KONTURING ZĘBÓW, KOREKTA KSZTAŁTU ZĘBÓW

Strona głównaLeczenieStomatologia estetyczna Warszawa BemowoKONTURING ZĘBÓW, KOREKTA KSZTAŁTU ZĘBÓW

Ukruszenia, pęknięcia oraz nierówności zębów w sposób znaczący mogą wpływać na odczucia estetyczne osób z tego typu mankamentami. Zabiegi stomatologii estetycznej polegające na korygowaniu i konturowaniu kształtu zębów należą do nielicznych z naszej oferty, które mogą być zrealizowane już podczas jednej wizyty. Podczas konsultacji stomatolog wskaże najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego uśmiechu. Sprawdź, co możemy zaoferować naszym Pacjentom, którzy pragną zadbać o wygląd zębów i odzyskać przy tym sporo pewności siebie dzięki korekcie kształtu zębów.

Czym jest korygowanie i konturowanie kształtu zęba?

Bez wątpienia kształt zębów dla niektórych osób może stanowić podstawę do swojego rodzaju kompleksów. Nie jest to nic dziwnego z uwagi na fakt, że kształt zębów decyduje o estetyce uśmiechu. Dzięki redukcji długości zęba bądź dodaniu kilku milimetrów materiałów kompozytowych do koloru zębów można w bezbolesny i komfortowy sposób uzyskać nowe oblicze uśmiechu – pełne blasku.

Korekta kształtu zębów to grupa różnych zabiegów polegających na: skróceniu długości zębów, ich wydłużeniu lub przemodelowaniu.

Zmiana kształtu jednego zęba sprawi natomiast, że jego obrys, szerokość oraz długość będą bardzo dobrze współgrały z sąsiadującymi zębami. Nadbudowanie zęba przy użyciu kompozytu albo choćby symboliczne wyszlifowanie konturów zębowych w dostrzegalny sposób wpłynie na samozadowolenie i znacząco podniesie samoocenę.

Kształt Twoich zębów jest dla Ciebie krępujący?

Umów się do nas na wizytę! Napisz do nas lub zadzwoń

Dla kogo przeznaczone są zabiegi korekty i konturowania kształtu zębów?

Korekta i konturowanie to rozwiązanie idealne dla osób, które nie lubią się uśmiechać, bo borykają się z kompleksami związanymi z kształtem zębów lub niedoskonałościami zgryzu. Jeżeli jesteś niezadowolony z wyglądu swoich zębów – zapytaj naszych specjalistów od stomatologii estetycznej o dodatkowe szczegóły. Przykładowe sytuacje, z którymi zgłaszają się do nas Pacjenci, to:

 • zbyt krótkie zęby,
 • krzywe uzębienie,
 • zbyt duże odstępy pomiędzy zębami,
 • ubytki, nieregularne kształty,
 • zęby zniszczone stylem życia.

Warto mieć świadomość, że wykonanie nawet z pozoru drobnej korekty może przyczynić się do wyjątkowo korzystnej i widocznej zmiany Twojego uśmiechu – i to już na jednej wizycie!

Zdaniem eksperta

Zabiegi korekty kształtu zębów realizowane przez nasz gabinet stomatologiczny są bezpieczne oraz zachowawcze – nie osłabiają zębów, gdyż ograniczają się do niewielkich zmian. Mogą być też połączone z bondingiem albo licówkami pełnoceramicznymi. Przed zabiegiem korekty lub konturowania kształtu zębów ważną kwestią jest ich wyleczenie – zęby powinny być zdrowe.

Korekta kształtu zęba – jakie techniki stosujemy?

Korektę kształtu zębów w naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy przy wykorzystaniu kilku specjalnych metod, a mianowicie – konturingu, bondingu oraz licówek pełnoceramicznych. Niejednokrotnie w celu osiągnięcia maksymalnie satysfakcjonującego efektu estetycznego łączymy wymienione techniki w zależności od indywidualnej sytuacji konkretnego pacjenta.

