Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Odnowa tkanki kostnej

Czasami schorzenie czy uraz powodują tak poważne uszkodzenia zęba, że musi on zostać usunięty. Nie oznacza to jednak konieczności życia z brakującym zębem – dziś dostępne są różnorodne metody uzupełnienia braku, od implantów, mostów porcelanowych, aż po ruchome protezy zębowe. Dzięki tego typu metodom można odzyskać estetyczny wygląd i aktywność. Jednak podstawą do zastosowania wszystkich tych rozwiązań jest właściwa ilość i jakość tkanki kostnej szczęki. Dzisiejsza medycyna pomaga rozwiązywać przypadki, w których zdrowej kości jest za mało. Jest to możliwe poprzez zabieg „sinus lift”, czyli podniesienia dna zatoki, sterowaną regenerację (GBR) czy implantację kości. W przeszłości te zabiegi były niewykonalne – dziś są często stosowaną terapią chirurgiczno-stomatologiczną. Poniżej znajdą Państwo informacje dotyczące zalet zabiegu sinus lift, przeszczepu kostnego oraz GBR.

Sinus lift (podniesienie dna zatoki) – co to jest?

Poniżej oczodołów, w kościach szczękowych umiejscowione są zatoki szczękowe.
Jeżeli dojdzie do powstania braku zęba pod zatoką szczękową, rozpoczyna się proces ubywania kości, który sprawia, że zatoka powiększy się zajmując miejsce korzeni zębowych i kości wyrostka zębodołu. Taka sytuacja sprawia, że implant może być wszczepiony niewystarczająco głęboko i nie będzie odpowiednio stabilny. W takich przypadkach stosuje się zabieg podniesienia dna zatoki. Na początku lekarz przygotowuje doraźny otwór w jednym z dwóch dostępnych miejsc. Następnie właściwym instrumentem lekarz kształtuje błonę zatoki, przywracając jej pierwotne położenie i tworząc przestrzeń do uzupełnienia kości jej odpowiednikiem. Po uzupełnieniu braku odpowiednią ilością materiału, możliwe jest stabilne wszczepienie implantu, który po zagojeniu będzie silną podporą dla części protetycznej.

Przeszczep kości i sterowana regeneracja – co to takiego?

Przeszczep kości polega na chirurgicznym uzupełnieniu ubytku kostnego specjalistycznym materiałem – BioOss® w celu podtrzymania wyrostka zębodołu. Bio-Oss to nie tylko materiał wypełniający ubytek – wspomaga on również regenerację naturalnej kości, która z czasem łączy się z przeszczepem i umacnia go.

Regeneracja sterowana polega na ułożeniu cienkiej warstwy materiału Bio-Gide® na powierzchni przeszczepu. Materiał Bio-Gide wspomaga wzrost zdrowej kości, sprawia, że gojenie jest szybsze i chroni przed powstawaniem blizny. Poniżej dowiedzą się Państwo więcej o materiałach Bio-Oss i Bio-Gide.

Kiedy stosuje się przeszczep kostny i regenerację sterowaną?

Oba te zabiegi wykonuje się w przypadku, gdy pacjent nie posiada odpowiedniej ilości kości w miejscu planowanego implantu, czyli mamy do czynienia z tzw. ubytkiem kostnym:

Jak zmierzyć ilość kości przed zabiegiem implantologicznym?

Ilość, gęstość i jakość tkanki kostnej można określić na podstawie dwóch zdjęć: pantomogramu i tomografu. Wykonane w tym samym czasie obrazy tych zdjęć dają lekarzowi informacje o położeniu nerwów i zatok, które muszą być ominięte w trakcie części chirurgicznej leczenia.

Jak wygląda zabieg przeszczepu kości i regeneracji sterowanej?

Usuwanie zmienionej tkanki zębodołu przed przeszczepem

Użycie  materiału Bio-Oss przed przeszczepem kości

Użycie materiału Bio-Glide do zabezpieczenia zębodołu

Szew dziąsła w miejscu przeszczepu

Czy przeszczep i regeneracja kości to bolesne zabiegi?

