Licówki – Warszawa Bemowo – kompozytowe, porcelanowe

Strona głównaLeczenieProtetyka Warszawa Bemowo - protetykLicówki – Warszawa Bemowo – kompozytowe, porcelanowe

Licówki to bezpieczny sposób na piękny uśmiech. Nasi stomatolodzy, mający do dyspozycji najlepsze materiały i sprzęt, w precyzyjny i trwały sposób poprawiają wygląd uzębienia pacjentów. Zachęcamy do skonsultowania się ze specjalistą – lekarze z naszej kliniki podchodzą indywidualnie do każdego, proponując rozwiązania dostosowane do oczekiwań i potrzeb.

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztują licówki kompozytowe lub licówki porcelanowe? Zapoznaj się ze szczegółowym cennikiem usług protetycznych.

Czym są licówki zębowe?

Licówki są rodzajem uzupełnienia protetycznego. Mają postać bardzo cienkich płatków – kompozytowych lub porcelanowych – nakładanych na powierzchnię zębów. Licówki zakłada się głównie ze względów estetycznych. Licówki sprawdzają się jako metoda poprawy wyglądu uzębienia, która nie wymaga poświęcenia dużej ilości naturalnych tkanek (umożliwiają zachowanie najwięcej tkanek zęba), jest więc stosunkowo nieinwazyjna i daje naturalny wygląd zębów przednich. Nowe licówki pozwalają odtworzyć kształt zębów i wpływają na znaczną poprawę samopoczucia pacjentów.

Chcesz w bezpieczny sposób poprawić estetykę uśmiechu?

Umów się na wizytę konsultacyjną. Napisz do nas lub zadzwoń

Jakie są rodzaje licówek na zęby? Licówki porcelanowe i licówki kompozytowe

Zdaniem eksperta

lek. Monika A. Kubacka

W naszej klinice wykonujemy dwa rodzaje licówek na zęby – licówki kompozytowe i licówki porcelanowe. Te pierwsze są wysoce estetyczne, jednak niestety – przez ograniczony czas. Mają niezbyt dużą odporność na odbarwienia i uszkodzenia mechaniczne. Ich zaletą jest fakt, iż łatwo dają się naprawiać. Znacznie wytrzymalszym i naturalniej wyglądającym rozwiązaniem są licówki pełnoceramiczne. To cienkie, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe płatki porcelany, które wyróżniają się biokompatybilnością z tkankami jamy ustnej oraz przeziernością zbliżoną do naturalnych zębów.

Wskazania do wykonania licówek

Licówki porcelanowe czy też licówki kompozytowe zakładane są w różnych sytuacjach – głównie z tego rozwiązania korzystają pacjenci o stosunkowo zdrowym uzębieniu, którym zależy na poprawie estetyki uśmiechu. Metoda ta stosowana jest przez stomatologów w przypadku:

  • poprawy kształtu zębów – wykonanie licówki daje wiele możliwości jeśli chodzi o korektę kształtu zęba – pozwala na jego wydłużenie, skrócenie, zwężenie, poszerzenie; zęby stożkowe;
  • całkowitej zmiany kształtu zęba – kiedy przykładowo istnieje konieczność przekształcenia kła w siekacz z powodu nieprawidłowego wykształcenia zawiązków zębów bocznych;
  • częściowej odbudowy zęba – dotyczy głównie zębów ukruszonych, złamanych;
  • redukcji przebarwień – zwłaszcza w sytuacjach, gdy standardowe wybielanie nie przynosi rezultatów (na zębach występują przebarwienia wrodzone, powstałe w przebiegu fluorozy lub w wyniku przyjmowania leków);
  • zamykania diastemy – zmniejszania nieestetycznej przerwy między górnymi jedynkami.

Przygotowanie do zabiegu wykonania licówek

Przed przystąpieniem do przygotowania licówek konieczne jest wykonanie dwóch zdjęć rentgenowskichpunktowego oraz pantomograficznego. Jeśli w uzębieniu występują braki, należy je uzupełnić za pomocą koron, mostów protetycznych czy innego rodzaju uzupełnień. Tego typu zabiegi wykonujemy w naszej pracowni protetycznej. Warto jest także wykonać zabieg wybielania zębów – ciemniejsze przebarwienia mogą bowiem prześwitywać przez cienką licówkę.