Konturing

Technika zwana konturingiem jest procesem korygującym, do którego lekarz stomatolog przystępuje po szczegółowym przebadaniu zębów oraz identyfikacji wszystkich mankamentów wizualnych. Dzięki zastosowaniu konturingu zęby mają nadawany odpowiedni, nowy kształt. Ideą zabiegu zwanego konturingiem jest zmiana kształtu bądź długości zęba. Osiągane jest to za pomocą szlifowania zębów. Podczas zabiegu nasi specjaliści wykorzystują krążki ścierne, wiertła diamentowe oraz gumki.

Lekarz wykonujący konturing, jako ekspert w swojej dziedzinie, ma pewność, ile można usunąć szkliwa, by został osiągnięty najbardziej korzystny efekt kosmetyczny, a przy tym ząb nie został w jakikolwiek sposób uszkodzony. W celu otrzymania znakomitego efektu w obszarze przestrzeni międzyzębowych, w stycznych punktach używane są ponadto profesjonalne paski diamentowe. Na zakończenie zabiegu zęby poddawane są wygładzeniu i wypolerowaniu. Wszystko odbywa się bez znieczulenia – nie jest ono potrzebne. Korekta kształtu, czyli zabieg konturingu może zostać zrealizowany podczas jednej wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym.

Bonding

Bonding (na który niekiedy mówi się „licówki kompozytowe”) w stomatologii wiąże się z odbudową zębów przy pomocy kompozytu. Materiał ten jest scalany z tkanką twardą zęba. W ramach techniki bondingu nakłada się cienką warstwę materiału kompozytowego na powierzchnię uzębienia. Ta korekta kształtu zębów umożliwia skuteczne ukrycie nabytych i naturalnych mankamentów występujących na powierzchni szkliwa zębów, takie jak przebarwienia, odbarwienia, pęknięcia. Nałożony materiał kompozytowy zostaje utwardzony przy pomocy lampy polimeryzacyjnej. Następnie jego powierzchnia poddana jest wygładzeniu oraz wypolerowaniu. Metoda zwana bondingiem jest często łączona z wykonaniem konturingu w ramach korekcji kształtu zębów.

Licówki pełnoceramiczne

Licówki wykonywane są z porcelany. Zabieg wiąże się z cementowaniem licówek do zewnętrznej powierzchni zębów. Niekiedy przy okazji wykonywania licówek pełnoceramicznych realizujemy też konturing. Technika ta jest w szczególności polecana osobom, które posiadają nierówne, przebarwione bądź uszkodzone zęby. Licówki stanowią też doskonałe rozwiązanie problemu tzw. diastemy, czyli dość często spotykanej u wielu osób przerwy między zębami.

Dla uzyskania perfekcyjnego efektu estetycznego w przednim odcinku łuku zakłada się najczęściej ok. sześciu bądź ośmiu licówek. Taki proces trwa całościowo przez mniej więcej dwa tygodnie. Warto wiedzieć, że popularny na całym świecie tzw. Hollywoodzki uśmiech jest tworzony za pomocą kompletu licówek porcelanowych. Na stronie naszego gabinetu stomatologicznego znaleźć możesz więcej informacji na temat licówek.

Zdaniem eksperta

lek. Monika A. Kubacka

Jak dokładnie wygląda wykonanie licówek? Należy wspomnieć, że w tym procesie nie jest wymagane usuwanie znacznej ilości tkanki zęba (tak właśnie jest w przypadku realizacji koron porcelanowych). Aby wykonać licówki, należy najpierw zeszlifować cienką warstwę ze szkliwa, a w dalszej kolejności pobrać odpowiedni wycisk, który będzie podstawą dla technika do stworzenia gotowych licówek dla pacjenta.

Bonding, konturing czy licówki – co wybrać w przypadku troski o kształt zębów?

Decyzja dotycząca wyboru konkretnego zabiegu jest oczywiście zależna od rodzaju efektu wizualnego, który chcesz uzyskać. Najlepiej w tym celu umów się na wizytę konsultacyjną z jednym z naszych specjalistów. Otrzymasz fachową ocenę sytuacji i profesjonalną poradę stomatologiczną dostosowaną do Twojego indywidualnego problemu. Warto mieć na uwadze, iż konturing oraz bonding to rozwiązania, które najlepiej sprawdzają się w przypadku drobnych korekt kształtu zębów. W sytuacjach znaczących zmian w kształcie zębów, a także wtedy, gdy borykasz się z bardzo widocznymi przebarwieniami w dużym stopniu wpływającymi na wygląd uzębienia – prawdopodobnie lepiej będzie postawić na licówki. Ostateczna decyzja co do rodzaju zabiegu powinna być podjęta po konsultacji z naszymi specjalistami.

