Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Zirkon Zahn® – korony pełnoceramiczne Warszawa Bemowo

Absolutnie białe korony cyrkonowe bez elementów metalowych
Pierwiastek chemiczny Cyrkon (Zr) występuje naturalnie w skorupie ziemskiej i służy do tworzenia tlenku cyrkonu, który od ponad dwóch dekad jest niezastąpionym materiałem w ortopedii (np. w protezach stawu biodrowego). Ten cenny materiał ma również ważne zastosowanie w protetyce stomatologicznej ze względu na swoje unikalne cechy biologiczne, które sprawiają, że jest bezkonkurencyjny do produkcji protez.

Efekt założenia koron

Dlaczego korony Zirkon Zahn?

Cyrkon charakteryzuje się wysokim stopniem przezierności i pozwala dopasować kolor koron protetycznych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wszystkie krawędzie koron cyrkonowych mają naturalny kolor, inaczej niż w przypadku koronna podbudowie metalowej.

Most z koron na metalu i cyrkonowych

Wygoda i czystość użytkowania

Tlenek cyrkonu jest odporny na działanie kwasów i zapobiega wchłanianiu szkodliwych czynników. Jego wyjątkowa przezierność sprawia, że proteza wygląda ładnie i naturalnie.

Zdrowie i funkcjonalność

Wyniki badań świadczą o tym, że cyrkon nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych u pacjentów. Korony cyrkonowe są biozgodne z tkankami pacjenta – dzięki temu ryzyko paradontozy jest mniejsze, a utrzymanie higieny łatwiejsze. Korony z tego materiału przewodzą ciepło w niewielkim stopniu, co jest bardzo cenną cechą bezmetalowych protez.

Stabilność i wytrzymałość

Korony protetyczne bezmetalowe, na podbudowie cyrkonowej mogą być dożywotnią inwestycją dla pacjenta o prawidłowej budowie zębów. Ich wysoka trwałość i gęstość sprawia, że zachowują one kolor i jasność oraz skutecznie opierają się działaniu czynników mechanicznych i ścieraniu.

Korony na cyrkonowej podbudowie

Informacje o Zirkonzahn

Minerał ZrSiO4 odkryty w 1789 przez M.H. Klaprotha w Niemczech jest jednym z tlenków krzemu, nazywany potocznie tlenkiem cyrkonu lub cyrkonem. Od połowy lat dziewięćdziesiątych używany jest do wykonywania protez zębów, w tym pojedynczych koron i mostów (do 14 punktów).

Zirkonzahn to wyjątkowy cyrkon, produkowany w zakładzie Zirkonzahn w Alpach przy pomocy unikalnej technologii. Oczyszczony minerał jest formowany w partie o kształcie bloków, które są kształtowane na wymiar przez wyspecjalizowanego technika i wkładane do pieca o temperaturze 1, 5 tysiąca stopni Celsjusza. W piecu minerał ten uzyskuje odpowiednią twardość i wytrzymałość. Decydującym o jakości Zirkonzahn czynnikiem jest jego czystość i odpowiednie parametry surowca. Syntetyzacja dokładnie oczyszczonego materiału zapewnia doskonałą dokładność pracy protetycznej, która jest trwała i zgodna z organizmem pacjenta.
Istnieją materiały Zirkonzahn o różnych stopniach przezierności, w tym wersja Prettau wyjątkowo polecana do wykonania koron i mostów protetycznych.

Zęby przed założeniem koron

Zęby z koronami z Zirkonzahn

Idealne zęby

Zobacz również:

 

Program Lojalnościowy