Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Wybielanie zębów – co to oznacza?

Wybielanie zębów to najpopularniejszy zabieg w dzisiejszej stomatologii i medycynie estetycznej, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Pomimo dużego wyboru i dostępności, zaledwie 15%  dorosłych decyduje się na wybielanie zębów. Przyczynia się to do powstawania wielu nieporozumień i fałszywych opinii na ten temat wybielania zębów.  Wybielanie zębów dostępne jest dla każdego dzięki szerokiej gamie produktów do wybielania zębów w różnych cenach i zakresach czasu.  W gabinecie FachowyDentysta.pl w Warszawie oferujemy szeroki zakres usług wybielania zębów: od 60 minutowych profesjonalnych zabiegów po nakładki do wybielania zębów w domu. Sprawdź ceny i promocje na wybielanie zębów w naszym gabinecie.

Wbrew niektórym opiniom, wybielanie zębów jest bezpieczne i przynosi zamierzony skutek estetyczny – od nieznacznej zmiany koloru po efekt głębokiego wybielania zębów. Należy pamiętać, że efekty wybielania zębów słabną i należy przestrzegać zaleceń po wybielaniu zębów. Z czasem efekty wybielania zębów muszą być odpowiednio odnawiane, aby zachowały trwałość.

Wybielanie czy rozjaśnianie?

Zgodnie z definicją Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA)  terminu „wybielanie zębów” powinno używać się tylko gdy mowa o używaniu specjalnych materiałów ze środkami do wybielania zębów (np. nadtlenek wodoru lub karbamidu). Te środki stosowane są podczas wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym lub w wybielaniu zębów w domu. Natomiast sama poprawa koloru zębów przez usunięcie przebarwień i osadu to „rozjaśnianie”i nie powinno być mylone z wybielaniem zębów. Dlatego pasty do zębów, choć często określane przez producentów jako „wybielające” uznawane są za produkt do rozjaśniania, a nie wybielania zebów.

Dlaczego potrzebne jest wybielanie zębów? Fakty o szkliwie

O tym, czy potrzebne jest wybielanie zębów decyduje stan szkliwa. W ramach stomatologii estetycznej  oceniany jest stan szkliwa i wpływające na nie czynniki. Gdy jesteśmy młodzi, szkliwo porównywane do porcelany nadaje zębom piękną, naturalną biel. U większosci młodych osób nie ma potrzeby wybielania zębów. Szkliwo, czyli zewnętrzna, najtwardsza struktura zębów zbudowana jest z pryzmatów szkliwa. Funkcją szkliwa jest ochrona przed ścieraniem i czynnikami zewnętrznymi (np. kwasami pochodzenia bakteryjnego, urazami, wycieraniem. Niestety, z wiekiem powierzchnia szkliwa staje się coraz cieńsza i prześwitująca, a znajdująca się pod szkliwem zębina ma kolor żółty.

Proces ścierania szkliwa zachodzi podczas codziennego żucia pokarmów. W szkliwie pojawiają się również mikroskopijne pęknięcia między pryzmatami, w których gromadzą się osad i barwniki. Z tego powodu zęby stają się coraz ciemniejsze i matowe, a ich piękny wygląd można przywrócić poprzez wybielanie zębów.

Dzięki wybielaniu zębów w gabinecie lub  przy użyciu nakładek w domu możemy skutecznie usunąć barwniki i zanieczyszczenia ze szczelin w szkliwie. Pewne pęknięcia same szybko zostają zmineralizowane pod wpływem śliny, w innych natomiast na nowo zbierają się resztki organiczne.

Rodzaje przebarwień zębów

Jako pierwszy krok przed wybielaniem zębów, lekarz musi określić typ przebarwienia i wybrać odpowiednią metodę wybielania zębów. Badanie kondycji szkliwa jest częśćią diagnostyki przed wybielaniem zębów.
W stomatologii wyróżnia się dwa typy przebarwień zębów: wywołane przez czynniki wewnętrzne i spowodowane działaniem elementów zewnętrznych:

– Czynniki wewnętrzne, które wywołują przebarwienia powierzchni zębów to między innymi niektóre leki (np. antybiotyki tetracyklinowe szkodliwe w okresie rozwoju zębów, leki stosowane w  endodoncj -starej generacji, czy fluoroza) lub urazy. Dawniej uważano, że wybielanie zębów nie jest w stanie rozwiązać problemu przebarwień wywołanych przez wewnętrzne czynniki. Współczesna stomatologia i techniki wybielania zębów oferują znacznie skuteczniejsze metody, które przynoszą lepsze efekty estetyczne. Aby wybielanie zębów było skuteczne, należy precyzyjnie zdiagnozować przyczynę przebarwień i dostosować metodę postępowania w przypadku zębów żywych lub martwych. Dowiedz się więcej o wybielaniu zębów martwych.

