Menu

Promocje

Bezpłatne przeglądy

Skorzystaj z BEZPŁATYNYCH badań stomatologicznych, konsultacji protetycznych i endodontycznych.

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie kanałowe teraz ZAWSZE z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą Beyond

Wystarczy 1 godzina w gabinecie, aby wybielić zęby metodą Beyond. Teraz w promocyjnej cenie 850zł

Dowiedz się więcej!

Wybielanie metodą nakładkową

Teraz możesz wybielić zęby kiedy chcesz i ile chcesz. Specjalna promocyjna cena 700zł

Dowiedz się więcej!

Profesjonalne czyszczenie

Teraz tylko 250zł – fluoryzacja, piaskowanie, skaling. Wszystkie zabiegi wykonywane przez lekarzy.

Dowiedz się więcej!

Implanty zębów

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne dostępne już od 2250 zł!

Dowiedz się więcej!

Chirurgia stomatologiczna – co to jest?

Chirurgia stomatologiczna to jedna z gałęzi stomatologii, która zajmuje się zabiegami operacyjnymi w obrębie jamy ustnej. Dzięki nowoczesnej chirurgii stomatologicznej możliwe jest leczenie wielu schorzeń i problemów, które nie mogą być leczone zachowawczo i wymagają interwencji chirurga stomatologa.

Chirurgia stomatologiczna ma zastosowanie u pacjentów w różnym wieku i może być konieczna z różnorakich powodów. Do najczęstszych zabiegów chirurgii stomatologicznej należy chirurgiczne usuwanie zębów mądrości (ósemek), usuwanie zębów zatrzymanych, resekcja i hemisekcja korzenia (czyli odcięcie zmienionego wierzchołka korzenia w przypadku zębów jednokanałowych i usunięcie jednego z korzeni w przypadku zębów wielokorzeniowych). Leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej jest często konieczne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego lub protetycznego.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Dobry chirurg stomatolog to specjalista posiadający przygotowanie ogólnochirurgiczne, który wykonuje szeroki zakres zabiegów przy użyciu nowoczesnych narzędzi do chirurgii stomatologicznej. Pod opieką dobrego chirurga stomatologa zabiegi operacyjne są bezpieczne i nie powodują powikłań.

Czy zabiegi chirurgii stomatologicznej są bolesne?

Wszystkie zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są w znieczuleniu, są więc dla pacjenta bezbolesne. Najczęściej odbywają się one w znieczuleniu miejscowym, zdarza się jednak, że może być konieczność przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Przed rozpoczęciem operacji chirurg stomatolog odpowiednio przygotowuje pacjenta i dokładnie tłumaczy planowany przebieg leczenia i możliwe następstwa. Zabiegi chirurgii stomatologicznej są zawsze przeprowadzane z zachowaniem aseptyczności pola operacyjnego. Ból może być natomiast odczuwalny w kilka godzin po przeprowadzonym zabiegu, kiedy mija działanie podanego znieczulenia. Wtedy również może pojawić się obrzęk. Pacjenci dostają przepisane środki przeciwbólowe, aby jak najłatwiej znieść dyskomfort. W niektórych przypadkach chirurg stomatolog może również zlecić zastosowanie antybiotykoterapii.

Poniżej znajduje się krótki opis najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii stomatologicznej:

Usuwanie ósemek

Ósemki zwane także zębami mądrości są ostatnimi zębami trzonowymi. Zęby wyrastają najpóźniej, bo dopiero około 18 roku życia. W procesie ewolucji szczęki człowieka uległy zmniejszeniu stąd zdarza się, że nie ma dla nich miejsca. Wtedy konieczne jest ich usunięcie. Ósemki mogą być zatrzymane całkowicie, częściowo lub mogą być także całkowicie schowane w kości. Usuwanie ósemek jest dosyć rutynowym zabiegiem i wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym po wykonaniu zdjęcia pantomograficznego. Zabieg wykonuje chirurg stomatolog. Profilaktycznie lepiej jest zapobiec komplikacjom, jakie mogłyby być spowodowane posiadaniem zębów mądrości.
Więcej informacji: Usuwanie ósemek

Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja wierzchołka korzenia jest to zabieg polegający na wycięciu części zęba (korzeń) wraz z tkanką, która jest zainfekowana lub rozwinęło się w niej zapalenie we fragmencie kanału, który był nieoczyszczony. Chirurg stomatolog podczas tego zabiegu rozcina tkanki, które otaczają korzeń i odsłania go, przygotowując do resekcji. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Więcej informacji: Resekcja wierzchołka korzenia

Implantologia – Chirurgiczne wszczepianie implantów

Implantologia jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się uzupełnieniem utraconych zębów poprzez tytanowe wkręty czyli implanty zębowe. Implanty zębowe są najlepszym rozwiązaniem protetycznym dla pacjentów którzy utracili własne zęby. Charakteryzują się trwałością – są bardzo mocne i bezpieczne dla pacjentów.
Więcej informacji: Implanty

Kortykomia

Kortykomia jest to zabieg wykonywany przy leczeniu ortodontycznym w celu zmniejszenia oporów kostnych przy przemieszczaniu się zębów. Zabieg wykonywany jest zwykle na osobach dorosłych i likwiduje uczucie bólu przy leczeniu ortodontycznym. Zabieg ten może być również alternatywą do usuwania zębów, przed założeniem aparatu ortodontycznego.
Więcej informacji: </a href=”https://fachowydentysta.pl/uslugi-chirurgia-piezochirurgia-kortykotomia/”>Kortykomia

Osteotomia

Osteotomia to zabieg polegający na wykonaniu korekty szkieletu szczęki i żuchwy, zlikwidowania wszelkich wad zgryzu czy też przygotowania szczęki do uzupełnienia utraconych zębów przy pomocy implantów. Zabieg zdecydowanie zmniejsza ryzyko powikłań, jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Wszystkie cięcia odbywają się wewnątrz szczęki, żuchwy – stąd zabieg ten nie powoduje żadnych blizn.
Więcej informacji: Osteotomia

 

Program Lojalnościowy