Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Część 3: Koszty leczenia ortodontycznego

1. Jakie są koszty leczenia ortodontycznego dziecka?

2. Czemu całkowity koszt jest tak wysoki?

3. Czy warto inwestować w leczenie u ortodonty?

4. Czy możliwe jest rozłożenie płatności na raty?

1) Jakie są koszty leczenia ortodontycznego dziecka?

Precyzyjne oszacowanie kosztu leczenia jest bardzo trudne, ponieważ każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Do ceny wlicza się: początkową diagnostykę (z uwzględnieniem zdjęć rentgenowskich i modeli trójwymiarowych), opracowanie planu leczenia, aparat, wizyty kontrolne, oraz materiały potrzebne po zakończeniu leczenia, jak na przykład retainer. Dokładne informacje o kosztach – kliknij tutaj. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy również symulator kosztów, za pomocą którego można zdefiniować koszty dwuletniego leczenia z użyciem różnych aparatów.

2) Czemu całkowity koszt jest tak wysoki?

O koszcie leczenia decyduje wiele różnych czynników, np. nasilenie wady zgryzu, czas leczenia, typ wybranego aparatu. Koszt całkowity jest wysoki, ale – co ważne – rozkłada się proporcjonalnie na cały okres leczenia. Ponadto pacjent otrzymuje w zamian nie tylko profesjonalną opiekę i dostęp do nowoczesnej diagnostyki, ale także szereg długoterminowych korzyści. Warto też podkreślić, że słuchanie zaleceń ortodonty oraz pilnowanie harmonogramu wizyt kontrolnych często pozwala skrócić czas leczenia i uniknąć komplikacji

3) Czy warto inwestować w leczenie u ortodonty?

Z całą pewnością tak! Warto się zastanowić nad konsekwencjami zaniechania leczenia. Oczywiście nie znamy przyszłości, ale na pewno znamy wiele przypadków wśród naszych dorosłych pacjentów, którzy zmagają się z nierozwiązanymi problemami z zębami sprzed wielu lat.
Konsekwencje zaniedbań dotyczą nie tylko higieny i zdrowia jamy ustnej. Przykładowo, gdy u osoby dorosłej nie można już przeprowadzić zabiegu zwanego rozszerzeniem podniebienia. Bez odpowiedniej interwencji, podniebienie unosi się, hamując przepływ powietrza przez nos, powodując problemy z oddychaniem. Wtedy pomóc może jedynie chirurg.
Co więcej – krzywe, nieleczone przez ortodontę zęby, mogą ranić język, co niezwykle utrudnia pacjentowi codzienne funkcjonowanie.
Zaniechanie leczenia ortodontycznego ma negatywny wpływ na cały układ pokarmowy. Przeżuwanie jedzenia jest początkową fazą trawienia, a jakiekolwiek nieprawidłowości w tym procesie rzutują na funkcjonowanie całego układu pokarmowego (np. podrażnienia żołądka, które mogą utrzymywać się latami).
Nie można przewidzieć wszystkich skutków takich zaniedbań. Ale można odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy ryzykować własnym zdrowiem. Piękny uśmiech i wyższa samoocena będą dodatkową nagrodą.

4) Czy możliwe jest rozłożenie płatności na raty?

Całkowity koszt leczenia składa się z trzech części:
• Koszt konsultacji przed leczeniem (pokrywane podczas pierwszych wizyt) – w tym zdjęcia rentgenowskie, modele trójwymiarowe i przygotowanie planu leczenia.
• Koszt aparatu (pacjent płaci za aparat w momencie jego założenia).
• Koszt konsultacji, na które pacjent zgłasza się co miesiąc lub co dwa miesiące; zasadniczo stanowią one 50% całkowitego kosztu i są rozplanowane na okres około 2 lat.
• We współpracy z firmą Santander umożliwiamy również naszym pacjentom skorzystanie z programu kredytowania leczenia. Informacje uzupełniające omawiamy w części „leczenie na raty”.

Zobacz również:

 

Program Lojalnościowy