Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Leczenie niedrożnego kanału Warszawa Bemowo

Niedrożność (obliteracja) kanału to często spotykane i poważne utrudnienie w leczeniu endodontycznym. W większości przypadków do niedrożności dochodzi:

Drożność kanału zębowego przywrócić można poprzez usunięcie przeszkody, która jest przyczyną niedrożności. Pod mikroskopem lekarz może odpowiednio zdiagnozować powód obliteracji, usunąć złamane odłamki narzędzi czy blokujące kanał materiały oraz przywrócić odpowiedni stan zobliterowanego kanału.

Instrumenty stosowane do leczenia obliteracji kanału to przede wszystkim pilniki ultradźwiękowe, które falami dźwiękowymi kruszą przeszkody zatykające kanał. Tego typu zabieg jest bezpieczny jedynie w powiększeniu mikroskopowym, aby nie dopuścić do przebicia (perforacji) korzenia leczonego zęba

Podczas standardowego leczenia kanałowego bez mikroskopu może dojść do pominięcia niektórych kanałów zęba ze względu na różnice w budowie anatomicznej. Użycie mikroskopu stomatologicznego ogranicza takie przypadki i pozwala zidentyfikować i wyleczyć wszystkie kanały.

Wielu z naszych pacjentów zgłasza dolegliwości bólowe lub ma zmiany około wierzchołkowe zębów, które w przeszłości były leczone kanałowo. Ma to miejsce nawet gdy na zdjęciu rentgenowskim widać prawidłowe wypełnienie kanałów. Powodem takich powikłań są w większości przypadków dodatkowe, ukryte kanały, które nie zostały wyczyszczone i stają się miejscem rozwoju zakażenia bakteryjnego. Takie ukryte ogniska w dodatkowych kanałach możemy zidentyfikować pod mikroskopem stomatologicznym i zastosować odpowiednie leczenie. Co ważne, endodoncja mikroskopowa pozwala uniknąć takich sytuacji już przy pierwszym leczeniu kanałowym. Właśnie dlatego mikroskop stomatologiczny jest używany w klinice Fabdent każdorazowo przy zabiegu endodontycznym.

 

Program Lojalnościowy