Jak wygląda wykonanie licówek porcelanowych lub kompozytowych?

Zabieg wykonania licówki to proces, który wymaga zazwyczaj dwóch wizyt u stomatologa. Na pierwszej z nich lekarz dokonuje oględzin uzębienia i stanu jamy ustnej oraz rozmawia z pacjentem o oczekiwaniach i dostępnych możliwościach. Po wspólnych ustaleniach dotyczących wyglądu i rodzaju licówek lekarz szlifuje ząb w obrębie szkliwa, pobiera wyciski (umożliwiające stworzenie właściwej licówki) oraz zabezpiecza ząb za pomocą licówki tymczasowej. Druga wizyta to założenie przygotowanych licówek – osadzenie ich na oszlifowanym zębie i przytwierdzenie za pomocą specjalnego cementu. Licówki wykonuje specjalista z gabinetu stomatologicznego Fachowy Dentysta.

Licówka porcelanowa i licówka kompozytowa. Efekty zabiegu

Po wykonywaniu licówek pacjent praktycznie natychmiast może cieszyć się odmienionym, pięknym uśmiechem. Regularne, pozbawione przebarwień uzębienie przekłada się nie tylko na atrakcyjniejszy wygląd, ale i większą pewność siebie.

Czy pod licówkami psują się zęby?

Zęby pod licówkami psują się bardzo rzadko. Należy jednak o nie dbać tak samo, jak dbamy o własne zęby. Regularnie wykonujemy szczotkowanie i nitkowanie, a poza tym odbywamy kontrolne wizyty w gabinecie dentystycznym.

Chcesz poprawić kształt zębów lub pozbyć się trwałych przebarwień?

Napisz lub zadzwoń

 

Zalecenia po zabiegu wykonania licówek

Zdaniem eksperta

Wielu pacjentów zastanawia się, jak prawidłowo dbać o licówki. Oprócz standardowego szczotkowania i nitkowania zaleca się także stosowanie irygacji przy użyciu irygatorów wodnych, które, wyrzucając strumień wody pod ciśnieniem, dokładnie oczyszczą przestrzenie międzyzębowe i masują dziąsła. Należy również szczególnie dbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

FAQ – wątpliwości wokół licówek porcelanowych i kompozytowych

Czas, po którym należy wymienić licówki, waha się w granicach 5-7 lat. Jednak jest to sprawa bardzo indywidualna u każdego pacjenta i zależy od dbałości o higienę jamy ustnej, zdrowia dziąseł i przyzębia. Zależy także od częstotliwości wizyt kontrolnych pacjenta, diety, zgryzu a także od wielu innych czynników. Niektórzy pacjenci mogą użytkować szczelne licówki nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Licówki powinny być stosowane u pacjentów, którzy nie posiadają dużych wad zgryzu, ponieważ czasem zdarza się, że licówki odpadają. Przyczyną odpadania licówek jest najczęściej uraz lub węzeł urazowy powstający na skutek przeciążeń. Dlatego licówki powinniśmy stosować wyłącznie u pacjentów, którzy nie posiadają wad zgryzu.

Licówek nie można wybielać. Tak jak pozostałe uzupełnienia protetyczne nie ulegają procesom wybielania. Dlatego, gdy pacjent planuje wybielanie zębów, powinien zrobić to przed wykonaniem licówek.

Licówki same w sobie nie niszczą zębów. W większości przypadków przed wykonaniem licówek należy wykonać dokładne szlifowanie zębów w mniejszym lub większym stopniu. Jest to nieodwracalny proces naruszający strukturę zęba. Przy szlifowaniu pod licówki utrata tkanki jest dużo mniejsza niż w przypadku założenia korony. Przy systematycznej wymianie licówek co kilka-kilkanaście lat, zabieg przygotowujący do założenia licówek nie będzie dla pacjenta zauważalny.

Licówki porcelanowe nie przebarwiają się, nie przyjmują osadu ani kamienia nazębnego, można nimi skorygować kształt, wielkość i kolor naturalnych zębów. Porcelana jest najtrwalszym i najczęściej używanym materiałem wykonywanych licówek. Licówki są stosowane do korekcji wyglądu zębów i mogą służyć długie lata, przy odpowiedniej higienie jamy ustnej. Licówki kompozytowe służą zdecydowanie krócej i są mniej wytrzymałe.

