Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Aparaty ruchome

Tak zwane aparaty wyjmowane stosowane są głównie w leczeniu wad zgryzu u dzieci i młodzieży. Ten typ aparatów pomaga rozbudować łuki zębowe, wspomaga odpowiedni wzrost szczęk i koryguje wady zgryzu u dzieci, u których część zębów to zęby mleczne, a część – stałe. Dzięki leczeniu aparatami ruchomymi we wczesnym okresie życia pacjent ma szansę uniknąć leczenia aparatem stałym w późniejszych latach. Każdy aparat jest przygotowywany „na miarę” dla każdego pacjenta w wybranym przez niego kolorze. Skuteczność leczenia w przypadku aparatów wyjmowanych w dużej mierze zależy od zdyscyplinowania samego pacjenta, jego współpracy z ortodontą i regularnych wizyt kontrolnych.

Płytka Schwarza

Płytka Schwarza

Płytka Schwarza to aparat wyjmowany, aktywizujący wzrost kości na szerokość, dzięki czemu poszerza górne i dolne łuki zębowe. Tego typu leczenie można zastosować przed zakończeniem skoku wzrostowego dziecka. Ortodonta decyduje o regulacji płytki, zależnie od postępów leczenia

Aktywator

Aktywator jest metodą wczesnego leczenia ortodontycznego. To aparat ruchomy umożliwiający przesunięcie wyżynających zębów do wskazanych miejsc w łukach zębowych (wykorzystuje do tego naturalną siłę mięśni pacjenta) i ukształtowanie prawidłowego zgryzu. Równie istotne jest to, że takie wczesne leczenie to profilaktyka wystąpienia wad w przyszłości.

Aktywator kształtowania prawidłowego zgryzu

Twin Block

Aparat Twin Block tworzą dwie płytki, górna i dolna, z których jedna dopasowana jest do szczęki, druga – do żuchwy. Działają razem, aby korygować zgryz i przesunąć żuchwę do przodu. Aby osiągnąć zamierzony efekt, pacjent powinien nosić aparat nieustannie, jedynie z przerwami na mycie zębów i czyszczenie aparatu. Również uprawianie dynamicznych sportów jest wskazaniem do jego wyjęcia.

Aparat Twin Block

Pacjenci często zgłaszają zwiększone ilości śliny oraz pewne utrudnienia w artykulacji. Niezmiernie ważne jest, aby po każdym posiłku umyć dokładnie aparat i zęby. To bardzo istotna reguła przy stosowaniu aparatów wyjmowanych – czysty aparat na czyste zęby

Trainer™

U dzieci, które mają jeszcze zęby mleczne, często stosuje się aparaty PRE-Orthodontic TRAINER™. Dziecko powinno go założyć na całą noc i jedną godzinę w ciągu dnia przy zamkniętych ustach. Leczenie polega na oddziaływaniu na mięśnie jamy ustnej, co wpływa na poprawę kształtu łuku zębowego i prawidłowe ustawienie zębów (większość standardowych aparatów działa przez nacisk wprost na zęby i wyrostek zębodołowy).

Ortodontyczny 'Trainer' dla dzieci

• Inne typy aparatów

Expander lub Hyrax

Aparaty te zalecane są tym pacjentom, u których szczęka jest zbyt wąska w stosunku do żuchwy lub kiedy górne zęby są zbyt mocno stłoczone. Umożliwia poszerzenie szczęki (poprzez stopniowe rozkręcanie aparatu) i rozluźnia szew podniebienny.

Aparat ortodontyczny Hyrax

Płytka Hassa

Płytka Hassa działa w sposób zbliżony do aparatu Hyrax – służy do poszerzenia górnego łuku zębowego. Od aparatów Hyrax i Expander odróżniają ją dodatkowe elementy

Płytka Hassa

Pendulum

Pendulum to aparat stały, mocowany do zębów przedtrzonowych, stosowany do dystalizacji, czyli przemieszczenia zębów trzonowych do tyłu. Pacjent nosi aparat przez około 3-6 miesięcy (czasem do 9 miesięcy). Pendulum może powodować pewne problemy z poprawną wymową i ból przesuwanych zębów. Przy stosowaniu tego aparatu bardzo duże znaczenie ma staranna higiena jamy ustnej oraz przestrzeganie zaleconej diety (np. rezygnacja z gumy do żucia i ciągnących cukierków oraz pokarmów twardych). Zalecane jest także częste płukanie ust płynami antyseptycznymi.

Aparat ortodontyczny Pendulum

Quad Helix

Aparat Quad Helix mocowany jest do górnych zębów trzonowych za pomocą dwóch pierścieni oraz dwóch lub czterech sprężyn. Elementy te rozszerzają łuk zębowy, aby zrobić miejsce stłoczonym zębom. Quad Helix najczęściej wykonany jest ze stali nierdzewnej. Ortodonci stosują go w uzębieniu mieszanym lub stałym.

Aparat ortodontyczny Quad Helix

Zobacz również:

 

Program Lojalnościowy