Zarówno przeszczep, jak i zabieg regeneracji sterowanej kości są przeprowadzamy po podaniu znieczulenia miejscowego. Pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Pewne objawy bólowe i opuchlizna mogą pojawić się po zabiegu, lecz mijają one w przeciągu kilku dni. Ból występujący przez pierwsze 48 godzin od zabiegu można łagodzić lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty. Dowiedz się więcej o wskazówkach dla pacjentów po zabiegu.

Jak dbać o miejsce po zabiegu?

Podstawowym zaleceniem po wszystkich zabiegach operacyjnych jest utrzymanie higieny w miejscu, w którym miał miejsce zabieg. Można to robić przy pomocy przepisanej przez lekarza specjalnej płukanki. Przyjmując antybiotyk przeciwdziałamy rozwojowi zakażeń.
Należy oszczędzać miejsce po zabiegu przy gryzieniu do momentu zagojenia i uformowania przeszczepionej kości. Zęby powinno się szczotkować tak, jak normalnie, lecz ze szczególną ostrożnością wokół pola operacyjnego

Na czym polega działanie Bio-Oss®?

Bio-Oss

Bio-Oss® to innowacyjny materiał pochodzenia zwierzęcego ( z kości krowiej), który jest podobny do ludzkiej kości i dlatego bezpiecznie i doskonale spełnia funkcję przy odbudowie kości. Dzięki Bio-Oss często nie są potrzebne zabiegi pozyskania kości od pacjenta w celu przeszczepu.

Podobieństwo Bio-Oss do tkanki ludzkiej sprawia, że materiał ten jest wyjątkowo biozgodny i skutecznie przyjmowany przez łączące się z nim komórki naszego organizmu. Bio-Oss umieszcza się w miejscu ubytku pod postacią bloków lub granulek. Już po pół roku od zabiegu cząstki Bio-Oss łączą się tworząc stabilną tkankę kostną, a sam preparat stopniowo wydalany jest z organizmu.

Czy używanie Bio-Oss jest nieszkodliwe?

Stosowanie materiału Bio-Oss jest zupełnie nieszkodliwe i nie powoduje zakażeń czy reakcji alergicznych. Bio-Oss poddawany jest procesowi starannej sterylizacji w kontrolowanych warunkach. Dodatkowo, przed dopuszczeniem do sprzedaży produkt ten musi przejść surowe testy kontrolerów jakości i czystości.
Po jakim czasie wokół Bio-Oss tworzy się nowa kość?
Ponieważ materiał Bio-Oss jest wyjątkowo zgodny z naturalną kością człowieka, proces tworzenia nowej kości jest ułatwiony. Już po paru tygodniach od zabiegu wokół Bio-Oss tworzy się struktura nowej kości, która po kilku miesiącach wzrostu i rozwoju będzie trwałą podstawą do wszczepów.

Bio-Glide® – co to jest?

Bio-Gide to cienka warstwa oczyszczonych włókien głównego białka tkanki łącznej: kolagenu. W stomatologii membrana Bio-Glide stosowana jest na wierzch gojącej się kości w celu zabezpieczenia przed wrastaniem tkanek miękkich w miejsce odbudowywanej kości.
Bio-Glide dodatkowo sprawia, że gojenie po zabiegu jest szybsze i łatwiejsze.
Bio-Glide jest produktem pochodzenia wieprzowego, odpowiednim dla ludzi przy procesie regeneracji kości i wspomagania gojenia.

Bio-Glide

Czy stosowanie Bio-Glide jest szkodliwe?

Wiele produktów stosowanych w transplantologii (np. zastawki serca), w tym Bio-Glide, składa się kolagenu wieprzowego, poddanego dokładnemu oczyszczeniu i sterylizacji.
Aby każda membrana Bio-Glide była bezpieczna dla pacjenta, produkt ten przechodzi szczegółową kontrolę czystości. Bio-Glide nie powinno stosować się u pacjentów z uczuleniem na kolagen lub produkty pochodzenia wieprzowego.

Zobacz również

 

Program Lojalnościowy