Kto wykonuje?

null

Sławomir Kwieciński

null

Monika A. Kubacka

Licówki Warszawa – cennik. Jaki jest koszt licówek na zęby?

UsługaCena
Konsultacja z protetykiem250 zł
Konsultacja protetyczna z wykonaniem planu leczenia (modele diagnostyczne, rentgenodiagnostyka, dokumentacja fotograficzna)500 zł
WAX UP – woskowa symulacja przyszłego uzupełnienia protetycznego (cena za 1 punkt)150 zł
Mock up – symulacja uzupełnienia protetycznego w jamie ustnej pacjenta (na podstawie wcześniejszej symulacji WAX UP)150 zł
Zabieg usunięcia wkładu koronowo-korzeniowego
*Przy wkładach złożonych cena ustalana jest indywidualnie
*400 – *550 zł
Zdjęcie starej korony lub mostu100 – 200 zł
Zacementowanie korony założonej w innym gabinecie200 zł
Wkłady koronowo-korzeniowe
Wkład ze stali550 zł
Wkład ze złota750 zł + koszt zużytego złota
Wkład z włókna szklanego550 zł
Użycie każdego kolejnego włókna szklanego+150 zł
Wkład pełnoceramiczny (ZirkonZahn®)850 zł
Wkład typu Rhein (na zatrzask kulkowy)850 zł
Korony i Mosty* protetyczne
*Cena mostu zależy jest od liczby punktów liczonych jako korony protetyczne. Jedna korona to jeden punkt.
Tymczasowa korona akrylowa (wykonywanie w gabinecie)150 zł
Tymczasowa korona akrylowa (wykonywanie w pracowni)200 zł
Tymczasowy most akrylowy (wykonywanie w gabinecie) – 1 punkt150 zł
Tymczasowy most akrylowy (wykonywanie w pracowni) – 1 punkt250 zł
Korona porcelanowa na złocie1700 zł + koszt zużytego złota
Korona cyrkonowa licowana ceramiką1900 zł
Korona pełnoceramiczna IPS e.max Ivoclar Vivadent1900 zł
Korona porcelanowa na implancie tworzona na podbudowie metalowej2900 zł
Korona porcelanowa w przęśle mostu (implanty)1500 zł
Korona pełnoceramiczna tworzona na implancie3500 zł
Korona pełnoceramiczna mocowana w przęśle mostu (implanty)2000 zł
Korona cyrkonowa z indywidualnym łącznikiem cyrkonowym4200 zł
Most kompozytowy na włóknie szklanym - 1 punkt800 zł
Inlay/Onlay
Inlay lub Onlay kompozytowy800 zł
Inlay lub Onlay pełnoceramiczny1800 zł
Licówki
Licówka kompozytowa - wykonanie w gabinecie800 zł
Licówka kompozytowa - wykonanie w pracowni protetycznej1000 zł
Licówka porcelanowa2200 zł
Protezy Ruchome
Całkowita proteza akrylowa dolna lub górna1500 zł
Proteza częściowa osiadająca (1 punkt)200 zł
Podścielenie protezy500 zł
Proteza szkieletowa2400 zł
Naprawa protezy w obrębie 1 punktu300 zł

Cena dla pacjentów gabinetu Fachowy Dentysta
Naprawa protezy w obrębie 1 punktu500 zł

Cena dla pacjentów spoza gabinetu Fachowy Dentysta
Proteza (pełen łuk) na zatrzaskach (przy implantach) – pełen łuk5400 zł
Szyna relaksacyjna (leczenie bruksizmu)550 zł
Indywidualne ochraniacze sportowe400-800 zł
Deprogramator650 zł
Szyna essex 800 zł

Formularz kontaktowy

pattern
https://fachowydentysta.pl/wp-content/themes/hazel/
https://fachowydentysta.pl/
#10b9b9
style1
paged
Loading posts...
/home/fabdentr2/ftp/fachowydentysta/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off

NOWOŚĆ!

PROTETYKA CYFROWA

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY <<<