Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Część 1: Najczęściej zadawane pytania

1. Czy osoba dorosła może podjąć leczenie?
2. Czy są jakieś limity odnośnie wieku pacjenta?
3. Czy są jakieś limity odnośnie wieku pacjenta?
4. Jaki jest ogólny wpływ aparatu na zdrowie?
5. Czy różni się leczenie ortodontyczne dorosłych od leczenia nastolatków?

1) Co decyduje o potrzebie noszenia aparatu?

Wielu z naszych dorosłych pacjentów nie zdecydowało się na leczenie ortodontyczne w młodości, chociaż z pewnością leczenia potrzebowali. Po wielu latach oprócz niezadowolenia ze swojego wyglądu, dokuczają im problemy z zębami, dziąsłami i układem pokarmowym (tę kwestię omawiamy poniżej). Mamy również pacjentów, którzy nie wykonywali zaleceń ortodonty i nie nosili dostatecznie długo retainera. Obecnie aż 25% zabiegów wykonuje się u osób dorosłych (20 lat temu leczeniu poddawane były tylko dzieci).

2) Czy są jakieś limity odnośnie wieku pacjenta?

Nie, nie ma. Leczenie ortodontyczne osoby dorosłej może trwać dłużej, ale wśród naszych pacjentów są nawet osiemdziesięciolatkowie. Wiedzą, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i dbanie o kondycję całego organizmu.

3) Jaki jest ogólny wpływ aparatu na zdrowie?

To, co skłania większość dorosłych do wizyty u ortodonty, jest chęć zmiany swojego wyglądu. Chcemy być postrzegani przez otoczenie jako atrakcyjni, chcemy przyciągać i zachwycać pięknym uśmiechem. Nierówne, zaniedbane zęby dodają lat, sprawiają, że wyglądamy staro. Leczenie ortodontyczne pomaga zwiększyć samoocenę, znacznie poprawia jakość życia i zapobiega wielu różnych komplikacjom zdrowotnym. Warto to rozważyć! Jeśli zęby wyglądają tak, jak na obrazkach poniżej, najprawdopodobniej potrzebne jest leczenie ortodontyczne.

4. Jaki jest ogólny wpływ aparatu na zdrowie?

Bez wątpienia znaczący. Codzienna higiena krzywych zębów jest znacznie trudniejsza (co więcej – ścierają się one nierównomiernie), w konsekwencji doprowadza to do nawracających stanów zapalnych dziąseł i bólu zębów. W ostateczności może dojść nawet do utraty uzębienia!
Warto również zaznaczyć, że przeżuwanie pokarmów jest początkową fazą trawienia, a jakiekolwiek nieprawidłowości w tym procesie rzutują na funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Im mocniej jest obciążony, tym szybciej się starzeje. Ortodonta pomaga odwrócić konsekwencje takich wieloletnich zaniedbań, a tym samym poprawić kondycję całego organizmu.

5) Czym różni się leczenie ortodontyczne dorosłych od leczenia nastolatków?

Przebieg leczenia jest bardzo podobny, jest ono wciąż tak samo skuteczne i pomaga osiągnąć zamierzony efekt, ale u osoby dorosłej:
• Leczenie może trwać dłużej – zęby i kości szczęki potrzebują więcej czasu na osiągnięcie docelowych pozycji, a także na ich utrwalenie;
• Poszerzenie kości jest trudniejsze (u nastolatków, w okresie wzrostu, są one elastyczne i bardziej podatne na przemieszczenia); dlatego, aby uzyskać więcej miejsca, czasem należy usunąć jeden-dwa zęby stałe.

Zobacz również:

 

Program Lojalnościowy