Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Wyrywanie ósemek – najczęstsze pytania

Kto usuwa ósemki?

Usuwaniem ósemek zajmuje się chirurg stomatologiczny lub chirurg szczękowo-twarzowy. Mimo, że zabieg jest dość standardowym zabiegiem chirurgii stomatologicznej, wymaga specjalisty w swoim fachu. Chirurg stomatologiczny decyduje o tym, kiedy pacjent powinien podjąć się zabiegu.

Dlaczego usuwać ósemki?

Najczęstszym powodem usuwania ósemek jest brak miejsca w szczęce lub złe ustawienie szczęki. Powodem są też ubytki w zębach, których nie da się skutecznie wyleczyć, czy też zalecenia ortodontyczne. Czasem problem wynika z niedostatecznego dostępu do ósemek i braku możliwości uzupełniania ubytku. Często zdarza się, że pacjenci decydują się na profilaktyczne usunięcie ósemek, co także jest dobrym rozwiązaniem.

Kiedy usuwać ósemki?

Zęby mądrości powinny być sprawdzone przez specjalistę u osób w wieku od 16 do 19 roku życia. Chirurg stomatolog oceni wtedy, czy wymagają one usunięcia. Powodów usunięcia zębów może być kilka, najczęściej związane są one z zaleceniami ortodontycznymi lub samym ich ustawieniem.
Zęby mądrości usuwamy także w każdym wieku jeśli nie ma możliwości ich skutecznego leczenia lub powodują ból u pacjenta.

Jak się przygotować do wyrywania ósemek?

Przed usunięciem ósemek zalecana jest konsultacja. Podczas wizyty przeprowadzane zostaje badanie wewnątrzustne, wywiad z pacjentem dotyczący chorób pacjenta, oraz zostaje wykonane zdjęcie pantomograficzne. Panorama, bo tak popularnie nazywa to nazywamy, jest to zdjęcie rentgenowskie przedstawiające ułożenie szczęki.  W niektórych przypadkach zaleca się wykonanie tomografii komputerowej, aby jeszcze  dokładniej ocenić położenie zęba w stosunku do nerwów, naczyń i zatok.

Usuwanie ósemek jest bardzo popularnym zabiegiem. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem nie spożywać alkoholu, ponieważ alkohol obniża skuteczność znieczulenia. Pacjenci powinni pamiętać, by podjąć się zabiegu o pełnym żołądku ponieważ po zabiegu przez kilka godzin nie można nic spożywać.

Czy konieczne jest usuwanie ósemek, aby nosić aparat ortodontyczny?

Nie zawsze jest konieczność usuwania ósemek przed leczeniem ortodontycznym. Lekarz ortodonta przed założeniem aparatu wykonuje serię badań, pomiarów i zdjęć rentgenowskich, na podstawie których jest w stanie stwierdzić czy ekstrakcja będzie konieczna. Wszystko zależy od ułożenia uzębienia. Czasem zdarza się, że lekarz ortodonta decyduje o usunięciu innych zębów, niekoniecznie ósemek.

Jakie są przeciwwskazania do usuwania ósemek?

Przeciwwskazania dzielimy na względne i bezwzględne. Bezwzględnie nie można usunąć ósemek w sytuacjach, gdy ząb tkwi w guzie nowotworowym lub jego sąsiedztwie lub ząb tkwi w naczyniaku krwionośnym.
Do decyzji chirurga stomatologa należy usunięcie ósemek w sytuacji, gdy występuje: szczękościsk, opryszczka, ostre i przewlekłe białaczki, skazy krwotoczne, choroby serca i naczyń, nadciśnienie, miesiączka, ciąża, cukrzyca lub choroby zakaźne.

 

Program Lojalnościowy