Wycięcie kapturka dziąsłowego500 zł
Otwarty kiretaż (mały)250 zł
Otwarty kiretaż (duży)350 zł
Pokrycie recesji dziąsłaod 1500 zł
Zabezpieczenie rany i założenie opatrunku100 zł
Sterowana regeneracja kości (GBR) włącznie z ceną materiału (Bio-Oss & Bio-Gide)2500-3000 zł
Zabieg podniesienie dna zatoki (Sinus Lift)4500 zł
Wystawienie zwolnienia (druku ZUS ZLA)50 zł

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<