Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Cefalometria

Co to jest cefalometria?

Badanie cefalometryczne (nazywane potocznie zdjęciem tele czy cefalo) to rodzaj zdjęcia RTG czaszki w pozycji bocznej. Na zdjęciu cefalometrycznym widać dokładnie tkanki miękkie twarzy pacjenta, podniebienie twarde i zatoki przynosowe. Podczas wykonywania zdjęcia cefalometrycznego emitowana jest bardzo mała dawka promieni rentgenowskich. Dzięki temu oraz zastosowaniu w naszej klinice technologii cyfrowej zdjęcie cefalometryczne jest bezpieczne dla pacjenta.

Zdjęcie cefalometryczne

Kiedy wykonuje się zdjęcia cefalometryczne?

Zdjęcie cefalometryczne jest szczególnie przydatnym badaniem w ortodoncji.
Dzięki porównaniu zdjęć wykonanych w tej samej projekcji, lekarz może dokonać odpowiednich pomiarów i ocenić wzrost kostny pacjenta. Z tego powodu zdjęcie cefalometryczne jest kluczowym i koniecznym badaniem w prawidłowej diagnostyce ortodontycznej. Dodatkowo, zdjęcia tego typu pozwalają porównać pierwotny stan zgryzu pacjenta ze stanem po leczeniu.

Czy zdjęcie cefalometryczne jest bezpieczne?

Tradycyjne aparaty do zdjęć cefalometrycznych wykorzystywały kliszę fotograficzną do obrazowania promieniami rentgenowskimi. W aparatach nowej generacji klisza została zastąpiona czujnikiem cyfrowym, który potrzebuje znacznie mniejszej dawki promieniowania do zapisania dokładnego obrazu. Co więcej zdjęcie cyfrowe, w przeciwieństwie do tradycyjnego, może być poprawione i dopasowane w odpowiednim programie bez konieczności dalszego naświetlania. Dzięki technologii cyfrowej cefalometria jest badaniem bezpiecznym i dającym precyzyjną diagnozę.

Czy zdjęcie cefalometryczne jest bezpieczne dla dzieci?

Przygotowanie i wykonanie tego typu zdjęcia jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla dorosłych i dzieci. W klinice Fabdent na Bemowie używamy wyłącznie cyfrowej aparatury, która znacząco obniża poziom promieniowania rentgenowskiego i gwarantuje obraz najlepszej jakości.

W gabinecie Fabdent na Bemowie przeprowadzamy zdjęcia rentgenowskie na podstawie skierowania lub przy bezpłatnym przeglądzie.

Zdjęcia cefalometryczne z aparatu Kodak 9000C

Kodak 9000 to urządzenie najwyższej światowej klasy.

Zaawansowana technologia cyfrowa

Urządzenie Kodak 9000 stosowane do zdjęć cefalometrycznych w klinice Fabdent na Bemowie spełnia wszystkie wymagania nowoczesnej ortodoncji. Sprzęt ten wykonuje zdjęcia RTG w technologii „one shot”, co zapewnia wyjątkowo wysoką dokładność badania. Jest to jedyne na rynku urządzenie umożliwiające automatyczną analizę zdjęcia.

Aparat do zdjęć cefalometrycznych

Pojedyncza ekspozycja „one shot”

Czas ekspozycji zdjęcia cefalometrycznego przy użyciu Kodak 9000 to mniej niż jedna sekunda dzięki zastosowaniu technologii „one shot” (pojedynczej ekspozycji). W przeciwieństwie do aparatów cefalometrycznych starszej generacji, Kodak 9000 znacząco zmniejsza zakłócenia i podnosi jakość obrazu.

Badanie cefalometryczne

Duży wybór formatów zdjęć

Na potrzeby nowoczesnej ortodoncji, Kodak 9000 wyposażony jest w kolimator sterowany elektronicznie i wykonuje zdjęcia w wielu formatach, od unikalnych radiogramów całej czaszki (30 x 30 cm) po zdjęcia tradycyjne i niskiej dawki naświetlania. Dzięki tej unikalnej technologii badanie można dopasować dokładnie do anatomii pacjenta i znacząco zmniejszyć obszar ekspozycji. Dodatkowo Kodak 9000 umożliwia badanie w projekcji bocznej, przedniej, skośnej, submento-vertex i przy zastosowaniu programu badania wieku kości.

Pacjent w badaniu cefalometrycznym

Szybkie i skuteczne skanowanie

Przewaga systemu Kodak 9000 wynika z wyjątkowo krótkiego czasu ekspozycji (niewiele ponad 1s.) w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami, które potrzebują od 8 do 14s. na skanowanie pacjenta w bezruchu. Dzięki technologii „one shot” ryzyko wykonania poruszonego zdjęcia i konieczności powtórzenia go jest minimalne.

Natychmiastowa analiza i diagnoza

System Kodak 9000 wyposażony jest w zaawansowany program do automatycznej analizy zdjęć wysokiej jakości. Analiza elementów orientacyjnych i cech budowy pacjenta odbywa się błyskawicznie.

Diagnoza cefalometryczna

Zobacz również:

 

Program Lojalnościowy