– Zęby osób w wieku ok. 50 lat narażone są na wiele trudnych do usunięcia przebarwień. Wybielanie wciąż jest jednak możliwe.

–  Przebarwienia wywołane przez zewnętrzne czynniki to zmiany spowodowane osadzaniem się substancji barwiących i osadów, które zawarte są w jedzeniu, ciemnych napojach i dymie papierosowym. Czynniki te mogą wpływać na szkliwo (przebarwienia powierzchniowe) lub zębinę (przebarwienia głębokie). Powierzchowne przebarwienia zębów nie są rozległe i nie muszą wymagać wybielania zebów – można skutecznie pozbyć się ich szczotkując zęby lub podczas profilaktycznego zabiegu czyszczenia.

Jedynym sposobem usunięcia głębokich przebarwień są zabiegi wybielania zębów.

Wybielanie zębów a wiek pacjenta

Kolor powierzchni zębów jest silnie powiązany z wiekiem pacjenta. Wraz z upływem czasu zęby przybierają ciemniejszy kolor z powodu ścierania szkliwa i osadzaniem się w zębinie substancji barwiących. Efekty wybielania zębów różnią się w zależności od wieku pacjentów:
– Wśród nastolatków wybielanie zębów przynosi błyskawiczną poprawę.
– Zęby osób w wieku 20-30 lat zaczynają mieć żółtawy kolor. Skuteczne wybielanie zębów może być trochę trudniejsze.
– Zęby osób w wieku ok. 40 lat przyjmują ciemniejszy żółto-brązowy kolor, a wybielanie zębów może wymagać dodatkowych zabiegów
– Zęby osób w wieku ok. 50 lat narażone są na wiele trudnych do usunięcia przebarwień. Wybielanie zębów wciąż jest jednak możliwe.
Poznaj naszą ofertę i promocje na wybielanie zębów dla osób w każdym wieku!

Wrodzona barwa zębów:

Każda osoba charakteryzuje się nieco innym naturalnym kolorem zębów, który przybiera inne odcienie z upływem czasu i różnie reaguje na zabieg wybielania zębów. Lepsze efekty wybielania zębów widoczne są w przypadku zębów żółtobrązowych niż zielonoszarych.
Jeśli myślisz o wybielaniu zębów ze względu na ich naturalną barwę, poznaj atrakcyjne pakiety wybielania zębów w promocji!

Dieta:

Dieta ma duże znaczenie przy wybielaniu zębów. Wiele przebarwień powstaje na skutek spożywania barwiących pokarmów (np. marchew i pomarańcze) oraz kolorowych napojów (np. coca-cola, kawa, herbata, czerwone wino). Dodatkowo, szkliwo zębów narażone jest na erozję, do której przyczyniają się kwaśne artykuły żywieniowe (np. cytrusy). Wszystkie te czynniki sprawiają, że struktura szkliwa staje się przezierna i widoczny jest kolor żółtej zębiny.
Jeśli twoja dieta sprawia, że myślisz o wybielaniu zębów, skorzystaj z promocji i atrakcyjnych pakietów usług w naszym gabinecie.

Palenie papierosów:

Osoby palące stosują wybielanie zebów ze względu na brązowe substancje barwiące zawarte w dymie papierosowym, które wpływają powoli na powierzchnię zęba i wywołują widoczne zmiany koloru. Jeśli palisz papierosy i chcesz skorzystać z wybielania zębów, w naszym gabinecie czeka na ciebie promocja i szeroki wybór usług – sprawdź nasz cennik.

Urazy:

Uszkodzenia i urazy zębów powodują przebarwienia. W pęknięciach i szczelinach szkliwa zbierają się substancje barwiące i osad. Z tego powodu pacjenci z urazami zębów stosują wybielanie zębów. Poznaj naszą ofertę i promocje na wybielanie zębów po urazach.

Specjalistyczny zabieg wybielania zębów lampą BEYOND

Wybielanie zębów przez stomatologa w gabinecie jest bardzo skuteczne – pozwala znacząco poprawić kolor zębów w krótkim czasie.

Zabieg wybielania zębów poprzedza dokładny wybór i dopasowanie koloru zębów oraz skali efektu.
Stomatolog bada pacjenta i określa czy nie ma przeciwwskazań do wybielania zębów. Zanim rozpocznie się wybielanie zębów,  należy z nich usunąć kamień i wykonać piaskowanie. Aby uniknąć podrażnienia dziąseł, które powszechne jest przy wybielaniu zębów nakładkami w domu, stomatolog zabezpiecza dziąsła przy pomocy płynnego koferdamu. Dopiero po takim przygotowaniu stomatolog aplikuje stężony środek aktywny w postaci żelu i aktywuje proces wybielania zębów zimnym, niebieskim światłem lampy Beyond. W trakcie jednej wizyty trwającej do 45 minut cały proces wybielania zębów przeprowadzany jest trzykrotnie. W przypadku wyjątkowo uporczywych przebarwień sesję wybielania zębów trzeba powtórzyć raz lub więcej razy. Czasami konieczne jest również dalsze wybielanie zębów przy pomocy nakładek do użytku domowego.
Dowiedz się więcej o zabiegu wybielania zębów lampą Beyond.
Sprawdź cenę wybielania zębów lampą Beyond i zobacz naszą aktualną promocję na wybielanie zębów!

