Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Aparaty Clear Aligner

Zalety:

Wady:

Metoda stosowania przezroczystych nakładek (szyn) stosowana jest przez ortodontów od dawna. Najbardziej znaczące osiągnięcia na tym rynku osiągnęli producenci z USA. Wprowadzili na rynek m.in. niezwykle skuteczny system Invisalign®. Jednak proponowane przez nich rozwiązania były w większości przypadków niedostępne dla polskich pacjentów, głównie z powodu bardzo wysokich kosztów. Ponadto zarówno plan leczenia, jak i szyny powstawały zagranicą, przez co wprowadzenie już w Polsce nawet najmniejszej zmiany było niemożliwe.

Dzięki niemieckiej firmie Scheu Dental metoda przezroczystych aparatów upowszechniła się na szeroką skalę. Nowoopracowany system nosi nazwę Clear Aligner (stosowany obecnie głównie w leczeniu wad zgryzu u osób dorosłych). O efektywności leczenia decyduje głównie precyzja pomiarów i odpowiednia jakość szyn. Z tego właśnie względu tylko pracownie ortodontyczne z licencją Scheu Dental mogą dostarczać szyny Clear Aligner.

clear aligner szyny

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy systemu Clear Aligner:

Na końcu leczenia zalecany jest aparat retencyjny, który utrwala nowe pozycje zębów; czas stabilizacji zębów jest przeważnie dwa razy dłuższy od leczenia ortodontycznego.

Zakładanie aparatu ortodontycznego

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy systemu Clear Aligner:

Leczenie podzielone jest na kilka etapów:

1. Konsultacja
Podczas pierwszego spotkania z pacjentem ortodonta weryfikuje, czy metoda Clear Aligner jest wskazana dla danego pacjenta. Jeśli weryfikacja jest pozytywna, lekarz wykonuje wycisk żuchwy i szczęki. Następnie korzystając z wyspecjalizowanego programu komputerowego, tworzy symulację całego procesu leczenia i przewidywanego efektu końcowego. Dzięki temu już podczas pierwszej wizyty pacjent otrzymuje wszystkie niezbędne informacje: ilość potrzebnych szyn, koszt leczenia oraz jego czas.

2. Przygotowanie szyn
Wykonane wyciski trafiają do pracowni ortodontycznej, certyfikowanej przez firmę Scheu Dental, wyposażonej również w wysokiej klasy sprzęt do termoformowania.

3. Leczenie
Grafik leczenia przewiduje wizyty kontrolne co 3-4 tygodnie. Pacjent otrzymuje komplet 3 szyn „na miarę”, o różnych grubościach – co tydzień samodzielnie dokonuje wymiany. Podczas następnej wizyty ortodonta ocenia postępy leczenia, a także pobiera wyciski potrzebne do przygotowania kolejnego kompletu nakładek.

4. Utrwalenie nowych pozycji zębów
Ten etap leczenia zależy od kilku ważnych czynników: ilości przesuniętych zębów, ich rodzaju, a także od tego, czy nastąpiła zmiana zgryzu. W większość przypadków jest o dwa razy dłuższy niż samo leczenie. Pacjenci często podkreślają, że stabilizatory Sheu Dental są niezwykle wygodne, dyskretne i nie mają żadnego wpływu na mówienie czy jedzenie.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Scheu Dental
Zapoznaj się z materiałami na temat Clear Aligner

Zalety:

Wady:

Zobacz również:

 

Program Lojalnościowy