Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Dlaczego aparat ortodontyczny?

Współczesna medycyna jasno stwierdza, że podjęcie leczenia za pomocą aparatu ortodontycznego jest jednym z elementów profilaktyki zdrowotnej. Pacjenci, którzy zdecydowali się na aparat ortodontyczny odczuwają większy komfort życiowy, żyją dłużej i statystycznie rzadziej zapadają na choroby układu krążenia. Jest to jedna z najważniejszych zalet ortodoncji.

Noszenie aparatu ortodontycznego

Z leczenia za pomocą aparatu ortodontycznego mogą korzystać nie tylko dzieci – 20% aparatów ortodontycznych stosuje się u pacjentów to powyżej 18 roku życia. Na aparat ortodontyczny nie jest za późno – stosują je również nastolatki i osoby dorosłe, nawet około 60 roku życia.

Jakie są zalety aparatu ortodontycznego?

To, co skłania większość dorosłych do założenia aparatu ortodontycznego to chęć zmiany swojego wyglądu. Aparat ortodontyczny sprawia, że jesteśmy postrzegani przez otoczenie jako atrakcyjni, przyciągamy i zachwycamy pięknym uśmiechem. Nierówne, zaniedbane zęby dodają lat, sprawiają, że wyglądamy staro – leczenie aparatem ortodontycznym może to zmienić. Rezultaty zastosowania aparatu ortodontycznego zwiększają samoocenę, znacznie poprawia jakość życia i zapobiegają wielu różnych komplikacjom zdrowotnym. Jeśli zastanawiasz się nad aparatem ortodontycznym dla siebie lub osoby bliskiej, pomyśl korzyściach pięknego uśmiechu i zobacz nasz cennik!

Efekt leczenia ortodontycznego dorosłych

Czy wiadomo, ile osób powinno odwiedzić ortodontę?

Około 70% osób powinno na pewnym etapie życia zgłosić się do ortodonty i wykonać odpowiednio dopasowany aparat ortodontyczny. W naszym gabinecie w Warszawie oferujemy Państwu kompleksowy wybór aparatów ortodontycznych i fachową poradę dotyczącą jego wyboru oraz higieny zębów z aparatem ortodontycznym.

Czy leczenie ortodontyczne wpływa na kondycję organizmu?

Rezultaty leczenia aparatem ortodontycznym mają bez wątpienia duży wpływ na poprawę jakości życia i zdrowie. Codzienna higiena krzywych zębów jest znacznie trudniejsza (co więcej – ścierają się one nierównomiernie), w konsekwencji doprowadza to do nawracających stanów zapalnych dziąseł i bólu zębów. W ostateczności, odwlekanie wizyty u ortodonty założenia aparatu ortodontycznego może doprowadzić nawet do utraty uzębienia i konieczności uzupełniania braków! Warto również zaznaczyć, że przeżuwanie jest pierwszą fazą trawienia, a nieprawidłowości w tym procesie rzutują na funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Im mocniej jest obciążony, tym szybciej się starzeje. Aparat ortodontyczny pomaga odwrócić konsekwencje takich wieloletnich zaniedbań, a tym samym poprawić kondycję całego organizmu.

Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych?

Aparaty ortodontyczne można podzielić przede wszystkim na stałe i ruchome. Stały jest bardziej konsekwentny w działaniu, ponieważ pacjent nie może sam go sobie ściągnąć. Przez to, że cały czas są umieszczone na zębach ich działanie jest zdecydowanie szybsze niż aparatów ruchomych.

Aparaty ruchome stosowane są przy mniejszych wadach u dzieci i młodzieży. Jednak wymagają ogromnego samozaparcia od pacjenta, który i tak przez większą część dnia musi go nosić. Plusem tego typu aparatów jest możliwość chociażby chwilowego odpoczynku od nakładki, na przykład na czas mycia zębów czy aparatu. Każda nakładka przygotowywana jest indywidualnie dla pacjenta, ponieważ musi być ona maksymalnie dopasowana do kształtu szczęki i zębów. W tym przypadku efekty w dużej mierze zależą od zdyscyplinowania pacjenta oraz regularnych wizyt u ortodonty.

Oba typu aparatów na początku mogą sprawiać trudności w mówieniu. Może pojawić się seplenienie, niekontrolowane plucie podczas komunikacji werbalnej oraz kłopoty z jedzeniem.

Aparaty ruchome

Aparaty wyjmowane stosowane są głównie w niewielkich wadach zgryzu u dzieci i młodzieży. Aparaty ruchome pozwalają rozbudować łuki zębowe, dbają o odpowiedni wzrost szczęk i korygują wady u dzieci, które posiadają część zębów mlecznych, a część stałych. Gdy pacjent stosuje ten rodzaj aparatów ortodontycznych we wczesnym etapie życia tym samym zmniejsza on prawdopodobieństwo powrotu do aparatu, stałego tym razem, za kilka lat. Każdy ruchomy aparat dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. W tym wypadku kluczową rolę odgrywa samozaparcie pacjenta, a także regularne wizyty u specjalisty. Czytaj więcej o aparatach ruchomych.

Aktywator

Aktywator kształtowania prawidłowego zgryzu

Płytka Schwarza

Płytka Schwarza

Twin Block

Aparat Twin Block

Trainer

Ortodontyczny 'Trainer' dla dzieci

Expander lub Hylax

Aparat ortodontyczny Hyrax

Płytka Hassa

Płytka Hassa

Pendulum

Aparat ortodontyczny Pendulum

Quad Helix

Aparat ortodontyczny Quad Helix

Aparaty z metalowymi zamkami

Są to klasyczne aparaty ortodontyczne. Uważane są za o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia od aparatów estetycznych. Używane są różne grubości łuku, a także zróżnicowane profile. Aparaty metalowe są równie skuteczne w leczeniu jak aparaty estetyczne i o wiele tańsze. Minusem pozostaje jedynie fakt, że są one bardziej widoczne na zębach niż inne typy aparatów. Czytaj więcej o aparatach z metalowymi zamkami.

Metalowe zamki

Aparaty z zamkami estetycznymi

Są to aparaty ceramiczne lub szafirowe. Odznaczają się niewielką widocznością na zębach. Określane są niekiedy aparatami kosmetycznymi. Wyróżniają się większą elegancją i estetyką w porównaniu do innych aparatów. Leczenie odbywa się w ten sam sposób, co w przypadku zamków metalowych. Zamki ceramiczne są mlecznobiałe, a szafirowe przezroczyste. Dowiedz się więcej o aparatach z zamkami estetycznymi.

Aparaty Clear Aligner

Ta metoda leczenia polega na nakładaniu przezroczystych szyn na zęby. Jest to bardzo dyskretny rodzaj aparatu, ale też droższy od tradycyjnych aparatów ortodontycznych. O efektach leczenia szynami decyduje precyzja pomiarów oraz jakość materiału, z jakiego zostały wykonane. Dowiedz się więcej o aparacie Clear Aligner.

Przezroczyste szyny

clear aligner szyny

Aparaty samoligaturujące

Jest to mniej bolesny sposób na proste zęby. Poza tym, ten typ aparatu gwarantuje szybsze leczenie, a także odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Niestety, zamki używane w tej metodzie są większe od standardowych, a koszty są wyższe. Czytaj więcej o aparatach samoligaturujących.

Aparaty lingwalne

Są to aparaty niewidoczne, ponieważ zamki przyklejone są na powierzchni językowej zębów. Siła przesuwania zębów w tej metodzie jest większa niż standardowo, znacznie przyspiesza to czas leczenia. Czytaj więcej o aparatach lingwalnych.

 

Program Lojalnościowy