Wybielanie w domu nakładkami wykonanymi przez stomatologa

Wyniki porównywalne do zabiegu wybielania zębów w gabinecie z lampą Beyond można osiągnąć domu, przy pomocy profesjonalnych nakładek do wybielania zębów przygotowanych przez stomatologa.

Produkty do wybielania zębów Opalescence

Ten sposób wybielania zębów opiera się na użyciu specjalistycznego żelu i przygotowanych na zamówienie nakładek z winylu. Pacjent w domu nakłada na zęby nakładki z żelem przed snem przez okres od 5 do 14 dni. Efekt wybielania zębów tą metodą może być trwały przez kilka lat.
Dowiedz się więcej o wybielaniu zębów profesjonalnymi nakładkami.
Poznaj cenę nakładek do wybielania zębów i atrakcyjne pakiety w promocji.

Paski i pasty wybielające dostępne w sprzedaży

Najtańszym sposobem wybielania zębów jest użycie pasków czy past wybielających – produktów o zawartości substancji aktywnej dużo niższej niż profesjonalne preparaty do wybielania zębów. Skuteczność i efekty tej metody wybielania zębów są najmniejsze.
Dowiedz się więcej o wybielaniu zębów w domu!
Sprawdź cenę pasków i past do wybielania zębów i skorzystaj z promocji!

Jaka substancja aktywna do wybielania zębów?

Do zabiegu wybielania zębów lampą Beyond stosowany jest preparat zawierający nadtlenek wodoru jako czynnik aktywny. Jego stężenie (35-38%) jest najwyższe ze wszystkich metod wybielania zębów i charakteryzuje się najszybszym działaniem.

Do wybielania zębów przy pomoc nakładek stosuje się najczęściej nadtlenek karbamidu (mocznika), lecz spotykane są również preparaty z czystym nadtlenkiem wodoru. Kompleks nadtlenku karbamidu stopniowo rozkłada się uwalniając nadtlenek wodoru przez co proces wybielania zębów jest bardziej czasochłonny, siła jego działania jest mniejsza o ok. dwie-trzecie. W praktyce roztwór 5% nadtlenku wodoru odpowiada 15 procentowemu roztworowi nadtlenku karbamidu do wybielania zębów. Dowiedz się więcej o wybielaniu zębów w domu.

Co daje wybielanie zębów?

Wybielanie zębów przynosi efekty, które zależą od cech indywidualnych i są nieobiektywne.
Duża liczba pacjentów jest zadowolona z rezultatów wybielania zębów, lecz należy pamiętać, że nigdy nie przyniesie ono efektu tzw. bieli kafelków.  Przed rozpoczęciem wybielania zębów nasi stomatolodzy przedstawią i wyjaśnią Państwu jakiego efektu należy się spodziewać.

Aby osiągnąć efekt bieli w stylu „Hollywood smile” trzeba najczęściej użyć licówek ceramicznych. W przypadku wybielania zębów, ważne jest aby pacjent był świadomy możliwości i miał odpowiednie oczekiwania. Nasi lekarze informują Państwa o możliwościach, aby zapewnić satysfakcję z wybielania zębów.

Ocena koloru zębów
Stomatolodzy na całym świecie posługują się taką samą skalą Vita Classic Shade Guide do oceny koloru zębów przed rozpoczęciem wybielania zębów. Jest to paleta 16 odcieni ułożonych w skali jasności koloru. Najczęstszym wynikiem wybielania zębów jest zmiana koloru o 5 do 9 odcieni w skali standardowego kolornika, lecz czasami zdarza się uzyskać

Wybielanie zębów – czy to bezpieczne?

Wokół wybielania zębów nagromadziło się wiele błędnych opinii, choć jest to zabieg wykonywany przez stomatologów od kilkudziesięciu lat. Najbardziej istotnym mitem o wybielaniu zębów jest ten mówiący, że może ono uszkodzić zęby. Jest to absolutnie nieprawda, o ile cały proces wybielania zębów odbywa się pod nadzorem stomatologa. Dowodów na pełne bezpieczeństwo wybielania zębów dostarczają badania naukowe prowadzone przez wiele lat. Wybielanie nie wpływa negatywnie na zęby, jeżeli jest przeprowadzane prawidłowo i dostosowane do stanu pacjenta. W rzeczywistości wybielanie przynosi wiele korzyści, o których przeczytają Państwo dalej.