Kto wykonuje?

null

Monika A. Kubacka

Cennik

UsługaCena
Konsultacja z protetykiem250 zł
Konsultacja protetyczna z wykonaniem planu leczenia (modele diagnostyczne, rentgenodiagnostyka, dokumentacja fotograficzna)500 zł
WAX UP – woskowa symulacja przyszłego uzupełnienia protetycznego (cena za 1 punkt)150 zł
Mock up – symulacja uzupełnienia protetycznego w jamie ustnej pacjenta (na podstawie wcześniejszej symulacji WAX UP)150 zł
Zabieg usunięcia wkładu koronowo-korzeniowego
*Przy wkładach złożonych cena ustalana jest indywidualnie
*400 – *550 zł
Zdjęcie starej korony lub mostu100 – 200 zł
Zacementowanie korony założonej w innym gabinecie200 zł
Wkłady koronowo-korzeniowe
Wkład ze stali550 zł
Wkład ze złota750 zł + koszt zużytego złota
Wkład z włókna szklanego550 zł
Użycie każdego kolejnego włókna szklanego+150 zł
Wkład pełnoceramiczny (ZirkonZahn®)850 zł
Wkład typu Rhein (na zatrzask kulkowy)850 zł
Korony i Mosty* protetyczne
*Cena mostu zależy jest od liczby punktów liczonych jako korony protetyczne. Jedna korona to jeden punkt.
Tymczasowa korona akrylowa (wykonywanie w gabinecie)150 zł
Tymczasowa korona akrylowa (wykonywanie w pracowni)200 zł
Tymczasowy most akrylowy (wykonywanie w gabinecie) – 1 punkt150 zł
Tymczasowy most akrylowy (wykonywanie w pracowni) – 1 punkt250 zł
Korona porcelanowa na złocie2300 zł + koszt zużytego złota
Korona cyrkonowa licowana ceramiką2300 zł
Korona pełnoceramiczna IPS e.max Ivoclar Vivadent2300 zł
Korona porcelanowa na implancie tworzona na podbudowie metalowej2900 zł
Korona porcelanowa w przęśle mostu (implanty)2500 zł
Korona pełnoceramiczna tworzona na implancie3500 zł
Korona pełnoceramiczna mocowana w przęśle mostu (implanty)2100 zł
Korona cyrkonowa z indywidualnym łącznikiem cyrkonowym4200 zł
Most kompozytowy na włóknie szklanym - 1 punkt800 zł
Inlay/Onlay
Inlay lub Onlay kompozytowy800 zł
Inlay lub Onlay pełnoceramiczny1800 zł
Licówki
Licówka kompozytowa - wykonanie w gabinecie800 zł
Licówka kompozytowa - wykonanie w pracowni protetycznej1200 zł
Licówka porcelanowa2600 zł
Protezy Ruchome
Całkowita proteza akrylowa dolna lub górna1800 zł
Proteza częściowa osiadająca (1 punkt)1000 zł
Podścielenie protezy500 zł
Proteza szkieletowa2700 zł
Naprawa protezy w obrębie 1 punktu300 zł

Cena dla pacjentów gabinetu Fachowy Dentysta
Naprawa protezy w obrębie 1 punktu500 zł

Cena dla pacjentów spoza gabinetu Fachowy Dentysta
Proteza (pełen łuk) na zatrzaskach (przy implantach) – pełen łuk5400 zł
Szyna relaksacyjna (leczenie bruksizmu)650 zł
Indywidualne ochraniacze sportowe400-800 zł
Deprogramator1080 zł
Szyna essex 800 zł

Warto przeczytać

[do_widget id=yarpp_widget-2]

Formularz kontaktowy

  pattern
  https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
  https://fachowydentysta.pl/
  #10b9b9
  style1
  paged
  Loading posts...
  /home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
  #
  on
  none
  loading
  #
  Sort Gallery
  on
  no
  off
  off
  off