Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Część 5: Koszty leczenia ortodontycznego

1.Jakie są koszty leczenia ortodontycznego?
2.Czemu całkowity koszt jest tak wysoki?
3.Czy warto inwestować w leczenie u ortodonty?
4.Czy możliwe jest rozłożenie płatności na raty?

1) Jakie są koszty leczenia ortodontycznego?

Precyzyjne oszacowanie kosztu leczenia jest bardzo trudne, ponieważ każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Do ceny wlicza się: początkową diagnostykę (z uwzględnieniem zdjęć rentgenowskich i modeli trójwymiarowych), opracowanie planu leczenia, aparat, wizyty kontrolne, oraz materiały potrzebne po zakończeniu leczenia, jak na przykład retainer. Dokładne informacje o kosztach – kliknij tutaj. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy również symulator kosztów, za pomocą którego można zdefiniować koszty dwuletniego leczenia z użyciem różnych aparatów.

2) Czemu całkowity koszt jest tak wysoki?

O koszcie leczenia decyduje wiele różnych czynników, np. nasilenie wady zgryzu, czas leczenia, typ wybranego aparatu. Koszt całkowity jest wysoki, ale – co ważne – rozkłada się proporcjonalnie na cały okres leczenia. Ponadto pacjent otrzymuje w zamian nie tylko profesjonalną opiekę i dostęp do nowoczesnej diagnostyki, ale także szereg długoterminowych korzyści. Gdy porównamy ortodoncję z innymi usługami, koszt już nie wydaje się tak wysoki. Podczas standardowego dwuletniego leczenia pacjent odbywa około 25 wizyt u ortodonty. Jeśli całkowity koszt leczenia wynosi 7-12, 5 tysiąca złotych, to jedna wizyta kosztuje 300-500 złotych. Warto też podkreślić, że słuchanie zaleceń ortodonty oraz pilnowanie harmonogramu wizyt kontrolnych często pozwala skrócić czas leczenia i uniknąć komplikacji.

3) Czy warto inwestować w leczenie u ortodonty?

Z całą pewnością tak! Warto się zastanowić na konsekwencjami zaniechania leczenia. Oczywiście nie znamy przyszłości, ale na pewno znamy wiele przypadków wśród naszych dorosłych pacjentów, którzy zmagają się z nierozwiązanymi problemami z zębami sprzed wielu lat.
Nie można przewidzieć wszystkich skutków takich zaniedbań. Ale można odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy ryzykować własnym zdrowiem. Piękny uśmiech i wyższa samoocena będą dodatkową nagrodą.

4) Czy możliwe jest rozłożenie płatności na raty?

Całkowity koszt leczenia składa się z trzech części:
• Koszt konsultacji przed leczeniem (pokrywane podczas pierwszych wizyt) – w tym zdjęcia rentgenowskie, modele trójwymiarowe i przygotowanie planu leczenia.
• Koszt aparatu (pacjent płaci za aparat w momencie jego założenia).
• Koszt konsultacji, na które pacjent zgłasza się co miesiąc lub co dwa miesiące; zasadniczo stanowią one 50% całkowitego kosztu i są rozplanowana na okres około 3 lat.
• We współpracy z firmą Santander umożliwiamy również naszym pacjentom skorzystanie z programu kredytowania leczenia. Informacje uzupełniające omawiamy w części „leczenie na raty”.

Zobacz również:

 

Program Lojalnościowy