Najczęstsze powikłania przy wybielaniu zębów bez kontroli stomatologa:
– niewidoczny lub zbyt słaby efekt wybielania zębów
– zbyt silny efekt wybielania zębów, który sprawia, że szkliwo jest zbyt przezierne i widać przez nie sino szary kolor
– poczucie nadwrażliwości zębów, które występuje czasami przy wybielaniu zębów w gabinecie, lecz jest opanowane przez stomatologa
– poparzenie czy podrażnienie dziąseł po wybielaniu zębów wywołane niewłaściwym nałożeniem substancji wybielającej (np. zbyt dużej ilości) lub przepuszczającymi nakładkami
– powikłania związane z nieprzestrzeganiem zaleceń stomatologa
Stomatolodzy w naszym gabinecie są doświadczeni i przygotowani do wybielania zębów w sposób bezpieczny, co pozwala im uniknąć powyższych powikłań.

Wybielanie a nadwrażliwość zębów

Decydując się na zabieg wybielania zębów w gabinecie, wybierają Państwo metodę absolutnie bezpieczną. Wybielanie zębów w warunkach domowych nakładkami jest również bezpieczne, o ile zachowane są wszystkie zalecenia stomatologa.

Efektem ubocznym wybielania zębów jest często ich nadwrażliwość.
Nadwrażliwość po wybielaniu zębów jest odczuciem subiektywnym i może przejawiać się jako delikatnie nieprzyjemne uczucie lub nawet silny ból. W trakcie samego wybielania zębów bardzo rzadko pacjenci odczuwają nadwrażliwość, a jej pierwsze oznaki pojawiają się po upływie kilku godzin. W przypadku wybielania zębów w gabinecie taka nadwrażliwość może trwać do 2 dni, a po wybielaniu zębów metodą nakładkową utrzymuje się dłużej.  Aby zminimalizować nadwrażliwość po wybielaniu zębów powinno stosować się właściwe preparaty zgodnie z zaleceniem lekarza.

Nakładkowe wybielanie zębów często wywołuje też podrażnienie dziąseł, które powstaje w miejscu kontaktu dziąsła z żelem wybielającym, w szczególności jeśli jest go za dużo w nakładce do wybielania zębów.
Tego typu podrażnienie przechodzi samo po kilku dniach, ale nie powinno się wznawiać wybielania zębów przez pewien czas od podrażnienia.

Dbanie o biel po wybielaniu zębów
Tryb życia ma decydujący wpływ na to, czy efekt wybielania zębów będzie trwały. Wpływają na to higiena jamy ustnej, nawyki żywieniowe oraz palenie tytoniu. Aby efekt zabiegu wybielania zębów utrzymywał się, należy co jakiś czas wykonać ponowne wybielanie przypominające.
Należy pamiętać o używaniu odpowiedniej pasty wspierającej efekt wybielania zębów i właściwym dbaniu o higienę jamy ustnej.
Dowiedz się więcej o zaleceniach po wybielaniu zębów.
Skorzystaj z jednego z naszych pakietów wybielania zębów w promocji!

Próbnik kolorów zębów

Uwagi dotyczące wybielania zębów

Decydując się na zabieg pacjenci powinni pamiętać o zaleceniach i uwagach dotyczących wybielania zębów:
– Efekt tzw. bieli kafelkowej nie jest do osiągnięcia przez wybielanie zębów
– Poprawa koloru i efekt zabiegu stabilizuje się po ok. 14 dniach od wybielania zębów. Należy o tym pamiętać przed założeniem koron protetycznych lub licówek, których kolor powinien pasować do zębów po wybielaniu zębów. Rozwiązania protetyczne powinno wykonywać się po 2 tygodniach od wybielania również ze względu na skuteczność kleju.
– Efekt wybielania widać tylko na naturalnych zębach – wypełnienia, korony, licówki, czy bonding nie zmieniają koloru po wybielaniu zębów. Dla najlepszego efektu można po ok 14 dniach od wybielania zębów wymienić stare wypełnienia na pasujące kolorystycznie.
– Pacjentki w ciąży czy karmiące piersią nie powinny stosować wybielania zębów z powodu braku badań na temat wpływu wybielania zębów na ciążę i niemowlę. Przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest również uczulenia na nadtlenki czy substancje żywiczne.
– Wybielanie zębów u dzieci wykonywane jest od 14 roku życia.

Zalety wybielania zębów

Wybielanie zębów nie tylko poprawia wygląd i pewność siebie, lecz przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji zębów dzięki stałej kontroli stomatologa oraz zastosowaniu środków poprawiających mineralizację szkliwa.

 

Program Lojalnościowy